شما با تک فرزندی موافقید؟

(حنا خجسته) #1

دوستای خوبم،
به نظر شما تک فرزندی بهتره یا چند فرزندی؟

به نظرتون مشکلات هر کدومش چیه؟

1 Like
(Raha) #2

تک فرزندی اصلا خوب نیس اگه کسی توانایی مالی داشته باشه حداقل ۳تا بایستی بیاره
وقتی تک باشه پرتوقع میشه همیشه احساس تنهایی میکنه اگه چندتا باشن سازگار اجتماعی شون بالا میره مستقل بودن رو بهتر یاد میگیرن

2 Likes
(حنا خجسته) #3

در عوض اگر چند تا کودک باشن رسیدگی و وقتی که برای هر کدوم گذاشته می شه کمتره، سه تا بچه رسیدگی فقط در حد رفع نیازها مثل خورد و خوراک می شه

2 Likes
(حنا خجسته) در به صورت سراسری سنجاق شد #4
(Mary.s) #5

نه خوب نیس نه برا پدر و مادر و نه برا خود بچه تک فرزندی خوب نیس…

1 Like
(حنا خجسته) #6

چرا؟ از چه لحاظ؟

(Romina) #7

دقيقاً در حال حاضر بزرگترين مشكل من تصميم گيري در مورد همين مسئله هست يك پسر ١١ ساله دارم و حتي سونوگرافي و ازمايشهاي قبل بارداري رو دادم ولي الان مطمئن نيستم كار درستي باشه

1 Like
(حنا خجسته) #8

به نظر من باید اول خیلی خوب به دلایلی که می خواید بچه دار بشید فکر کنید برای خودتون یه لیست درست کنید و همه دلایل تون رو بنویسید بعد فکر کنید کدوم شون منطقیه کدوم غیر منطقی

1 Like
(mahta) #9

تک فرزندی اصلا خوب نیست هم تو تربیت بچه تاثیر داره هم واسه پدر مادر سخته وقتی حداقل دوتا باشن هم بچه همبازی داره هم مشکلات بچه تک فرزندی رو نداره

1 Like
(حنا خجسته) #10

یعنی به نظر شما اینکه بخوایم به دلیل اینکه بچه اول تنها نباشه و همبازی داشته باشه کار درستیه؟

1 Like
(Panah) #11

بنظره من چن فرزندی سخته ولی خیلی خوبه ادم خواهر برادر داشته باشه اگه میشد دو دختر و دو پسر باشن عالی میشد ولی همین یک دختر و پسرم بد نیس

2 Likes
(نیلوفر حکیمی) #12

من با تک فرزندی مخالفم اما تو این دوره خیلی سخته برای دو بچه یا بیشتر بتونی هم وقت بذاری هم از نظر مالی بهشون برسی. به نظرم پدر و مادر باید قبل از بچه دار شدن فکر همه چیزو بکنن اگر می تونن از همه نظر برای بچه ها و مخصوصا تربیت شون وقت بذارن، اقدام کنن. اگر نمی تونن نباید بچه دار بشن.

2 Likes
(nasim) #13

عزیزم ب نظرم بستگی ب علایق و شرایط اقتصادی و روانی هر خانواده داره،ولی من خودم ب شخصه دوس دارم 3تا بچه داشته باشم:blush:

(Hadis Al) #14

من با تک فرزندی مخالفم، اگر بحث مالی مطرح نباشه بیشتر از ۱بچه خواهم داشت، مطمئنا میشه توجه کافی رو به دوتا بچه داشت

(Raha) #15

نه فقط بخاطر همبازی داشتن نباید دو سه تا آورد. …بلکه و بخاطر خودمون هست اول اینکه لازم نیست تمام وقتمون رو به بچه اختصاص بدیم خصوصا اگه فاصله سنی بینشان رعایت بشه ثانیا از لحاظ طب سنتی هرچی بچه بیشتر بیاریم رحم سالمتر خواهد موند (زایمان طبیعی باشه ) ضمنا اگه بچه اول آمادگی پذیرش فرزند دوم داشته باشه بهتر میشه تصمیم به بارداری مجدد گرفت

1 Like
(آرنیکا) #16

سلام
اگه کسی توان مالی و وقت کافی برای تربیت داشته باشه چند فرزندی خیلی بهتره
چون فرزند اجتماعی تر و کم توقع تر میشه و تو آینده داشتن خواهر و برادر خیلی خیلی بهش کمک میکنه واسه پدر و مادر هم چند فرزند بهتر از یک فرزنده

1 Like
(mahta) #17

نه، بخاطر اینکه هردوشون تو آینده یکیو داشته باشن یک پشت و یک دلسوز برای هم باشن یک دونه بودن واقعا سخته

(فاطمه.ف) #18

من با دوتا فرزند موافقم…تک فرزندی رو دوست ندارم…چون خودم واقعا از وجود خاهر و برادرام لذت بردم تو کل زندگیم دلم میخاد این لذت رو به فرزندم هم بدم…تازه من دلم میخاد بتونم با اختلاف سنی کم بیارم بچه هامو…چهارسال…تا بتونن همبازی وهم فکر باشن…حالا فعلا که تو اولیش موندیم :joy: تا خدا چی میخاد…

2 Likes
(Solmaz) #19

تک فرزندی باعث میشه بچه همیشه توی هر شرایطی تنها باشه و نتونه با کسی راحت باشه بالاخره همه میدونیم که آدم با همخونش راحت‌تره تا غریبه ها، من یک بچه خودم دارم دوتا هم همسرم داره که با من زندگی میکنن اما دلم میخواد از خودم دوتا بچه داشته باشم تا پناه هم باشن

1 Like