ناباروری، مشکلات و درمان

(مامی‌گپ) #1

چند سال تونه؟ چند ماه تلاش ناموفق برای بارداری داشتید؟
می دونستید در صورتی نابارور حساب می شید که 12 ماه تلاش ناموفق برای بارداری داشتید البته در صورتی که سن تون کمتر از 35 سال باشه، اگر سنتون بیشتر از 35 ساله، بعد از گذشت 6 ماه بهتره پیگیری کنید.
اگر شما هم جز این دسته هستید خوب جایی اومدید، قراره اینجا با هم تجربیاتی که در این زمینه داشتیم رو به اشتراک بذاریم. این که تا الان چه اقداماتی انجام دادید؟ به چه دکترهایی مراجعه کردید؟ چه آزمایشاتی انجام دادید؟ چقدر هزینه کردید؟

ادامه دادن بحث از ناباروری، مشکلات و درمان:

من ۳۹ سالمه. با سونو شوند که دادم متوجه شدم کیست آندومتریوز دارم و با توجه به سن ام دکتر گفت باید سریع باردار بشم. بعد از ۶ ماه اقدام که جواب نداد، آزمایش های بعدی دادم. معلوم شد ذخیره تخمک ام کمه، همسرم هم تحرک اسپرم خیلی کمی داره. یک سال هست که پیگیر بارداری هستم. الان رویان تحت نظر هستم. یک بار پانکچر کردم که فولیکول هام تخمک نداشتند. به دلیل آندومتریوز. در حال حاضر برای دوره بعدی آماده میشم. دکتر برام میکرو توصیه کرده. توکل بر خدا. الان هم داروهای توصیه شده دکترم در رویان استفاده میکنم و هم طب سنتی.

(اسما) #3

منم دوساله درحال اقدامم خودم پلی کیستیک و شوهرم کم تحرکی اسپرم طبق اخرین ازمایشات…سه دوره کلومیفن یک دوره لتروزول هم استفاده کردم ولی باردارنشدم

(در انتظار معجزه...) #4

سلام من سارا 32 سالمه و از بهمن 95 اقدام رو شروع کردم و ماههای اول طبق جدول و و خیلی دقیق اقدام نمی کردم و الان 4 ماهه زیرنظر دکتر هستم و ماه قبل عکس رنگی انداختم و بمن گفته که سن ات داره می ره بالا و احتمال ناباروری هم بالا
از 18 ام پریودی قرص مدروفم خوردم تا 5 اردیبهشت تموم شد و تو یه مطلب خوندم که این نوع خوردن قرص مدروفم (10 واحد در 10 روز) باعث پریود مصنوعی می شه
حالا من موندم اگر خیلی دیر شده برای من، چرا با این قرص می خاسته من این ماه پریود شم
از روز 25 پریودم تا امروز که 27 پریود هستم، لکه بینی دارم
می خاستم اگر کسی در این رابطه اطلاع داره منو تو جریان بذاره
دکترم خیلی وقت نمی ذاره واسه سوالام.

(حنا خجسته) #5

سونوگرافی چی گزارش کرده؟ تنبلی تخمدان دارید؟ آزمایش ذخیره تخمدانی دادید؟

(حنا خجسته) #6

آی یو آی رو امتحان کردید؟

(در انتظار معجزه...) #7

نه
تنبلی تخمدان ندارم و همه آزمایشهام سالمه هم خودم هم همسرم
همسرم یک دوره ترامادول مصرف می کرده که الان ترک کرده این می تونه باعث اش باشه؟
ذخیره تخمدان نه/ چجوریه؟
و اینکه دوست دارم به روش معمولی باردار شم نه آی یو آی و …

(در انتظار معجزه...) #8

سه جلسه پیش دکتر میراب زاده رفتم و پرولاکتینم بالا بوده
و ویتامین دی هم پایین
بعد از مصرف قرص و آزمایش مجدد گفتند مشکلی ندارم و بدون دارو بمن گفتند باردار می شی
بعدش رفتم پیش دکتر برنجیان و سونو واژن و عکس رنگی و قرص های متعدد
ولی هنوز نشدم

