تنبلی تخمدانها😑😑😑😑

(zahra.m) #1

سلام خوب هستین یه سوال ازخانومایی ک تنبلی تخمدان داشتن دارم چقد طول کشید تا باردار بشید و بارداریتون چطور بود :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

(نیلوفر حکیمی) #2

سلام عزیزم
یکی از مهمترین گام هایی که مبتلایان به سندروم تخمدان پلی کیستیک باید برای باردار شدن بردارند، کاهش وزن است. بسیاری از مبتلایان به تنبلی تخمدان چاق یا دچار اضافه وزن هستند. در حالی که از دست دادن 5 تا 7 درصد از وزن بدن طی 6 ماه، در 75 درصد موارد باعث بازگشت تخمک گذاری و تنظیم سیکل قاعدگی می‌شود. البته یادتان باشد اگر تنبلی تخمدان شما از نوع مقاوم به انسولین نباشد، این احتمال وجود دارد که فردی لاغر یا متناسب باشید و در نتیجه کاهش وزن کمک چندانی برای بارداری شما نخواهد بود.

داشتن شاخص توده بدن سالم (BMI) می تواند به تعادل سطح هورمون های بدن و کاهش سطح انسولین خون که اغلب در سندروم تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد کمک کند و محرک تخمک گذاری است.
در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی مناسب می تواند نقش مهمی در کمک به مبتلایان سندروم تخمدان پلی کیستیک و افزایش شانس بارداری و حفاظت از بارداری ایفا کند.
زنان مبتلا به PCOS در معرض اختلال در حفظ تعادل قند خون و مقاومت به انسولین هستند. اما یک رژیم غذایی خوب، ورزش کردن به طور منظم، کنترل استرس و دریافت مواد مغذی به بازگرداندن تعادل هورمونی بدن کمک می کند.

1 Like
(zahra.m) #3

بله من بی دلیل چاق میشم یعنی مقدار غذا و تنقلاتم خیلی کمه ولی هرروز اضافه وزن دارم . واینکه استرس خیلی بالایی برای هرچیز. سنم ۲۲ هست . دکتر اینبار برام اوومید و متفورمین نوشتن .دوره قبلم لتروزول مصرف کردم

(zahra.m) #4

واینکه ازمایش اخری ک دادم قندخونم لب مرزه درصورتی ک من اصلا چیزهای شیرین نمیخورم خیلی کم .

(نیلوفر حکیمی) #5

عزیزم استرس مهم ترین چیزیه که باعث اختلال در کار اعضای بدن میشه. مخصوصا برای باردار شدن مهم ترین عامل نداشتن استرس هست. اگر هیچ مشکلی برای باردار شدن نداشته باشید ولی استرس داشته باشید بارداری اتفاق نمی افته.
سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشید، استرس رو از خودتون دور کنید، ورزش منظم انجام بدید (یوگا برای حفظ آرامش مفیده در دوران بارداری هم می تونید انجام بدید)

(نیلوفر حکیمی) #6

زیر نظر پزشک داروهاتونو استفاده کنید و مواردی رو که عرض کردم حتما انجام بدید. انشالا به زودی باردار میشید. :rose:

(zahra.m) #7

خیلی ممنون لطف کردین:kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

1 Like
(نیلوفر حکیمی) #8

مراقب باشید چون خدای نکرده باعث میشه دیابت بارداری بگیرید.
از پزشک یه برنامه غذایی مناسب بگیرید چون ممکنه شما مثلا یه پرتقال میل کنید و فکر کنید چون شیرین نیست پس قند نداره … اما پرتقال مقدار زیادی قند داره با این که ترش هست.

(Najmeh) #9

نيلوفر جون
ديابت بارداري چه مشكلاتي ب وجود مياره؟

(نیلوفر حکیمی) #10

در صورتی که شما به دیابت بارداری مبتلا باشید و به علت عدم کنترل این وضعیت، قند خون شما بالا باشد، قند خون نوزاد شما نیز بالا خواهد رفت و پانکراس نوزاد شما مجبور است که برای کنترل گلوکز اضافی، انسولین تولید کند. گلوکز اضافی در خون نوزاد شما، به صورت چربی ذخیره می‌شود. عدم درمان یا عدم کنترل مناسب دیابت بارداری می‌تواند مشکلات زیر را برای کودک شما ایجاد کند:

• به دنیا آمدن با بدنی بزرگتر از حالت عادی.
  • داشتن افت قند خون بلافاصله بعد از تولد.
  • داشتن مشکلات تنفسی که احتمال مرگ کودک قبل از زایمان یا بلافاصله بعد از زایمان را بالا می‌برد.
    همچنین ممکن است کودک شما با زردی به دنیا بیاید.
1 Like
(Nazanin) #11

من لاغرم اما تنبلى تخمدان دارم :slightly_frowning_face:

(zahra.m) #12

شاید تیرویید پرکار دارین

(Nazanin) #13

نه تيروئيد هم ندارم معاينه شدم دكترم بهم يدوفوليك داده

(Nazanin) #14

من الان سه ساله منتظرم البته اوايل منظم نبود و تازگى فهميدم مشكلم چيه

(اسما) #15

منم دارم دوساله منتظرم پریودم نامنظمه چندماهی یبار میشم دکترم رفتم دارو خوردم جواب نداد

1 Like