شک و تردید در مورد ازدواج

سلام
من 24 سالمه، توی 18 سالگی یه خواستگار خیلی پروپاقرص داشتم، نمیخواستم توی اون سن ازدواج کنم، ولی بخاطر پافشاری اون ها و رضایت خونوادم بعد از 2 سال قبول کردم، اما بعد از 4-5 ماه توی دوره عقد سر مشکلات ساده و پیش پا افتاده مجبور به طلاق شدم. رفتار نامزدم برخلاف پافشاری ها و ادعای دوست داشتنی بود که قبل از عقد داشت. بیشتر از سه سال از طلاقم میگذره توی این مدت خواستگارهای خوبی زیادی داشتم اما دیگه نمیتونم به مردا اعتماد کنم. کسی تجربه ازدواج دوباره داره؟ لطفا کمکم کنید

salam baba che khabare 18 salegi ezdevaj kardiii!!!

عزیزم خودمم که گفتم علاقه ای نداشتم تو اون سن ازدواج کنم، گذشته از این شما حرفامو دقیق نخوندین خواستگاری اون آقا از 18 سالگی شروع شد، 2 سال پافشاری کردن و مدام میومدن خواستگاری، وقتی عقد کردم 20 سالم بود.
بعدشم این اتفاق بهرحال افتاده من میخواستم الان کمکم کنید، نه اینکه سرزنشم کنید…:pensive:

سلام عزیزم.
به نظرم شما خیلی بدبینانه با این قضیه برخورد کردین، درسته شما یه تجربه بد داشتین اما معنیش این نیست که این اتفاق همیشه قراره بیفته و همه آدمها یه جور هستن. اینکه شما و نامزدتون نتونستید با هم کنار بیایید اصلا نشون دهنده این نیست که کسی این وسط مشکل داشته فقط خلق و خوی دو نفر بهم نخورده، همین، و این اصلا چیز عجیبی نیست. برای شما پیش نیومده با همکلاسی، همسایه، فامیل و… به مشکل بخورید؟ منظورم از مشکل جنگ و دعوا نیست خدایی نکرده، منظورم اینه حس کنید از اخلاق کسی خوشتون نمیاد، به احتمال زیاد پیش اومده، این موضوع باعث شده شما فکر کنید مثلا همه همکلاسی هاتون مشکل دارن!؟! فکر نمیکنم اینطور باشه. قضیه نامزد شما هم همینه.
بدبینی رو کنار بذارید و انشاالله به فکر یه ازدواج خوب باشید

1 Like

عزیزم ممنون از دلگرمی دادنتون.
با حرفاتون موافقم، خودمم میدونم که بدبین شدم، اما کنار گذاشتن این بدبینی آسون نیست.
بهرحال یه نفر دو سال ادعای دوست داشتن داشت اما یهو ساده کنار کشید. ولی خب با شما هم موافقم باید قبول کنم که همه اینطور نیستن. برام دعا کنید

همه ما تو زندگیمون تجربه جدایی یا تلخ داشتیم البته اکثرا منظورم طلاق نیست شکست عشقی یا بهم خوردن نامزدی …ولی خب نمیشه ایندتو به خاطر یه لتفاق تلخ خراب کنی اتفاقا شجاع باش و شخص خوبی و وارد زندگیت کن با تجربه تر شدی و بهتر میتونی تصمیم بگیری و از همه مهتر به خدا توکل کن

ممنون عزیزم، امیدوارم همینطور که شما میگین باشه و این شرایطی که پیش اومده هرچند که خیلی اذیتم میکنه اما حداقل باعث شده باشه به قول شما با تجربه شده باشم و این بار تصمیم درستی بگیرم.

عزيزم اگر با تحقيق به موردي رسيدي كه شرايط اوليه شما را داره با بررسي بيشتر و كمك از مشاوره ازدواج كنيد و اينكه ترس از شكست مجدد نبايد شما را از اغاز دوباره بترسونه.قطعا انسان ها بعد از پايان ميتونند اغازهاي خوبي داشته باشند…

عزیزم خیلی ها مثل شما بودن دوباره ازدواج کردن و واقعا خوشبخت شدن. توکلت به خدا باشه . خواستگاراتو الکی رد نکن. روی هر کدوم فکر کن مشورت کن . انشالا که نتیجه مثبتی میگیری

میخوام بهت بگم اگر ده بار دیگه هم رفتی تو رابطه ای که مشکل داشت برگرد و ادامه زندگیتو بخاطر یه تجربه ای که موفق نبوده خراب نکن چون زندگی اونقدر طولانی نیست که عمرتو بخاطر یه تجربه تلخ هدر بدی چیزی که گذشت بزار تو همون گذشته بمونه و اصلا بهش فکر نکن امکان داره خدایی نکرده باز هم آدمایی سر راهت بیان که برات مناسب نباشن و تو باز مرددتر از گذشته ندونی چکار باید بکنی مهم اینه که زود اعتماد نکنی و مهمترین چیز برای بررسی اخلاق طرف مقابلته.
عمر و جوانی چیزی نیست که دوباره بدست بیاد.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.