آیا از روروئک استفاده کنم

سلام دوستان دختر تقریبا ۵ماهه ای دارم که تلاش برای حرکت کردن و راه رفتن میکنه، مثلا دوست داره سرپا نگهش داریم و اون قدم برداره، اینم بگم که هنوز مستقل نمیتونه بشینه، اطرافیان اصرار دارن از روروئک استفاده کنم ولی از اینترنت خوندم که برای کمر بچه اشکال ایجاد میکنه و این که دیر راه میافته، لطفا از تجربیاتتون یکم راهنمایی کنید

نه عزیزم هنوز زوده
تازه جدیدا تحقیقاتی شده که خیلی روروئک رو مفید نمی دونن برای بچه

1 Like

سلام عزیزم
روروک وسیله بدی نیست. ولی باید وقتی از این وسیله استفاده کنید که بچه آمادگی راه رفتن داشته باشد. چون اگر زود کودک را در روروک قرار بدهید به پاهایش فشار می آید و ممکن است آسیب ببیند. در واقع روروک فقط وسیله ای است که کودکان را برای راه رفتن تشویق می کند و کمک می کند بچه در هنگام راه رفتن زمین نخورد. وقتی از این وسیله استفاده کنید که حس کردید کودک کم کم توان راه رفتن را پیدا کرده است و چند قدمی می تواند راه برود و در هنگام استفاده از آن مواظب کودک باشید تا مشکلی پیش نیاید.

1 Like

سلام پنج ماهگی خیلیییی زوده معمولا از سه ماهگی دوس دارن ک همش بغل باشن یا راه برن اما زمانی ‌که کاملا تونست بشینه و زمانی که از حالت چهاردست و پا نیم خیز بشه اونوقت وقتشه

1 Like

میگن واسه ستون فقرات بچه ضرر داره و بچرو تنبل میکنه.

1 Like

روروئک بچه از سال 2004 در کانادا ممنوع است و گذاشتن بچه در آن از 100 هزار دلار کانادا جریمه تا شش ماه زندان را در پی دارد !علت هم تاثيرات مخرب روى ستون فقرات كودک :baby:t2:

1 Like

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.