خاطرات دانشجویی

این متن به مناسبت روز دانشجو
حالا همگی بیاید از خاطرات دانشجوییتون بگید چه خنده دار و چه تلخ
روز_دانشجو

نسل ما نسلی ست که
درس خواند تا دانشجو شود…
شنیده بودیم دانشجو شدن یعنی خوشبختی…
ما درس خواندیم…کم یا زیاد ،
گاهی با علاقه و گاهی به اجبار…
خواندیم تا برای آن چهار ساعت پر استرس آماده شویم…
چهار ساعتی که می توانست سرنوشت ما را تغییر دهد…
غول بزرگ… کنکور…
وارد یک دنیای جدید شدیم…
آدم های جدید…تفکرات جدید…
فکر و خیال های جدید…
گاهی کنار درس خواندن عاشق شدیم
و گاهی دلتنگ عزیزانمان…
شب بیداری کشیدیم برای امتحان…
دانشگاه مثل زندگی بالا و پائین زیاد داشت،
گاهی کنار درس ها، آدم های زندگیمان را هم
حذف و اضافه کردیم…
گاهی به اجبار سر کلاسی نشستیم و
گاهی مثل روزهای خوب زندگی،
انقدر همه چیز عالی بود که دوست نداشتیم زمان بگذرد.
گاهی درسی را فقط پاس می کردیم که تمام شود…
مثل روزهایی که تحمل می کنیم تا فقط بگذرد…
گاهی هم امتحان انقدر سخت می شد
که به جواب نمی رسیدیم…
مثل روزهای سخت زندگی که
برای حل مشکلاتمان به جواب نمی رسیم…
کم و زیاد…خوب و بد…بالا و پائین می گذرد…
یک روز چشم هایمان را باز می کنیم
و می بینیم همه چیز تمام شده…
ما می مانیم و به یاد ماندنی ترین خاطرات زندگیمان …

7 Likes

قبل ازینکه وارد دانشگاه بشم توقع داشتم استادها کاملا مسلط به موضوع درسیشون باشند. خدای اون درس.
همین باعث شد که کوچکترین اشتباهاتشون رو پررنگ کنم و بعضی هاشون رو واقعا اذیت کردم.
لیسانس رو خرخونی کردم. هیچ کتابی تو کتابخونه از دستم قسر در نرفت.
اما فوق دیگه خسته شده بودم. سال اول رو باز شکنجه ای خوندم که پایه رو محکم کنم، بعدش رو فقط پاس کردم. بیشتر ازونی که درس بخونم رفیق بازی کردم و تفریح.

2 Likes

ما همه استادامون پیر مرد بودن و به زور راه میرفتن
سر یه درس داشتم به درس گوش میدادم که یهو دوستم گفت شورت استادو :no_mouth::no_mouth::no_mouth:
من هی نگاه کردم دیدم استاد شلوارشو تا زیر گردن کشیده بالا این شورت استادو از کجا دیده؟
بهش میگم این که کم مونده دستاشم بذاره تو شلوارش تو از کجا شورتشو دیدی؟ میگه رد شورتش از رو شلوار معلومه :neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:
دقت کردم دیدم شورتش تا زانوشه فک کنم از اون مامان دوزا بود :rofl::joy::rofl::joy::rofl::joy:

4 Likes

روز دانشجو امروز بود گلم

2 Likes

امروز بود :grin:
روزم مبارک :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

خوشبحالتون چقد درس خون بودین :sweat_smile: من از اول دبیرستان دیگه به اون مرحله خستگی رسیدم و به قصد پاس کردن خوندم تا حالا :joy:

1 Like

:joy: خوبه بابا زندگی می کنی. من اصلا زندگی نکردم فقط سرم تو کتاب ها بود… تعادل رو نمی فهمیدم،
روزت هم مبارک دانشجو جون

من همیشه دوس داشتم درس خون باشم ولی واسش تلاش نکردم :sweat_smile: ینی حوصلم نمیکشه یسره بشینم پای درس واس همین فقط شب امتحان درس میخونم اونم با کلی سختی :joy::joy:

1 Like

من عاشق درس بودم. شاید باورت نشه صبح که میرفتم کتابخونه، با صدای اذان سرمو بلند می کردم میرفتم نماز و ناهار، باز برمیگشتم مشغول میشدم تا باز با صدای اذان میرفتم خونه.
اما مشکل اینه که سیستم آموزشی ما غلط بود و من فقط وقتمو تلف کردم. اگه همین وقتو یه کشور دیگه درس خونده بودم به جایی رسیده بودم حالا. سیستم ما فکر رو میدن میگن همینه یاد بگیر. کشورهای پیشرفته موادخام بهت میدن میگن بساز.

2 Likes

آخ آخ حرف دلمو زدی :expressionless::expressionless:
کلا سیستم از بنا غلطه واس همینه اصن من نمیخونم (الکی مثلا :stuck_out_tongue_winking_eye::joy::stuck_out_tongue_winking_eye:)

2 Likes

:joy:

1 Like

خب من فک کردم امروز ۱۸ امه
ببخشید

1 Like

تیام از سیستم ایراد نگیر خاطره تعریف کن

1 Like

آزاده من خیلی ساکتم تو دانشگا اصن خاطره یا سوتی ندارم :joy:

3 Likes

برعکس تو من نمره اول کلاس بودم. و کارشناسیم رو با معدل بالا قبول شدم. استادا خیلی بهم توجه نشون میدادن همین باعث شده بود توکلاس اکثراباهام چپ بیفتن. تازه الان بعد ۵سال فارق التحصیلی هنوز بادوتا از استادای خانم رفت وامد دارم :blush:

4 Likes

چه گپ قشنگی…به منم تبریک بگین دیگه منم دانشجو ام… :laughing:
یه خاطره بگم؟ ترم 5یا 6 بودم ازین کفشای کانورس داشتم… داشتم رو پله های دانشگده میرفتم پایین و حرف میزدم پام سر خورد 4تا پله رو با کون اومدیم پایین…همه بچه های لابی برگشتن سمتم…دوستام که میخندیدن فقط… یه پسره گفت خوبی؟ گفتم عاره عاره فقط فک کنم کاسه چینی ام شکست :woman_facepalming: چند ثانیه بعد فهمیدم چی گفتم…وقتی دیدم دوستام لال شدن و با چشمای وق زده نگام میکنن…

5 Likes

رورت مبارک فاطمه جان
کاسه چینی رو از کجا آوردی اون لحظه :joy:

2 Likes

آفرررین :+1:t2: شما نمونه بودی و هستی :wink:

2 Likes

واااییی :joy::joy::joy::joy::joy:

2 Likes

فدایی داری عزیزم :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.