خویشتن داربودن در برابر رفتار کودک

(liya) #1

سلام
دوستان بچه من ی ماه دیگه دوسالش تموم میشه
بچه ی خیلی خوب و خوش اخلاق و باهوشیه
از الان همه ی حرفا رو قشنگ بلده و صحبت میکنه
فق ی مشکل باهاش دارم اونم اینه ک وقتی بخاد کاریو انجام بده و بنظر ما نباید ی ب حرفش گوش نکنیم شروع میکنه به گریه اگ تا دوساعتم نریم منتشو نکشیم یا کاری ک گفته انجام ندیم ساکت نمیشه به هیچ وجه خیلی سمجه منم خودم ی کم عصبیم زود جوش میارم و میزنمش نمیدونم با خودمو و خودش چکار کنم،هرچی اون لج بکنه من بیشتر لج میکنم
نمیدونم بزرگ شه لا این یکدنده بودنش چی میخاد بشه

1 Like
(Solmaz) #2

به کارهاش اشراف داشته باشید زمانی که میدونید میخواد کاری رو انجام بده یا چیزی رو از شما بخواد که امکانش نیست حواسشو به چیزهای دیگه پرت کنید ، براش بیش‌تر وقت بذارید و بازی کنید، ارتباط عاطفیتونو باهاش بیش‌تر کنید و بهش نزدیک بشید

1 Like
(نیلوفر حکیمی) #3

سلام عزیزم به هیچ عنوان نباید بچه رو بزنید. این بدترین کاریه که انجام میدید. شاید اون لحظه تنبیه بدنی جواب بده ولی مطمئن باشید با این کار آیندش نابود میشه. لجبازی در این سن بسیار طبیعیه و اگر لجبازی نمی کرد باید می بردینش دکتر. لطفا در کلاس های فرزند پروری شرکت کنید و نیازهای کودک رو در هر سن بشناسید. با او بازی کنید و اصلا پرخاش نکنید آرامش تون رو حفظ کنید. براش محیطی رو فراهم کنید که کارهایی رو که خطرناک نیست به راحتی انجام بده. مثلا اگر نباید به گلدون دست بزنه گلدون رو بردارید، نه این که بهش بگید دست نزن.

2 Likes
(liya) #4

واقعا میدونم کارم اشتباهه خیلیم بعد از دست خودم عصبانی میشم ولی نمیتونم
شوهرم خیلی آرومه و هیچی نمیگه میگه بچه س و با زور نمیشه وقتی میبینم اون همینو میگه کلیم با شوهرم کل کل میکنم

1 Like
(نیلوفر حکیمی) #5

شما حتما باید به روانشناس مراجعه کنید عزیزم چون بعدا مشکلات تون بیشتر میشه اگر همین روند رو ادامه بدین. روانشناس به شما راه کارهای رو میگه که هم بتونید عصبانیت تون رو کنترل کنید هم با کودک طوری رفتار کنید که کار به عصبانیت نرسه عزیزم.
من خودم الان میرم پیش یه مشاور واقعا حالم خیلی خوبه. به نظرم آدم اگر مشکلی هم نداره باید دو ماه یک بار بره و با یه مشاور حرف بزنه. امیدوارم یک بار امتحان کنید و معجزه مشاوره رو ببینید.

2 Likes