شما با تک فرزندی موافقید؟

دوستای خوبم،
به نظر شما تک فرزندی بهتره یا چند فرزندی؟

به نظرتون مشکلات هر کدومش چیه؟

1 Like

تک فرزندی اصلا خوب نیس اگه کسی توانایی مالی داشته باشه حداقل ۳تا بایستی بیاره
وقتی تک باشه پرتوقع میشه همیشه احساس تنهایی میکنه اگه چندتا باشن سازگار اجتماعی شون بالا میره مستقل بودن رو بهتر یاد میگیرن

2 Likes

در عوض اگر چند تا کودک باشن رسیدگی و وقتی که برای هر کدوم گذاشته می شه کمتره، سه تا بچه رسیدگی فقط در حد رفع نیازها مثل خورد و خوراک می شه

2 Likes

نه خوب نیس نه برا پدر و مادر و نه برا خود بچه تک فرزندی خوب نیس…

1 Like

چرا؟ از چه لحاظ؟

دقيقاً در حال حاضر بزرگترين مشكل من تصميم گيري در مورد همين مسئله هست يك پسر ١١ ساله دارم و حتي سونوگرافي و ازمايشهاي قبل بارداري رو دادم ولي الان مطمئن نيستم كار درستي باشه

1 Like

به نظر من باید اول خیلی خوب به دلایلی که می خواید بچه دار بشید فکر کنید برای خودتون یه لیست درست کنید و همه دلایل تون رو بنویسید بعد فکر کنید کدوم شون منطقیه کدوم غیر منطقی

1 Like

تک فرزندی اصلا خوب نیست هم تو تربیت بچه تاثیر داره هم واسه پدر مادر سخته وقتی حداقل دوتا باشن هم بچه همبازی داره هم مشکلات بچه تک فرزندی رو نداره

1 Like

یعنی به نظر شما اینکه بخوایم به دلیل اینکه بچه اول تنها نباشه و همبازی داشته باشه کار درستیه؟

1 Like

بنظره من چن فرزندی سخته ولی خیلی خوبه ادم خواهر برادر داشته باشه اگه میشد دو دختر و دو پسر باشن عالی میشد ولی همین یک دختر و پسرم بد نیس

2 Likes

من با تک فرزندی مخالفم اما تو این دوره خیلی سخته برای دو بچه یا بیشتر بتونی هم وقت بذاری هم از نظر مالی بهشون برسی. به نظرم پدر و مادر باید قبل از بچه دار شدن فکر همه چیزو بکنن اگر می تونن از همه نظر برای بچه ها و مخصوصا تربیت شون وقت بذارن، اقدام کنن. اگر نمی تونن نباید بچه دار بشن.

2 Likes

عزیزم ب نظرم بستگی ب علایق و شرایط اقتصادی و روانی هر خانواده داره،ولی من خودم ب شخصه دوس دارم 3تا بچه داشته باشم:blush:

من با تک فرزندی مخالفم، اگر بحث مالی مطرح نباشه بیشتر از ۱بچه خواهم داشت، مطمئنا میشه توجه کافی رو به دوتا بچه داشت

نه فقط بخاطر همبازی داشتن نباید دو سه تا آورد. …بلکه و بخاطر خودمون هست اول اینکه لازم نیست تمام وقتمون رو به بچه اختصاص بدیم خصوصا اگه فاصله سنی بینشان رعایت بشه ثانیا از لحاظ طب سنتی هرچی بچه بیشتر بیاریم رحم سالمتر خواهد موند (زایمان طبیعی باشه ) ضمنا اگه بچه اول آمادگی پذیرش فرزند دوم داشته باشه بهتر میشه تصمیم به بارداری مجدد گرفت

1 Like

سلام
اگه کسی توان مالی و وقت کافی برای تربیت داشته باشه چند فرزندی خیلی بهتره
چون فرزند اجتماعی تر و کم توقع تر میشه و تو آینده داشتن خواهر و برادر خیلی خیلی بهش کمک میکنه واسه پدر و مادر هم چند فرزند بهتر از یک فرزنده

1 Like

نه، بخاطر اینکه هردوشون تو آینده یکیو داشته باشن یک پشت و یک دلسوز برای هم باشن یک دونه بودن واقعا سخته

من با دوتا فرزند موافقم…تک فرزندی رو دوست ندارم…چون خودم واقعا از وجود خاهر و برادرام لذت بردم تو کل زندگیم دلم میخاد این لذت رو به فرزندم هم بدم…تازه من دلم میخاد بتونم با اختلاف سنی کم بیارم بچه هامو…چهارسال…تا بتونن همبازی وهم فکر باشن…حالا فعلا که تو اولیش موندیم :joy: تا خدا چی میخاد…

2 Likes

تک فرزندی باعث میشه بچه همیشه توی هر شرایطی تنها باشه و نتونه با کسی راحت باشه بالاخره همه میدونیم که آدم با همخونش راحت‌تره تا غریبه ها، من یک بچه خودم دارم دوتا هم همسرم داره که با من زندگی میکنن اما دلم میخواد از خودم دوتا بچه داشته باشم تا پناه هم باشن

1 Like

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.