کیست هموراژیک چیست ؟ ایا خطرناکست ؟

(یاسمین) #1

سلام امروز سونو دادم گفتن در تخمدان چپ یک ناحیه کیستیک دارای اکوی داخلی به ابعاد تقریبی ۲۶*۳۵ میلیمتر دیده شده که مطرح کننده کیست هموراژیک میباشد
خیلی نگرانم

(نیلوفر حکیمی) #2

سلام عزیزم
جای نگرانی نیست چون کوچیکه
داشتن یک کیست هموراژیک در تخمدان ممکن است مشکل‌ساز نباشد. در بیشتر مواقع کیست‌ها هیچ‌گونه علائمی ندارند و وقتی دیده می‌شوند که لگن و تخمدان برای اهداف دیگر مورد معاینه قرار می‌گیرند. اگر اندازه کیست هموراژیک در تخمدان کوچک و یا متوسط باشد و باعث ایجاد هیچ‌گونه درد یا علائم دیگری نشود، بهتر است فقط این کیست‌ها را تحت نظر گرفت.
این کار با استفاده از سونوگرافی‌های دوره‌ای به‌صورت هر چند ماه یک‌بار انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که کیست تغییر سایز نداشته است. در بیشتر مواقع کیست پس از چند ماه به‌صورت خود به خودی از بین می‌رود.

(یاسمین) #3

خانم حکیمی درد شدیدی دارم چند روزه الان اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم فقط تیر میکشه دکتر خودمم نیستش یه دکتر سنتی هست گفتن دارو دارم برا از بین بردنش بنظرتون استفاده کنم یا بزار ببینم اول دکتر خودم چی میگه امروز هم موعد پریودیمه هنوز خبری نیس تو اقدام بارداری هم هستم یعنی کیسته میتونه باعث تاخیر بشه

(یاسمین) #4

کیست مانع بارداری میشه ؟ یا اگه باردار باشم با وجود کیست بارداری خطرناکیه ؟

(یاسمین) #5

خانم حکیمی تو روخدا جوابم بدید

یاسمین جان من تازه در خصوص این کیست خوندم نگران نباش نوشته بود امکان اینکه بعد از مدتی خود به خود جذب بشه هستش فقط باید مراقب باشی پاره نشه یا پیچ خوردگی پیدا نکنه اگر درد داری استراحت کن زیاد خم و راست نشو و از پله هم بالا پایین نکن واگر مجبور بودی اهسته این کار بکن پس به خودت استرس نده گلم

تازه مال شماهم که کوچیکه نوشته بود بالای ده سانت عمل میکنن فقط سعی کن زیر نظر یه پزشک خوب بری گلم

(یاسمین) #8

والا میگن دکترم خوبه خیلی درد دارم مجبورم خم و راست بشم کی میخاد کارای خونم انجام بده لباس .ظرف وای حالم بدتر خراب شده من ۱۵ ماه برا بچه اقدام کردم نشد حالا که یه تخمدان چپم فعال شده کیست گرفت میترسم از بین نره و بزرگتر بشه
بنظرتون باعث عقب انداختن پریودی میشه ؟ دو روزه عقب انداختم

(یاسمین) #9

مال من ۳۵ میل ؟ یعنی چقد نفهمیدم به ۱ سانت نرسیده؟

(یاسمین) #10

اگه ترکید چه اتفاقی میوفته؟:scream:

اره عزیز باعث عقب افتادن تو پریودی میشه اندازه کیست سه در دو سانت هست برای این میگم استراحت چون حرکت ناگهانی و خم و راست باعث پیچ خوردگی یا ترکیدگی کیست میشه چون میگی درد دارم حتما شنبه برو دکتر

اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان همین مشکل داشت چند مدت گیرش بود ولی شکر خدا با مصرف دارو از بین رفت اوایل بودن تو گپ اما دیگه نمیان که راهنماییتون کنن

عزیزم کار خونه همیشه هست تمامی هم نداره این سلامتی شما هست که مهمه و غیر قایل برگشته پس مراقب سلامتیتون باشید اول

(یاسمین) #14

ای وای فکر کردم زیر ۱ سانته تا جایی که میتونم دارم استراحت میکنم ولی واقعا دردم شدیده