پسرم سرشو میکوبه رو زمین راه حل بدین

سلام پسرم ۱۵ ماهشه گاهی که گریه میکنه و بهونه میگیره اگه اون چیزو ندیمش سرشو هی میزنه زمین
الانم هی داره سرشو تو در و دیوار میکوبه و گریه میکنه دردش ک میگیره بعد نگاه میکنه ببینه ما چیکار میکنیم الان نگاش نکردم دیدم اومد اینور
واقعا نمیدونم چکنم

سلام گلم آیا این رفتار کسی دیگه تو خونه انجام میده؟ بچه بزرگ‌تری تو خونه دارین یا هم بازی؟ چقدر در مقابل بچتون پاسخگو هستین؟ وقتی صدا میزنه یا کار داره اگه شما کار مهمی داشته باشین بازم جواب بچه رو میدین؟

1 Like

بچه اولمه کسی این کارو انجام نمیده والا ولی اکثر وقتا در اختیارشم این رفتاراش گاهی وقتی ک گوشی دستمه ولی گاهی هم دارم باش بازی نیکنم لینجور میکنه الان ظرف غدارو چپ کرد رو فرش من ب ش داشتم انقدر بدش اومد شروع کرد ب کوبیدن سرش
اکثر وقتا حوابشو میدم ولی ما خونمون پله داره تو اشپزخونه ۲ پله میخوره پشنی گذاشتم نیاد بعد دستم گیره دارم چیزی درست میکنم ا ن بازی میکنه بعد میخواد بیاد پیشم ولی نمیارمش عصبی میشه
اگه سرخ کردنی نداشته باشم فقط ظرف شستن و پختن باشه میارمش

عزیزم فهمیده واکنش نشون میدین و از این راه واسه رسیدن به خواستش استفاده میکنه واسه همین بهتره تا جایی که بهش آسیبی نرسه واکنش نشون نده و بزار بفهمه این مدلی به خواستش نمیرسه

1 Like

مامان پریسای مهربون
بچه ها کنجکاون و عاشق بازی کردن
شما وقتی مانع بازی کردنشون میشید اون عصبانی میشه و صد در صد برای همین عصبانیت اینکارو تکرار میکنه…

بازی کردن با غذا یا با ظرف و ظروفی ک شیشه یا چینی نیست ک واسش خطر داره، واسه بچه ها هم جذابه هم لذتبخش… چرا اجازه نمیدید اینکارو انجام بده؟
آزادش بزارید تا بازی کنه :heart_eyes:
زیرش یه پارچه ی بزرگ پهن کنید و غذاش رو جلوش بزارید تا بازی کنه
میخواد غذاشو بریزه روی پارچه؟ اجازه بدید بریزه…
میخواد دستاشو تو ماست یا خورش فرو ببره و بماله به لباساش و صورتش؟ اجازه بدید انجام بده :wink:
میخواد ظرفای آشپزخونه رو از کابینت بیاره بیرون و بازی کنه؟ یه سری ظرف بزارید دم دستش ک با اونا بازی کنه و سر و صدا کنه…
میخواد آب بازی کنه… داخل حموم اجازه بدید بهش
میخواد روی دیوار نقاشی بکشه؟ روی دیوار کاغذای بزرگ بچسبونید تا رو اونا خط خطی کنه…

باور کنید اگر بچه تا قبل از ۷ سالگیش تو این موارد آزاد باشه بعد از ۷سالگیش خیلی از شیطونیا و خرابکاری هارو کنار میزاره چون کنجکاویش ارضا شده…

من خودم دانای کل نیستم اما چون اخیرا توی کتابهای تربیت فرزند این موارد رو مطالعه کردم خواستم با شما هم درمیون بزارم امیدوارم براتون مفید باشه :blush:

6 Likes

مورد دوم هم که شما میفرمایید سرش رو میکوبه رو زمین و منتظر عکس العمل شما میشینه
شما وقتی میبینید اینکارو انجام میده بهش محبت کنید
قربون صدقش برید و سریع با یه اسباب بازی یا وسیله ای حواسش رو پرت کنید‌…
گاهی بی توجهی لازمه واسه بچه ای ک حرف گوش نمیده اما پسر شما هنوز واسه متوجه شدن بی توجهی و قهر کردن خیلی کوچیکه :heart_eyes:
بهش محبت زیاد داشته باشید تا بعدا وقتی بزرگتر شد و از حرف شما سرپیچی کرد شما با کم کردن محبتتون پشیمونش کنید… :hugs:

5 Likes

ممنونن عزیزم :heart_eyes: کتاباتو ب منم معرفی میکنی :pray:t2::pray:t2: عزیزم بخدا من ازاد گذاشتمش خدا شاهده اما این ظرف مادرشوهرم بود و چینی بود برای شام گذاشتمش تو سینی خودش با قاشق میخواست چیزی بخوره میریخت ب خودش من باباشو گفتم ولش کن تو سینیه
گفتم میشورمش مهم نیس
باباش خیلی حساسه رو تمیزی خونه
باید براش پارچه بگیرم هنوز تهیه نکردم
ممنونم ک راهنماییم کردی:heart::heart::heart::heart:

