پسردار شدن

(Mohade3) #1

سلام ,من 3ماهه که رژیم پسردار شدنو گرفتم,تصمیم دارم بعد پریودیم برای بارداری اقدام کنم میخواستم راهنماییم کنید تو این زمینه,و اینکه از کیت تخمک گذاری چندروز بعد از پریودیم استفاده کنم؟مرسی

1 Like
(حنا خجسته) #2

این مقاله رو مطالعه کنید عزیزم:

https://farzand.net/article/238240-calculate-ovulation-ovulation-kit

(Mohade3) #3

ممنونم لطف کردین

1 Like
(samira) #4

سلام منم دارم رژیم پسر دار شدن انجام میدم.خواستم شما منو راهنمایی کنید ولطفا بگین بیشتر چه چیزهایی مصرف کردین؟

1 Like
(حنا خجسته) #5

اگر قصد پسرزایی دارید، دو راه پیش روی شماست روش اول روش تغذیه به همراه تنظیم زمانبندی نزدیکی با تخمک گذاری بوده که کم هزینه تر است اما به هیچ عنوان تضمین ۱۰۰% ندارد و فقط مقداری شانس پسرزایی را افزایش میدهد. روش دوم کمک گرفتن از آی وی اف بوده که تضمین ۱۰۰ درصدی دارد اما هزینه برتر و زمان برتر است و ممکن است باردار شدن شما با این روش نیازمند تکرار چند باره اش باشد. برای استفاده از روش اول از حداقل ۳ ماه قبل افدام به باردادی می بایست به پزشک مراجعه کرده تا بررسی ها را انجام داده و به شما رژیم غذایی بدهند. بطور خلاصه

برای پسر دار شدن رژیم غذایی غنی با غذاهای حاوی سدیم و پتاسیم و کالری از سه ماه قبل از اقدام به بارداری داشته باشید. مصرف نان و غلات، حبوبات، اغلب میوه و سبزی ها، روغن و گوشت ایرادی نداشته اما باید دور لبنیات را که سرشار از کلسیم است خط کشیده و مصرف میگو، اسفناج، لوبیاسبز، کاهو، شکلات و تخم مرغ را هم تا حد امکان کاهش دهید.

گنجاندن هلو و زردآلو، گیلاس، گلابی، سیب، آلو، آناناس، انبه، خیار، موز، انجیر (تازه و خشک) و خصوصا آووکادو از گروه میوه ها، خرما، گوجه فرنگی، غلات، عدس، جو، گندم و خصوصا دانه سویا، بادام، تخمه کدو، کرفس کره بادام زمینی، مواد غذایی بانمک مثل اسنک ها، خیارشور، چای سبز، روغن زیتون و کنجد در سالاد همگی به افزایش شانس پسرزایی کمک میکنند. دریافت رژیم غذایی کامل و دقیق با مراجعه حضوری به افراد انجام دهنده ممکن است.

آقایان لازم نیست با این شدت رژیم غذایی را رعایت کنند فقط تاحدی رژیم غذایی خود را تغییر دهند و روزی یک عدد اسیدفولیک یک میلی گرمی مصرف نمایند.

برای افزایش شانستان:

فاصله نزدیکی تا تخمک گذاری هرچه کمتر باشد بهتر است. با توجه به نامنظم بودن پریود ها تعیین روز تخمک گذاری به کمک سونوگرافی توسط پزشک ممکن خواهد بود

همسرتان کمی قبل نزدیکی دوش آب سرد بگیرند.

بهترین پوزیشن باید طوری باشد که دخول عمیق باشد. مثل پوزیشن داگ استایل.

فراموش نکنید که اینکارها شانس پسردار شدن را تاحدی افزایش داده و صد در صد نیستند. ضمن اینکه

اگر رژیم غذایی بیش از حداکثر ۶ ماه تداوم یابد می‌تواند برای سلامتی مادر ضرررسان باشد.
قبل از مقاربت با محلول جوش شیرین و آب محیط واژن را شست و شو داده و آن جا را قلیایی کنید. برای این کار یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید، سپس با سرنگ ۵ سی سی بدون سوزن چند بار محلول را به داخل واژن تزریق کنید، با انجام این کار احتمال پسر شدن جنین بالا می رود ولی باید بدانید که این روش های خانگی صد در صد نیست و احتمال خطا هم وجود دارد. روش صد در صد تعیین جنسیت آی وی اف است.

برای محاسبه زمان تخمک گذاری خود از ماشین حساب زیر استفاده کنید:

http://farzand.net/ovulation-calculator

2 Likes
(samira) #6

تشکر ازراهنماییتون

1 Like
(F R) #7

بسیار ممنون از راهنماییتون، فقط رژیم دقیق برای پسر دارشدن رو باید از کجا بياريم؟

(حنا خجسته) #8

عزیزم دو تا پیام بالاتر فرستادم