زمان اقدام به بارداری

(mahta) #1

سلام دوستان برای من چندتا سوال پیش اومده
1-اینکه بخوایم بچه پسرباشه و باید در بازه تخمک گذاری اقدام کرد یعنی تو کل ماه فقط همون 3-4روز یعنی کل بقیه ماه باید جلوگیری کرد؟اینجوری که خیلی طول میکشه.

2-من اسفند ماه ازمایش دادم ویتامین دی پایین بود تا الان دارم قرص میخورم آیا لازمه بازم آزمایش بدم چون دکترم چیزی نگفت فقط گفت برو وقتی باردار شدی بیا!!!

3-من ماه پیش قرص اچ دی خوردم و توی اردیبهشت ماه دوبار پریودشدم الان برای پیدا کردن زمان تخمگ گذاری باید همین تاریخ هارو بزنم یا همون پریود منظم خودمو؟
وای چقدر زیاد شد ببخشید :see_no_evil:

1 Like
(حنا خجسته) #2

سلام عزیزم

بهتر است فاصله بین دو نزدیکی ۲۴ ساعته باشد. یعنی حدود دو بار نزدیکی. روز تخمک گذاری و فرداش
بقیه ماه رو هم می تونید نزدیکی داشته باشید (مگه می خواید شوهرتون طلاق تون بده :wink::wink:) اما روزهایی که احتمال دختر شدن هست نزدیکی نداشته باشید، آره خب احتمال بارداری کمتر می شه به نسبت وقتی که یه روز در میون نزدیکی داشته باشید

به نظر من که نمی خواد دوباره آزمایش بدید، اگر هم می خواید بررسی کنید که نرمال شده یا نه چند ماه دیگه آزمایش رو تکرار کنید

چون قرص خوردید تعادل هورمونی تون به هم ریخته بهتره تا قاعدگی هاتون دوباره منظم بشه از کیت استفاده کنید

1 Like
(mahta) #3

ممنون عزیزم از راهنمایی مفصلتون اونقدرم مصمم نیستم واسه پسر فرقی نداره.پس یعنی روزای تخمک گذاری اقدام اصلی باشه بعدشم اگه جلوگیری نکردیم عیب نداره

1 Like