1 Like

عزیزم اصلا بهم توجه نمیکنه در حال گریه کردن بغلش کردم سرشو زد تو بینیم و بعد تو سرم و رو شونم بعد پستونکشو دادم بهش و اهنگ مورد علاقشو گذاشتم گرفتم بغل هی گفتمش مامان نفسم جونم چته نکن اینکارو مامانی فدات شم
ولی همش فک میکنم چیکار کنم ک کلا انجام نده یه مدت خوب بود دوباره یادش اومده امروز
امیدوارم دیگه تکرار نکنه خیلی عذاب میکشم
به حرفاتون گوش میدم فردا یکم ازادتر میزارم ببینم چطوره

1 Like

آخی جااانم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: چقدر خوب که راحتش میزارید
با همسرتون صحبت کنید بگید خونه رو میشه تمیز کرد اما بچه اگه بازی نکنه بعدا تو دلش میمونه… عقده میشه خدایی نکرده…

1 Like

درحال حاضر دارم مجموعه کتاب دکتر محسن عباسی رو میخونم
۷ جلدی هستش به اسم “منِ دیگر ما”
الان جلد سومش رو دارم میخونم ک درباره ی آزادی دادن به بچه هستش…
خیلی واسم جالبه ک ماها چقدر چیزای پیش پا افتاده رو رعایت نمیکنیم و برای تربیت بچه وقت نمیزاریم (منظورم خانواده ی خودم و اقوام درجه یکم هستن ک میبینم چه اندازه ای برای این موضوع وقت صرف میکنن)
الان ک همه ی زندگیا مدرن شده و ماشینی‌… بچه ها تو آپارتمانن که واسشون مثل یه قفس هستش… اگر همین اندازه ی کم آزاد نباشن در حقشون ظلم میشه واقعا…

قیمت جدید کتابش که هفت جلد با یه کتاب کوچیک ضمیمه ک توش حدود ۱۰۰ تا بازی معرفی شده
حدود ۱۰۰ هزار تومن هستش…
شاید یه مقدار گرون باشه اما واقعاااا واقعااا میگم خریدش می ارزه بخاطر مطالبی فوق العاده مفیدش… :rose:

1 Like

شاید برای جلب توجهتون اینکارو میکنه
اشکالی نداره همون حواس پرت کردنش با آهنگ ، با اسباب بازی یا با هرچیزی ک میدونید جالبه براش… خیلی خوبه
یا مثلا براش ادا دربیارید بلند گریه کنید بعد یهو بلند بخندید :sweat_smile: (همینجوری به ذهنم میاد اینا شما خودتون هرمدل میدونید جالبتره انجام بدید :grin:)
یهو بدویید تو اتاق بگید بیا دنبالم…
یا هرچیزی ک یهویی حواسشو پرت کنه
کم کم یادش میره :heart_eyes:

1 Like

تو مدت زمان حتما اثر گذاره…
من فقط واسطه ی این کتاب و شما بودم :relaxed:

1 Like

چشم عزیزم :pray::hugs:

1 Like

حتما میخرمشون اگه سایتی هست بهم معرفی کنید ممنون میشم
من قبل باردار شدن یه مقدار مطالعه کردم یجورایی اطلاعاتمم خوبه اما ن اونقدر کامل ک بخودم اعتماد کنم
دوس داشتم همیشه درباره بچه ها قبل اینکه بدنیا بیاد کلا
اماده باشم ولی الان میگم اشکال نداره هنوزم دیر نیس
:hugs::pray:t2:

1 Like

چشم نامردا چ کارا ک نباید کنیم براشون :sweat_smile: :pray:t2::heart:

1 Like

از سایت “پاتوق کتاب فردا” که اپلیکیشن هم داره میتونید خرید کنید…
صد در صد هنوز هم دیر نیست :ok_hand:t2:
خیلی خوبه ک با آمادگی بچه دار شدید :ok_hand:t2: آفرین :smiley::clap:t2::clap:t2:

من خودم هنوز نی نی ندارم … ولی همسرم از وقتی ازدواج کردیم تشویقم میکرد کتاب های تربیتی رو بخونم …
امیدوارم موفق بوده باشم :grin:

1 Like

دقیقاااا :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

1 Like

چشمتون پر نور :sunflower::heart_eyes:

1 Like

عااالیه عزیزم😍
باریکلا بهتون :clap::clap::clap:
انشالله زود خدا بهتون بده
حتما به سایتش سر میزنم

1 Like

الهی آمین ممنووونم :rose::rose::rose: