ذخیره تخمدان چیه و کسی میتونه دربارش توضیح بیشتری بده؟

(فاطمه.ف) #1

سلام من دیروز از طریق یکی از دوستان با این مشکل آشنا شدم…تا الان هیچ کدوم از پزشکام اینو برام تجویز نکرده بودن…با توجه به این که دوساله تو اقدامم و سابقه سقط هم دارم واقعا نگران شدم…چه موقع باید برم این آزمایشو بدم اصلا؟؟از شدت اضطراب حالت تهوع دارم… :sob: :cold_sweat:

ذخیره تخمدان یا اختصارا با آزمایش Amh مشخص میشه.که مشخص می‌کنه میزان باروری شما چقدره مثلاً در زنان که. رو به یایسگی هستن این مقدار عددخیلی کمیه

(فاطمه.ف) #3

من الان 27 سالمه… پریودی هام منظمه … آیا ممکنه منم دچارش باشم؟ :cold_sweat:

چند روز دور پریودیتون طول می‌کشه و میزان خونریزی در چه حده؟

(فاطمه.ف) #5

ببینید من هرماه بین دو تا هفت روز جلو میندازم وهفت روز کامل پریودم…میزان خونریزیم دو سه روز اول زیاد و دوسه روز بعدی کم و نهایتا روز هفتم پاک میشم…

ببینید در حدتخصصی اطلاعات چندانی ندارم ولی خانمی که آزمایش آنتی مولارش پایین باشه از قبل علایمی مثل پریودهای بسیار نامنظم خونریزی خیلی خیلی کم رو نشون میده یا اصلا ممکنه طرف چند ماه یکبار پریود بشه.بعید می‌دونم آزمایش شما موردی رو نشان بده البته به همراهش تست FSH هم بهتره انجام بشه.همسرتون هم حتما آزمایش اسپرموگرام بدن

اصلا جای نگرانی نیست چند وقته برای بارداری اقدام کردید

(فاطمه.ف) #8

من از فروردین نود و پنج اقدامو شروع کردم…خرداد باردار شدم اما سقط شد…دیگه اقدامم ادامه داره…خودم هر آزمایشی پزشکا گفتن انجام دادم اما اینو اصلا هیچ کدوم بهم نگفتن… همسرمم آزمایش اسپرم داد و عالی بود همه چیش…

(فاطمه.ف) #9

مرسی مهسا جان…مرسی ازین که سر صبح جوابمو دادی…بخدا قلبم تو دهنم بود از اضطراب… :pray::hibiscus:

اصلا جای نگرانی نیست استرس از خودت دور کن آزمایشهای روتین را انجام بدید.شما بار اول طبیعی بچه دار شدید پس دوباره باردار می‌شید فقط دقیق رو ژهتی تخمک گذاری تو ن بدونید. توی دو ماه اخیر اولی روز پریودت کی بوده و چند روز خونریزی داشتی؟

(فاطمه.ف) #11

31 فروردین و امروز که میشه 26 اردیبهشت…
این دوتا آخرین تاریخ های پریودیمه…ماه پیش هفت روزه پریودیم تموم شد…
در ضمن مهسا جان من عفونت دارم…و عده ای میگن عفونت مانع بارداریه…میتونم آزاد دارو بگیرم استفاده کنم به نظرت؟

نه عزیزم نگران نباش شما پریودهات کاملا منظومه قرار نیست هر تست تازه ای که میفهمیم هست بگیم آره حتمایه مشکلی پیدا میشه. حتما از بابت اینکه عفونت نداشته پیش دکتر برو چون گاها عفونت نمود خارجی مثل ترشحات نداره و می‌تونه باعث تأخیر بارداری. بشه

(فاطمه.ف) #13

آره قبلا اینطوری بود که من متوجه نشده بودم و دکتر گفت عفونت شدید داری…دارو داد خوب شدم…اما دو سه ماه ببخشید ترشحات پنیری بدون بو خارش میاد…موقع رابطه هم بعضی اوقات سوزش دارم…گفتم خود درمانی کنم یا برم پیش پزشک…

این ماه از پنجم خرداد کیت lh از داروخونه بگیر و هر روز بزارببین زمانتخمک گذاریت کی می افته.دستورالعملش داخل کیت هست. البته ترجیحا از روز پنجم خرداد یک در میان به مدت هفت روز با همسرت هم نزدیکی داشته باش. چند ماه قبل اقدام برای بارداری هم باید فولیک اسید استفاده کنید

(فاطمه.ف) #15

یکی دوبار از کیت استفاده کردم که گیج تر شدم…هیچ روز دو خط کاملا پرنگ مثل هم نشون نداد :joy: یک روز خط دومش پررنگ تر از روزای دیگه بود ولی نه اونقد پررنگ که تو بروشور نوشته بود… و از بعدش باز یک خط میشد :joy:
اسید فولیک هم میگیرم چشم… پس به نظرتون آنتی بیوتیک برای عفونتم استفاده نکنم؟

اگر ترشحات پنیری و احتمالا مایل به سبز هست احتمالا همراه با عفونت قارچی باشه. عفونت های که خانم ها باهاش مواجهه اغلب در حین رابطه به طرفین هم منتقل میشهبنابراین برای رفع کامل مشکل پزشک به هر دو طرف دارو میدن و همسرتون هم باید دارو بخوره.برای بارداری سریع عجله نکن بالاخره باردار می‌شید مهم اینکه در طول بارداری مشکلی برات پیش نیاد بنابراین اولین چکاب کامل رفع عفونت مصرف فولیک اسید را رعایت کنید و بالاخره حامله هم می‌شید مطمین باش

1 Like
(فاطمه.ف) #17

مرسی عزیزم…یه دنیا ممنونم ازتون…باور کنید حال روحیم خیلی بهتره…مرسی مرسی…:heart_eyes: :hibiscus:

خواهش میکنم .روز خوب و پر نشاطی داشته باشی حتما روزانه مصرف فولیک اسید قبل بارداری داشته باش.:kissing_heart:

1 Like
(فاطمه.ف) #19

چشم حتما :blush: