رسم چهارشنبه سوری

سلام دوستان شمام چهارشنبه سوری رسم دارید که عروس حتما باید خونه خودش بمونه و نباید بره خونه ی باباش چون باید اوجاق خونه ش روشن باشه ؟؟؟و اینکه درمورد رسماتون تو چهارشنبه سوری بگین اینکه چیکارا میکنین …؟

1 Like

توچهارشنبه سوری میشینم خونمون مبادا بریم بیرون اتفاق بیفتی واسمون

4 Likes

وای آفرین :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

2 Likes

خخخخخ اون که هیچی منظورم اینه چی میپزین …مثلا مامان من شیربرنج درست میکنه …ولی مادرشوهرم اینا میگن عروس چهارشنبه حتما باید بمونه خونش نمیزارن برم خونه مامانم …خونه مامانم خیلی خوش میگذره بیرون نمیریم ولی خب باهم خوش میگذرونیم ولی خونه خودمون خودم که تنهام مادرشوهرمم کار خاصی نمیکنن دلم میگیره !

1 Like

ولا آدم میترسه

2 Likes

وا این چه رسمیه خب آدم دوس داره بره بیرون دور هم باشه :expressionless:

1 Like

من پنج شش سالم بود میرفتم قاشق زنی اما بعد اون دیگه از رونق افتاد این رسم
ما آتیش روشن میکنیم و همه اعضای خانواده پیر و جوون و بچه از روش میپریم و جمله معروف زردی من از تو سرخی تو از من و میگیم بعد آتیشو خاموش میکنیم میریم خونه رشته پلو یا سبزی پلو با ماهی میخوریم
عروس مگه برده است یعنی چی آتیش خونش روشن باشه؟
من پارسال چون باردار بودم بعد از ظهر رفتم تو باغ خالم آخر شب برگشتم که از سر و صدای ناگهانی دور باشم

3 Likes

ما تو حیاط آتیش روشن میکنیم و یکم ورجه وورجه میکنیم البته گاهی،اکثرا فقط اسپند دود میکنیم شام هم یه غذایی که با سبزی باشه درست میکنیم مثلا سبزی پلو با ماهی یا کوکو سبزی و اینجور چیزا،

2 Likes

زنای باردارامسال نپرید😜

2 Likes

ماهم آتیش درست میکردیم توحیاط مینشستیم چای زغالی،وسیب زمینی آتیشی وبلال میخوریم کنارعزیزان،بعدش هم میزنیم بیرون توخیابون باماشین پسراهم باموتور

2 Likes

منکه نشنیدم عزیر

1 Like

سلام من نمیدونم حقیقت داره یا نه میگن روز چهارشنبه سوری باید چراغ خونه روشن باشه یع پیر زن میاد به خونه ها سر میزنه اگه خونه تمیز باشه یه بوس میکنه و خونه اون سال تمیز میمونه ولی اگه کثیف باشه توف میکنه میره :rofl:

1 Like

وای چ جالب نشنیده بودم

1 Like

ولی یه جورایی واقعیت داره انگار

حتی میگن تو یه زمان خاصی درختا کج میشن از چشمه ها آب میخورن اون لحظه رو هرکی ببینه هرچی بخواد بهش میدن والا اینوریا خیلی معتقدن

اهل کجایین شما

اطراف قزوین

سمت ابهر

اها هرجا هستی خوشبخت باشی عزیز

1 Like

قربونت سلامت باشی

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.