فشار جنین بر مثانه و استخوان شرمگاهی

(نگارم) #1

با سلام، من هفته 22بارداری هستم، تقریبا از هفته 19 بیشتر اوقات جنین به پایین شکم فشار میاره و مثانه هم تحت فشاره
دکتر رفتم گفته فقط استراحت، میخواستم ببینم طبیعیه چون بعضی وقتها خیلی میترسم اینجوری باشه دچار زایمان زود رس شم،
در ضمن قرص پروژسترون هم مصرف میکنم
راهنمایی کنید ممنون

1 Like
(نیلوفر حکیمی) #2

سلام عزیزم نگران نباشید این فشارها طبیعیه چون جنین بزرگتر شده و جای کمتری داره.

ممکن است که در این زمان کشیدگی عضلات رحم را تجربه کنید، که تحت عنوان «انقباضات براکستون هیکس» معروف است. این ها نوعی از انقباض های بی خطر و ناپیوسته هستند که یک احساس فشار ایجاد می کنند و مانند انقباض های واقعی، به هم پیوسته نیستند. بعضی از خانم ها این حالت را اصلا تجربه نمی کنند.

مادران باردار به دلایل مختلفی دچار دردها و انقباضاتی در ناحیه واژن می شوند که اساسا بر اثر فشار بر مجموعه ای از عصب های اطراف دهانه رحم ایجاد می گردند. اکثر عصب های رحم درست در بالای دهانه رحم قرار دارند. زمانی که نوزاد در رحم به اطراف حرکت می کند، اتفاقاتی می افتد که باعث تحریک این عصب ها می شود.

1 Like
(نگارم) #3

ممنون از راهنمایی تون، شما هم برای این حالت ها استراحت پیشنهاد می کنید ؟ فعالیتم کمتر باشه بهتره؟ و نزدیکی در این مدت انجام شه یا نه

(نیلوفر حکیمی) #4

خواهش می کنم عزیزم، اگر پزشک تون شما رو منع نکردن می تونید نزدیکی داشته باشید. معمولا اگر لکه بینی اتفاق بیفته یا جفت سر راه باشه اجازه نمیدن نزدیکی داشته باشید.

1 Like