خویشتن دار بودن در برابر رفتار کودک

سلام
دوستان بچه من ی ماه دیگه دوسالش تموم میشه
بچه ی خیلی خوب و خوش اخلاق و باهوشیه
از الان همه ی حرفا رو قشنگ بلده و صحبت میکنه
فق ی مشکل باهاش دارم اونم اینه ک وقتی بخاد کاریو انجام بده و بنظر ما نباید ی ب حرفش گوش نکنیم شروع میکنه به گریه اگ تا دوساعتم نریم منتشو نکشیم یا کاری ک گفته انجام ندیم ساکت نمیشه به هیچ وجه خیلی سمجه منم خودم ی کم عصبیم زود جوش میارم و میزنمش نمیدونم با خودمو و خودش چکار کنم،هرچی اون لج بکنه من بیشتر لج میکنم
نمیدونم بزرگ شه لا این یکدنده بودنش چی میخاد بشه

1 Like

به کارهاش اشراف داشته باشید زمانی که میدونید میخواد کاری رو انجام بده یا چیزی رو از شما بخواد که امکانش نیست حواسشو به چیزهای دیگه پرت کنید ، براش بیش‌تر وقت بذارید و بازی کنید، ارتباط عاطفیتونو باهاش بیش‌تر کنید و بهش نزدیک بشید

1 Like

سلام عزیزم به هیچ عنوان نباید بچه رو بزنید. این بدترین کاریه که انجام میدید. شاید اون لحظه تنبیه بدنی جواب بده ولی مطمئن باشید با این کار آیندش نابود میشه. لجبازی در این سن بسیار طبیعیه و اگر لجبازی نمی کرد باید می بردینش دکتر. لطفا در کلاس های فرزند پروری شرکت کنید و نیازهای کودک رو در هر سن بشناسید. با او بازی کنید و اصلا پرخاش نکنید آرامش تون رو حفظ کنید. براش محیطی رو فراهم کنید که کارهایی رو که خطرناک نیست به راحتی انجام بده. مثلا اگر نباید به گلدون دست بزنه گلدون رو بردارید، نه این که بهش بگید دست نزن.

2 Likes

واقعا میدونم کارم اشتباهه خیلیم بعد از دست خودم عصبانی میشم ولی نمیتونم
شوهرم خیلی آرومه و هیچی نمیگه میگه بچه س و با زور نمیشه وقتی میبینم اون همینو میگه کلیم با شوهرم کل کل میکنم

1 Like

شما حتما باید به روانشناس مراجعه کنید عزیزم چون بعدا مشکلات تون بیشتر میشه اگر همین روند رو ادامه بدین. روانشناس به شما راه کارهای رو میگه که هم بتونید عصبانیت تون رو کنترل کنید هم با کودک طوری رفتار کنید که کار به عصبانیت نرسه عزیزم.
من خودم الان میرم پیش یه مشاور واقعا حالم خیلی خوبه. به نظرم آدم اگر مشکلی هم نداره باید دو ماه یک بار بره و با یه مشاور حرف بزنه. امیدوارم یک بار امتحان کنید و معجزه مشاوره رو ببینید.

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.