سرد شدن نامزد

سلام.
یکی از پسرای فامیل ما عاشق یکی از دخترای فامیلمون شده بود. یعنی پسر و دختر هر دو از اقوام نزدیک ما هستن. همه در جریان علاقه پسر بودیم، از طرفی دختره چون یک شکست عشقی رو تجربه کرده بود، آماده قبول کردن شخص دیگه ای توی زندگیش نبود. این ابراز علاقه از طرف پسر و قبول نکردن دختر حدود 2 سال طول کشید، بعد از آخرین خواستگاری رسمی و جواب نه قاطع دختر، خوانواده پسره منو خواستگاری کردن! پسره موقعیت خیلی خوبی داره خودشم پسره خیییییلی خوبیه، جوری که همه همیشه میگفتن خوشبحال دختری که زنش میشه. بخاطر همین موقعیت خوب و شخصیت خوبش خونوادم خیلی با این ازدواج موافق بودن. ولی من میدونستم این پسر حسی به من نداره، اما قبل از اینکه بفهمم چی شد تو معرض عمل انجام شده قرار گرفتم، شاید باورتون نشه اما ما 4 روز بعد عقد کردیم! الان 5 ماهه که عقدیم، شک و تردید داره دیوونم میکنه، همش احساس میکنم نامزدم دوستم نداره، با وجودی که رفتاراش بد نیست اما انگار خیلی سرده. با وجودی که قبلا رابطم با اون دختر فامیلمون مثل یه خواهر بود اما الان هر وقت میبینمش کلافه میشم. من نامزدمو دوست دارم اما گاهی انقد عصبی میشم که به طلاق فکر میکنم…
کسی میتونه راهنماییم کنه؟

3 Likes

salam azizam dige kar az kar gozashte ghablan bayad fekr mikardi. hol shodi khahar… hala boro moshavere ta oza badtar nashode

شما همیشه انقد خوب تو دل طرف مقابل رو خالی میکنید!؟
من که گفتم اصلا نفهمیدم چی شد، بریدن، دوختن و تنم کردن
البته میگم مشکلی وجود نداره، رفتار نامزدم اصلا بد نیست، من بیشتر با خودم و فکرو خیالم درگیرم

1 Like

سلام
عزیزم با توجه به چیزایی که گفتی بهت پیشنهاد میکنم اصلا به طلاق فکر نکنی. نمیدونم پیامی که من فرستاده بودم رو خوندی یا نه، اما بعد از طلاق هم آدم مشکلات خاص خودشو داره. هر چند من از طلاقم پشیمون نیستم اما واقعا نمیتونم منکر مشکلاتش بشم.
ببین عزیزم شما میگی رفتار نامزدت خوبه، با توجه به اینکه گفتی فامیل هستن قطعا شناخت کاملی ازشون داری، اینا همه نکته های مثبتی هستن، شما فقط به یه مشاور احتیاج داری که کمکت کنه ذهنت رو از فکرای منفی خالی کنی، خود منم چند روزه دارم به این فکر میکنم که برم پیش مشاور یا روانشناس.
یه موضوع دیگه اینه که گیرم شما خدایی نکرده طلاق گرفتی از کجا میدونی آدمی که باهاش ازدواج میکنی قبلا عاشق نشده؟! اگه مشکلت با نامزدت فقط اینه که قبلا عاشق شده، این مساله در مورد همه ممکنه اتفاق افتاده باشه، شاید خود شما هم قبلا کسیو دوست داشتی، الان نامزدت باید به حست شک کنه؟!

