اضافه وزن نوزاد

(مامان صدرا) #1

سلام به همه خانم های گل :blush:
من یه پسر 7 ماهه دارم، بزنم به تخته تپل مپله. برای قد و وزن که برده بودمش دکتر گفت اضافه وزن داره، البته ماشاالله سالمه، خیلی هم آروم و خوبه.
بعضیا بهم میگن اگه اینطوری پیش بره چاق میشه و بعدا برای پایان اوردن وزن و گرفتن رژیم ممکنه اذیت بشه، خودمم حس میکنم درست میگن اما دلم نمیاد بهش کمتر شیر و غذا بدم وقتی میبینم خوب غذا میخوره قند تو دلم آب میشه. کسی پیشنهادی نداره؟

(Azadeh_D) #2

سلام نرگس جان خدا صدرا کوچولو رو واست نگه داره ایشالا. من یه دختر دارم که 12 سالشه الان اضافه وزن داره. قبلا هی بهش غذا دادم حالا هی باید بگم نخور. خیلی سخته نمیشه به بچه بگی نخور. شما اشتباه منو نکن از الان زیر نظر پزشک با یه رژیم غذایی درست پیش برو که بعدا دچار مشکل نشی. از الان عادتش بده چیزای مفید و به اندازه بخوره. ورزشم فراموش نکن…

1 Like
(مامان صدرا) #3

ممنونم عزیزم، خدا دختر شما رو هم براتون حفظ کنه.
واقعا؟ یعنی ممکنه به مشکل بخورم؟ :pensive:
اگه برم پیش دکتر رژیمی بهش میده که غذایی که میخوره کمتر بشه اما سیرش کنه؟ من نمیتونم تحمل کنم گشنه بمونه، صدرام الان توی سنی نیست که بشه با چیزی سرگرمش کرد گشنه که باشه گریه میکنه :pensive:

(Azadeh_D) #4

نمیدونم عزیزم حالا اگرم رژیم سختی هم داد رعایت کنین چون بهتر از اینه که بعدا زبونم لال بیماری بگیره به خاطر چاقی

(m-i-n-a) #5

عزیزم بردارزاده منم همینطور بود.وقتی بزرگتر شد مامان باباش خیلی اذیت شدن.از همین سن کم شروع کن که بعدها واقعا سخته

(مامان صدرا) #6

ببخشید عزیزم چاقی باعث شد برای برادرزادتون مشکلی پیش بیاد؟ منظورم خدایی نکرده مریضیه، یا اینکه صرفا وزن بالا و سنگین بودن اذیتش میکرد؟

(liya) #7

سلام خواهر زاده م آخرای سه ماهشه ولی از زمان تولد تا حالا هیچی افزایش وزن نداشته قطره مولتی یا شیر و پودرهایی ک دکتر بهش داده هنوز نخورده به طرز وحشتناکی بالا میاره دیگ نمیدونیم چکار کنیم باهاش

(liya) #8

اینم عکسشه ک از سه ماه پیش ک از بیمارستان آوردنش تا الان هیچ تغییری نکرده

(حنا خجسته) #9

چقدر هم نازه خدا حفظش کنه

عزیزم از ماشین حسابی که می فرستم استفاده کنید تا ببینید کمبود وزن داره یا نه:

https://farzand.net/growth-chart

(liya) #10

مرسی ممنونم واقعا
اره عزیز کمبود داره از موقع تولدش تا الان هیچی اضافه نکرده چندبار دکترم بردیم نمیدونم مشکل چیه

(حنا خجسته) #11

ریفلاکس نداره؟ حساسیت خاصی نداره؟

(liya) #12

نرمی حنجره داره
دیگ مشکل خاصی نداره
بجز شیر مامانش هرچی بخوره بالا میاره
خیلی ضعیفه فق بچه های من و خودش و حتی مامانم این سن خیلی تپل و خوب بودن ولی این بزور گریه ش در میاد

(حنا خجسته) #13

مگه به جز شیر مامانش چیز دیگه ای بهش میدید؟
تعداد دفعات شیردهی را بیشتر کنید
اگر پستان رو نمی تونه تا آخر تخلیه کنه قسمت آخر شیرتان که چربی بیشتری داره رو با دست یا با شیر دوش بدوشید و با قاشق یا قطره چکان یا فنجان بهش بدید

(liya) #14

قطره مولتی یا شیرهای کمکی ک دکتر معرفی کرده ی پودرم معرفی کرده بود ولی متاسفانه اسمش یادم نیست

(liya) #15

آپتامیل بود اسمش فک کنم