(حنا خجسته) #9

شاید حرف های پزشک تون کمی شما رو ترسونده، نگران نباشید، 32 سال اونقدر هم دیر نیست که باعث ناباروری بشه
این مقاله رو بخونید:

https://mag.farzand.net/article/52308/آزمایش-آنتی-مولرین-هورمون-amh-چیست؟/

(در انتظار معجزه...) #10

ممنون
امیدوارم

(حنا خجسته) #11

حتما پرولاکتین و ویتامین دی رو درمان کنید چون خیلی در باروری تاثیر دارند

(در انتظار معجزه...) #12

در حال مصرف قرص ها هستم و تحت درمانم
فقط می خاستم بدونم مصرف مدروفم باعث پریودی می شه؟ و اینکه اگر باردار باشم باز هم پریودی اتفاق میوفته؟

(حنا خجسته) #13

مصرف مدروفم ، پروژسترون هست و برای تنظیم قاعدگی مناسبه اگر باردار هم بشید در حین مصرف قرص باعث حفظ بارداری می شه

(در انتظار معجزه...) #14

ممنون حناجون از نگرانی دراومدم

(حنا خجسته) #15

امیدوارم هر چه زودتر خبرهای خوبی ازتون بشنویم

(فاطمه.ف) #16

من 27 سالمه.چهارساله ازدواج کردم خرداد سال 95 بعد 3 ماه باردار شدم اما سقط شد متاسفانه.
بلافاصله اقدام رو شروع کردم اما با گذشت دوسال هیچ نتیجه ای نگرفتم. تمامی آزمایش ها و سونو عا و داروها امتحان کردم…سونوی فولیکول دادم فولیکول هام بالای 22 بود.در عین حال با تجویز پزشک hcgتزریق کردم و کلومیفن خوردم.اما هیچی…همسرم رفت آز اسپرم همه چی عالی بود. /یه پزشک دیگه تشخیص عفونت داد…سه ماه مصرف آنتی بیوتیک هم جواب نداد. … عکس رنگی از رحم هم /رفتم مشکلی نبود. به جز عفونت بقیه موارد سالم هستیم…پریودی هام منظمه. آیا عفونت قارچی مانع بارداری میشه؟اگرنه مشگل من چیه؟در ضمن چکاپ کامل هم دادم مشکل تیروئیدی هم نبود خداروشکر
کمکم کنید…:disappointed_relieved:

(Shaparak) #17

سلام .من ٢٨سالمه و همسرم ٣٢، سال ٩٣يك سقط توهفته ٢١به علت عفونت توكسو داشتم بعدتمام ازمايشات و شش ماه استراحت اقدام به باردارى كردم اما تاالان ك نزديك دوساله هنوز خبرى نيست،دو دوره كلومفين استفاده كردم باامپول ولى فايده نداشت دقيقا چهارماه پيش لترزول وامپول زدم رفتم iui تخمكم يكيش ٤يكى هم٩ بود كه اى يو اى منفى شد. دو ماه بعداز اون فقط دارو لترزول و كلومفين خوردم ولي به خاطر فوليكول ضعيف تزريق اسپرم نداشتم. اين ماه فوليكولم ١٧ و ١٨بود ك يكيش چروك خورده بود و iui كردم . دكتر حين تزريق گفت رحمم يه مقدار كجه ولى مشكلى نداره. تمام ازمايشات قبل بارداري رو انجام دادم ذخيرع تخمدانم ٢ ويتامين d بدنم كمه اما دكترم دارو نداد. شوهرمم هيچ مشكلي نداره و قوى
به نظرتون ماه ديگه فقط داروها رو مصرف كنم بدون اينكه برم تزريق خودمون اقدام كنيم :disappointed:

(فاطمه.ف) #18

شاپرک جان اگه اشتباه نکنم گفتی چهار ماه پیش فولیکولت 4و9 بوده این ماه شده 17 و18…پس خیلی عالی پیشرفت داشته…توکلت به خدا باشه و یک کمی هم داروهای سنتی در کنار شیمیایی استفاده کن من مطمئنم که طبیعی باردار میشی…

(Shaparak) #19

مرسى عزيزم ان شالله ، اما چهارماه داروها و امپولهائ خيلى قوى زدم اين ماه شوهرم ميگه ديگه iui نكنم مخالف بااين روش ، طب سنتى رو هم قبل از شروع اين مرحله چندماه پشت سرهم انجام دادم زير نظر دكتر سنتى ، حالا ميخام اگه اين ماه نشد روغن زردو با عسل قاطى كنم صبح ها بخورم خيلى شنيدم خوبه و جواب گرفتن در كنارشم برم ورزش . تا خدا چى بخواد انشالله كه همه منتظرا بچه هاى سالم و صالح بيارن

(minaj) #20

روغن زرد چیه؟ روغن محلی؟