3 Likes

خب نباید قبول می کردی، حالا که قبول کردی تا تهش برو دیگه

فک کنم زیادی وسواسی شدی سر این جریان

سعی کن حواست رو با چیزای دیگه پرت کنی

1 Like

منم می دونم نامزدم قبلا دوس دختر داشته اما ازش هیچی نمیپرسم که اینجوری اذیت نشم

عزیزم ممنون از وقتی که گذاشتین. از اونجا که خودتون طلاق رو تجربه کردین کاملا مشخصه که حرفاتون از رو محبت و نگرانیه.
باهاتون موافقم به یه مشاور یا روانشناس احتیاج دارم.
ای کاش میشد همینجا یه مشاور هم باشه
کسی نمیدونه چطور میتونیم به ادمین پیشنهاد بدیم که یه مشاور دعوت کنن؟

2 Likes

سلام.
عزیزم این مساله رو خیلی واسه خودت بزرگش کردی، البته مقصر شما نیستی جامعه ما رو اینطوری بار آورده، یه جوری ما رو از جنس مخالف دور میکردن که فکر میکردیم اگه یه پسر و دختر بهم حسی داشته باشن به کل بشریت خیانت کردن! من به شخصه اصصصصلا موافق رابطه های بدون حد و مرز نیستم، از خیلی جاها هم شنیدم و دیدم که پسرها از دخترها سواستفاده کردن، اما یه رابطه حدومرز دار چیزی نیست که شما بخوای انقد نگرانش باشی. تازه اینطور که من برداشت کردم نامزد شما با اون دختر فامیلتون رابطه ای نداشته فقط دوستش داشته
حالا فکر میکنی ماها که داریم زندگی میکنیم، بچه دار شدیم، و از زندگیمون راضی هستیم شوهرامون همه حضرت یوسف بودن :wink::smile:
این فکرارو از ذهنت دور کن، تنها کاری که باید بکنی اینه که با سیاست زنانه دل نامزدتو بدست بیاری
انشاالله موفق و خوشبخت باشی عزیزم

2 Likes

ممنون از صحبت‌های خوبتون
آره شما درست میگین، شاید دلیل اینکه من انقد سر این مساله حساس شدم اینه که از علاقه نامزدم به اون دختر فامیل خبر دارم، شاید اگه غریبه بود این حسو نداشتم
ولی بهرحال حق با شماس.
ممنون از حرفاتون

1 Like

عزيزم مشكل اينه كه شما ميدوني. اوني كه ميدونه بيشتر رنج ميبره و اوني كه بي اطلاعه راحت تره. ببين عزيزم سعي كن ظرفيتت را ببري بالاتر. چون فردا قراره با اون دختر رفت و امد كني. جايي دعوت ميشيد اون را ببينيد نبايد بهم بريزي. بنظرم چند جلسه مشاوره برو تا بتوني رو خودت كار كني يا حتي كتاب هاي روانشناسي بخون و تمرين كن تا ذهنت را ازين فكر پاك كني.

عزیزم این عادیه که حساس شدی. چون اون دختر هم از اقوامت هست. باید سعی کنی این افکار رو از خودت دور کنی.‌رابطه ات رو بانامزدت بیشتر کن باهاش صمیمی تر برخورد کن باهاش مهربون باش تا بتونی بامحبت بکشی سمت خودت. اون اگر شما رو نمیخواست مطمئن باش زیر بار این ازدواج نمیرفت و بااون دختر ازدواج میکرد پس حالا که شمارو انتخاب کرده پس دوستتون داره. اسم طلاق نیار که با طلاق گرفتن شما شایدخیلیا خوشحال بشن.نیازی ام به مشاوره نداری چون مشکلت حاد نیست. در مرحله اول سعی کن خودت حال خودت رو خوب کنی و به خودت انرژی بدی اگر دیدی نمیتونی برو مشاور

1 Like

شک تردید از خودت دور کن عزیزم به این فکر کن که همسرت به خواستگاری تو اومده الان همسر قانونی توعه با این شک بدبینی ها زندگی رو هم به کام خودت تلخ میکتی هم اون اگه اون یادش رفته یه زمانی اون دختر میخواسته تو با رفتارات با شکات دوباره یاداوری نکن براش بیشتر دوسش داشته باش خیلی راحت از علاقت بهش بگو از همین اول کاری ریشه بدبینی تو خودت پرورش نده که زندگی برات تلخ میشه به طلاقم فکر نکن بجای ویران کردن زندگیت سعی کن ابادش کنی فقط بدبنی از خودت دور کن

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.