نداشتن جرئت برای نه گفتن ودردسراش

سلام دوستان.لطفابهم راه حل نشون بدین نمیتونم به خواسته های دیگران نه بگم تورو دروایسی می مونم.شوهرمم فقط سرزنشم میکنه میگه تاکی میخوای اینطوری باشی!:sweat:

مثلاچن روزپیش خواهرشوهرم صدام زدگفت بیا موهامو بباف نتونستم نه بگم از ی طرف داشتم شام درست میکردم شامو ول کردم رفتم.خلاصه شوهرم هی سرکوفت زد.البته حق با اونه دا.مشکل ازمنه که نمیتونم نه بگم

به این توجه کن که نمیتونی تو زندگی همیشه دیگران از خودت راضی و خوشحال نگه داری ،خودت و خانوادت همیشه در اولویت هستین اگه درخواستی که ازت میشه باعث عقب انداختن کار خودت میشه اصلا انجامش نده خیلی آروم به طرفت نگاه کن بگو معذت میخوام الان نمیتونم این کارو انجام بدم حواست باشه بیش از حد هم عذرخواهی نکنی چون طرف رو به این باور میرسونه که در حقش بدی کردی و به وظیفت عمل نکردی

1 Like

ممنون ازراهنماییت:blossom::cherry_blossom:

1 Like

هیچ وقت فکر نکن اگه خواسته طرف مقابل انجام ندم در حقش بدی کردم این افکار باعث میشه نه گفتن سخت بشه اگرم کسی قراره دلخور بشه به شما ربطی نداره اون باید انتظار بی جا نداشته باشه و منطقی برخورد کنه پس شما دچار مشکل نیستی

خواهش عزیزم

دقیقا.فقط جرعت میخواد

اولش شاید سختت باشه ولی بعد راحته همیشه به منافعت فکر کن

رودرواسی داشتن خیلی بده. خودمم دچارشم. نه نمیتونم بگم ک هیچ!! ب کسی پول داده بودم. حالا روم‌نمیشه بگمش پولمو بده. خودشم ادم‌پررویی هست.‌. ده بار شماره کارت گرفته ولی نریخته‌ . خودمم رودرواسی دارم بگمش

خب وقتی یکی به فکر منافع خودشه شما چرا باید مراعاتش بکنی

1 Like

وقتی یکی پرو باشه میفهمه از کی چه خواسته ای داشته باشه که نه نگه وقتی هم نمیتونی نه بگی انتظار اطرافیان بالا میبری نزارید کسی ازتون سواستفاده کنه اینجوری فکر کنی بهتر میتونی با این مشکل کنار بیای

1 Like

دقیقا. از بچگی اینجور بودم. هیچوقت یاد ندادن نه گفتن رو. تازه نه هم میگفتم دعوام میکردن چرا اینجور گفتی. الان ک بزرگ شدیم خودمون دیگ باید رو خودمون کار کنیم. شهامتش رو داشته باشیم.‌نباید کسی سو استفاده کنه

سلام عزیزم
باید از اطرافیان نزدیک شروع کنید و کم کم تمرین کنید
مثلا اول به شوهرتون نه بگید، البته در مواقعی که واقعا توانایی انجام خواسته شون رو ندارید، نه الکی. کم کم عادت می کنید. البته مراقب لحن نه گفتن هم باشید. مثلا به خواهر شوهرتون می تونستید بگید عزیزم چند دقیقه صبر کن تا من کارم تموم بشه و …

1 Like

چشاتو ببند بلند بگو نههههههههه

1 Like

:smile::smile::smile::smile::smile:

خخخخخ😁

چی باعث میشه نتونی نه بگی؟

خجالت کشیدن، رودروایستی ،احساس گناه .کلا از بچگی وقتی اعتمادبنفس بچه به لجن کشیده بشه باعث میشه نتونه نه بگه

1 Like

تو کودکی خیلی مهمه به نظر بچه اهمیت دادن مثلا زمانی که بچه یه لباس انتخاب میکنه بپوشه ولی مجبورش میکنیم چیزی رو انتخاب کنه که ما میخوایم. اینجوری یاد میگیره نظر بده.نباید فکر کنیم نظر دادن کودک بی تربیته .گاهی یکی یه چیزی به بچه تعارف میکنه بچه دوست نداره به هر دلیلی حالا پدر و مادر به بچه فشار میارن قبولش کن بگیرش از عمو بده بگیرش بگو مرسی یا هرچی نظیر این

1 Like

و ناگفته نماند بچه ها این رفتارو از والدین هم یاد میگیرن

2 Likes