روز بهداشت قاعدگی

سلام خانوما :blush:

متاسفانه ما تو کشورمون آموزش های درست و به موقعی نداریم برای مسأله بلوغ، و اکثر دخترها اولین بار شرمنده میشن، میترسن، ناراحت میشن، یا فکر میکنن مریضن مدتها از مامانشون مخفی میکنن قضیه رو… اصل مطلب ناراحت کننده هستش، ولی در کل خاطره های بانمکی ازش در میاد. :joy:

بیاید خاطره های خنده دار و جالبی که از اولین قاعدگی ها شنیدیم رو تعریف کنیم.

مثلا اون زمان تو مدرسه ما یکی از راهنمایی های شیفت عصر عادت ماهانه شده بود برای اولین بار ترسیده بود دست خونیشو زده بود به دیوار، بعد بابای مدرسه یه آدم خیلی آروم و گاها ترسناکی بود که نیمکت ها رو تا سقف چیده بود تو حیاط خلوت و اجازه نمی‌داد ما اونجا بازی کنیم. همین ماها (۸, ۹ ساله) که خون رو دیده بودیم فکر میکردیم اون یه دختر کشته انداخته زیر نیمکتا… بعد زنگ تفریحا داستان های ترسناک یک کلاغ چهل کلاغ میکردیم و واقعا میترسیدیم… تا اینکه مامانامون فهمیدن و جمع شد قضیه :joy:
.
یه خاطره دیگه هم دارم، دوستم تعریف میکرد که بلد نبوده پد بذاره، تا مدت ها از سمت چسبیش استفاده می‌کرده و پیش خودش می‌گفته عجب چیز مسخره ایه! :rofl:

شمام بگید :sweat_smile:

7 Likes

خخخخخخ ایول خیلی باحال بود. من یادمه پای یه فیلم طنز میدیدم و کلی میخندیدم بعدش گلاب به روتون رفتم دستشویی و اومدم همون موقع خییییلی گریه کردم خیلی ناراحت بودم. بعد شنیده بودم که هر ماهی یکباره. ماه بعد دقیقا روی همون تاریخش منتظرم بودم دیدم خبری نشد گفتم آخجون پس اون یه بار از استرس امتحان بوده و دیگه نمیشه. دقیقا فرداش دوباره پریود شدم. خخخ فکر میکردم دوره ها دققققیقا سی روزه س

5 Likes

وقتی دوستام پری میشدن فک میکروم یه چیز خوبیه اونا دارن ما نداریم همش میگفتیم خوشبحالت تو قاعدای و حسودیمون میشد و منم الکی میگفتم منم قاعدم

6 Likes

:rofl: اخی

1 Like

اره منم حسودی میکردم

2 Likes

من یادمه راهنمایی بودم و سرکلاس زنگ آخر پریود شدم واسه اولین بار خیلی هم دلواپس بودم ک ب نیمکت یا لباسم پس نده ولی خدا را شکر خونریزی زیاد نبود چون اولش بود،وقتی رفتم خونه گریه میکردم و میگفتم نمیخوام ازم خون بیاد و فکر میکردم همیشه دیگه همینجوریه و ازم خون میاد ولی مامانم و خواهرام آرومم کردن و گفتن هرماه فقط چند روز اینجوری میشی،تا چند ساعت بعدشم نوار نمیذاشتم و بدم میومد ولی درآخر مجبورشدم بذارم،اون روز هم یادمه غذا سوپ داشتیم و واقعا یه چیز گرم خیلی میچسبید،یادش بخیر

4 Likes

مرسی ثریا جان چه گپ خوبی ایجاد کردی :rose:

2 Likes

ثریا جاااان مرسی که هستی :rofl::rofl::rofl:

2 Likes

منم کاچی خوردم اون روز

1 Like

یعنی چی؟

فدای شما :sunglasses:

1 Like

چاکریم :sunglasses:

چی یعنی چی؟

چیزی نیس ثریا جان وقتی ی پیامی رو بنویسی و بعد حذف کنی این پیغام رو نشون میده

1 Like

یعنی پاکم میکنید؟

آهان یعنی خانم حکیمی یه چیزی نوشت پاک کرد؟

ن عزیزم پیام خودشون رو پاک کردن ربطی ب شما نداره گلم

2 Likes

بله و وقتی پاک کنی پیغام میده

1 Like

آخ جون مرسی :smiley:

1 Like

بله عزیزم پیام خودمو پاک کردم :kissing_heart:

1 Like
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.