کوفته تبریزی

سلام کسی هست بتونه کوفته تبریزیو آموزش بده و اینکه چن دقیقه طول میکشه بپزه؟؟؟کوفته قلقلیم اگ کسی بلد بگه و اینکه چن دقیقه طول میکشه؟؟

سلام…آره یکی خوب کوفته تبریزی وارد باشه منم میخوام :blush: دستورشو دارم ولی درست نکردم تا بحال

این دستور پخت رو از مجله ونوس پیدا کردم :point_down::point_down:

mag.farzand.net

سس این غذا رو درست کردم اول یه پیاز بزرگ و نگینی خرد و سرخ کردم سه تا گوجه رو تو میکسر پوره کردم به همراه دو ق غ ربو ادویه به پیاز داغ اضافه و خوب تفت دادم تا آب گوجه نسبتا کشیده شد مقداری آب اضافه کردم تا جوش بیاد و حرارت رو کم کردم، چهار صد گرم گوشت چرخ شده رو با یه پیاز متوسط رنده ریز زدم و آبش رو گرفتم و گوشت پیاز روبا گوشت چرخ شده داخل غذا ساز ریختم تا به خورد هم برن و نصف پیمانه برنج نیم پز رو با یک پیمانه لپه از قبل خیس شده و نیم پز شده رو روی مواد گوشتی ریخته به همراه نمک و فلفل و زرچوبه دوباره غذاساز رو روشن میکنیم تا مواد کاملا مخلوط بشن.
یه دونه تخم مرغ با سه قاشق غذاخوری تره و مرزه خرد شده به مواد اضافه وقتی کاملا مخلوط شدن و شکل منسجمی مواد به خودش گرفت و دستگاه رو خاموش میکنیم به اندازه دلخواه برمیداریم وسطش رو با پیاز داغ و گردو ریز شده پر کردم و توپک های گوشتی رو کاملا پوشوندم یک ساعت داخل یخچال گذاشتم و تو مرحله بعد و داخل سس میزاریم تا بپزه و جا بیفته با این مواد کوفته من وا نرفت، ریختن مواد میانی کوفته اختیاری هستش، من موقع استفاده از غذاهای این چنینی تیغه پلاستیکی دستگاه رو جا میزنم چون تیغه فلزی مواد رو کاملا له میکنه.

1 Like

تشکر:kissing_smiling_eyes::kissing_smiling_eyes::kissing_smiling_eyes:

1 Like

اگه کانال آشپزی دارید معرفی کنید

خواهش می کنم عزیزم
برای این که ایموجی ها به صورت نوشته نباشن باید با کلمه قبلیشون فاصله داشته باشن عزیزم

در تلگرام گروه آشپزی داریم عزیزم
در مجله ونوس هم می تونید در قسمت غذا و نوشیدنی سرچ کنید

من تو یه کانالی عضوم خیلی خوبه چند سالی عستم هم گروه چت داره و هم ی کانال برا غذا ها ک جدید درست میکنن میزارنشون تو اون کانال

میشه بفرسین

عزیزم مدیر اجازه نمیده

میشه ازطریق آیدی من برا من بفرسین

الان آیدیمو براتون میفرسم

تشکر گلم :kissing_heart::kissing_heart:

باشه عزیزم

میشه ادرس تلگرام و بدین مرسی

کوفته تبریزی سنتی

مواد لازم:

گوشت چرخکرده 300 گرم

گوشت مرغ چرخکرده 300گرم

پیاز رنده شده 1 عدد

نمک زرد چوبه فلفل بمیزان لازم

سبزی (تره گشنیز جعفری ریحون کمی مرزه)

خرده برنج 150 گرم

تخم مرغ 1 عدد

پیاز داغ 2 قاشق

گردو والو از هر کدام10 12 عدد زرشك يه مشت

گوجه خردشده 2 عدد

رب گوجه فرنگی 2 قاشق

طرز تهیه:

ابتدا گوشتمرغ وگوشت گوساله رادو بار چرخ می کنیم بعد پیاز رنده شده که ابش راگرفتیم وسبزی خردشده و برنج نیم پز شده وتخم مرغ وکمی پیاز سرخ شده ونمک وفلفل وزرد چوبه به گوشت اضافه می کنیم وهمه مواد را خوب ورز می دهیم بعد باندازه یک پر تغال از مواد را برداشته وسط مواد را گود کرده وگردو والو وپیاز داغو يكم زرشك می گذاریم وخوب می پو شانیم تا گردو والو معلوم نشود بعد همه کوفته ها را در کمی روغن سرخ می کنیم در نها یت سس کو فته رااماده می کنیم 2 قاشق رب گو جه فرنگی و کمی پیاز د اغ تفت می دهیم بعد 2 عدد گوجه خرد شده را اضافه می کنیم 2 لیوان اب می ریزیم تا جوش بیاید کو فته ها را داخل سسی که می جوشد می ریزیم بعد شعله را کم میکنیم تا غذا خوب جا بیافتد درصورت تمایل میتوانید 1 عدد عصاره الیت مرغ یا گوشت به سس اضافه کنید …

:fork_and_knife: لینک گروه تخصصی “آشپزی”

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.