کم بودن شیر مادر

(Apame) #1

نوزادم ۳۶ روزشه اوایل شیردهی شیرم کم بود و نوزادم مدام گرسنه بود که با تجویز پزشک بهش شیرخشک دادم اما با خوردن شیشه میل نوزادم به خوردن شیر خودم کم شده با اینکه روزانه ۲ بار شیر خودمو میدوشم اما شیرم خیلی کمه رازیانه و آب هویج میخورم اما تاثیر زیادی تو ازدیاد شیرم نداشته.
چه کار کنم که شیرم زیاد شه تا بتونم شیرخشک نوزادم رو کم کنم؟

1 Like
(حنا خجسته) #2

هر چقدر فرزندتون بیشتر شیر بخوره شیر شما هم بیشتر می شه، می تونید شیرتون رو با شیردوش بگیرید

(Apame) #3

با شیر دوش دستی که اصلا شیرم نمیاد و شیر دوش برقی هم میگن ضرر داره با دست شیرمو میدوشم اما کمه.

(حنا خجسته) #4

اولش کمه به مرور زیادتر می شه

(Apame) #5

سپااااااس از پاسخگوییتون

(Solmaz) #6

سلام منم دقیقا این مشکل دارم شیرم کمه با اینکه بچم چهارماهو نیمه و از اول لب به شیرخشک نزد فقط شیرخودمو خورد اما وقتی شیرمیدم مدام باید بخورم تا واسه وعده بعدی بچم شیر داشته باشم خیلی برام سخت شده از طرفی نی نی از سه ماهگی تا الان شش کیلو و وزن اضافه نکرده

(فاطمه) #7

من وضعیتم مث شمابودبااین حال که بچه من اصلاپستونک نگرفت شیرخشک نخوردمنم فقط میذاشتم اینقدسینہ موبمکه تاکم کم شیرم زیادشدمایعات زیادمیخوردم

(ارغوان) #8

سلام همون طورکه دوستان هم گفتن یکی مکیدن نوزاد خیلی مهمه ویکی هم تغذیه …بجزغذاهای نفاخ بنظرمن همچی بخورمن نوزادم3ماهشه بارازیانه شیرم خیلی زیاد میشه تخم مرغ محلی وروغن زرد(روغن گوسفندی)هم برای من خیلی تاثیرداشت.بعضیام میگن دلسترخیلی عالیه…امابطورکلی تغذیه تاثیرمستقیم داره…ویه تجربه دیگه که من ازاطرفیانم کسب کردم هرچی نوزاد به پستونک وشیرخشک کمترعادت کنه به طبع میلش به شیرمادر بیشترمیشه…بعضیابخاطرگریه زیاد نوزادشون سریع بهشون پستونک میدن تااروم شن بنظرمن اصلاکاردرستی نیس چون تمایل به شیرمادررو کم میکنه…انشاالله که موفق باشین

1 Like
(آزاده) #9

قطره شیر افزا از داروخونه بگیر
معمولا بچه ها شیشه که بخورن دیگه شیر مادرو نمیخورن