تاخیری در پریود

(Bahar) #1

6430):سلام
من 6 روز بعد از موعد پریودیم پریود شدم،قبلش خیلی زیردلم درد میکرد وگاهی هم کمرم روز 6 لکه بینی داشتم بعد پریود شدم که تاحالا به این صورت پریود نشده بودم،ایا ممکنه از عفونت باشه؟ 19 سالمه 6.7 ماهی میشه ازدواج کردم و جلوگیری هم نداشتم، چیکار کنم عفونتم رفع بشه؟ و چه روز هایی بعد پریودیم نزدیکی داشته باشم تا باردار بشم؟20 ماه اذرپریود شدم و 6 روز بعدش پاک،
شب 19ماه دی پریود و24 پاک شدم، 16 دهم بهمن پریود و 22 پاک، 19 اسفند پریود و احتمالا 6 روز بعد پاک، 19 فروردین مریض و24 پاک،و حالام 25 اردیبهشت پریود
اینم از دوره های پریودیم واقعا نمیدونم روزای تخمک گذاریم کیه!کی میتونه کمکم کنه؟

(Maral) #2

سلام علت پریودت رو باید حتما بری متخصص زنان چون از هر چیزی میتونه باشه . در مورد شانس بارداری هم چون سیکلت نامنظم هست روز ۱۲تا۱۸سیکلت یک روز در میون نزدیکی داشته باش.اگه دقیق تر هم بخای میتونی از کیت تخمک گذاری استفاده کنی

(Bahar) #3

ممنون از پاسخت❤️

(Maral) #4

قربانت:heart::tulip:

(Bahar) #5

کیت تخمک گذاری چی هست؟

(Maral) #6

ی تست کوچیک مثل بی بی چک با این تفاوت ک کیت میزان هورمون شما رو وقتی تخمک آزاد میشه میسنجه و روز دقیق تخمک گذاری رو با دو خط پررنگ نشون میده

(Bahar) #7

، باید توش ادرار ریخت؟

(Maral) #8

ی بسته ک میخری ۵دونه توشه باید لیوان یک بار مصرف بگیری بعد ادرار صبح رو داخل لیوان بریزی خوده کیت شکل ی نوار کاغذی باریکه ک ی علامت قسمت پایینش داره تا اونجا ک علامت زده کیت رو توی ادرات میبری و بعد چند ثانیه برمی داری میذاری ی جای صاف منتظر میمونی ک ببینی چند خط نشون میده اگه دو خط پررنگ شد ۱۲تا۲۴ساعت بعدش تخمک آزاد میشه

1 Like
(Bahar) #9

اوکی
چقد اعتبار داره؟

(نیلوفر حکیمی) #10

سلام عزیزم
لطفا از ماشین حساب های زیر استفاده کنید
این برای محاسبه طول دوره :point_down:
https://farzand.net/menstrual-cycle-length-calculator
این برای تخمک گذاری :point_down:
https://farzand.net/ovulation-calculator-irregular-period

من براتون حساب کردم طول دوره تون از 29 تا 37 روزه بود. شما توی ماشین حساب بزنید از 29 تا 36 چون بیشتر از 36 نداره

(Bahar) #11

ممنونم:heart::heart:

1 Like
(Maral) #12

اگه مارک خوب بگیری برا اکثر خانما جواب داده. اما این ک روز تخمک گذاری پیدا کنی و حتما باردار بشی اینجوری نیست شما با اقدام توی روز تخمک گذاری یا حوالی اون شانس بارداریت رو بالا میبری

1 Like
(تیام بانو) #13

ادرار صبح نباید باشه
کیت با ادرار دوم درست تر نشون میده

(Maral) #14

نه منظورم ادرار صبح اینکه قبل از ۱۲ باشه . درست میگی منم منظورم صبح بود

1 Like
(تیام بانو) #15

:ok_hand:t2::ok_hand:t2::+1:t2:

1 Like