مامانا ای که تجربه زیاد دارین لطفااا بیاین

بچم همه ی دندوناش دارن با هم در میان و خیییلی درد داره
حدود شش ماه پیش تا الان دندون آسیابش میخواست در بیاد و طی یک ماه گذشته دونه دونه جوونه زدن که با التهاب و عفونت لثه همراه بود.
الان هم نگاه کردم دیدم نوبت دندون نیش هاش شده و مطمئنم بعد اون میخواد آسیاب بزرگ در بیاره
آیا دیدین بچه ای که همه دندوناش باهم بیرون بزنن ؟
دکتر گفت ذخیره ویتامین د زیاد داره

من که بچه ندارم
اما تو بچه های خواهر برادرم ندیدم همه باهم در بیاد
خب دکتر دیده
حتما از لحاظ ویتامین و کلسیم کامل بوده که داره در میاره شاید یهوو هم راحت میشه بهتر باشه نمیدونم

عزیزم سعی کن شقیقه هاشو با روغن بادام تلخ ماساژ بدی خیلی کمک میکنه به راحت تر در اوردن دندوناش اخه اون طفلی الان خیلی اذیته

1 Like

اخی عزیزم طفلی خیلی اذیت میشه. نه گلم با هم در نمیان. همشون زیر لثن و دونه دونه میان بالا یکم فکشو با روغن ماساژ بده قبل از خواب

آره مادر بزرگش هم میگه با هم در بیان خوبه دیگه دردسرش فقط یکباره
ولی یک ساله که درد میکشه که گاهی خیلی بیشتره دردهاش
راستش ، من توی بارداری روزی ۳، ۴ لیوان شیر و به علاوه قرص کلسیم و د۳ میخوردم . احساس میکنم به خاطر اونه

1 Like

آره دونه دونه در میان
مثلا الان یه دونه، بعد یک هفته یه دونه دیگه و مثلا بعد پنج روز یه دونه دیگه در میاد
که ده روزی میشه که آسیابش جوونه زد و الان دو تا نیش دارن بیرون میان که الان دست زدم تیزی دندونش معلوم بود

1 Like

پسر منم ۴تا ۴تا دراورد اما متاسفانه یساله خراب شد داغون شد
ایشالا برا تو اینطور نشه

منم خیلی لبنیات می خوردم روزی پنج لیوان شیر کلی ماست کشک اما دخترم الان ۱۶ ماهشه هنوز ۹ تا دندون داره
پلی خیلی اذیته برای دندوناش اگه زودتر دربیاد بهتر به فصل گرما نمی افته

1 Like

تو دوره بارداری شیر و کشک اینا میخوردید ؟

1 Like

بله عزیزم بچه دوستم ۸ تا دندون باهم در آورد البته تب بدی هم کرد یه هفته مامانش درگیر بود اما ۸ تا با هم دراومدن.

1 Like

بله بهداشت گفت

1 Like

ممنون یادم باشه باردار شدم بخورم

اره عزیزم
خیلی دوست داشتم شیر خرما خیلی می خوردم چند روز یک بار یک جعبه خرما تموم می کردم
ماست هم عصرها نون تلیت می کردم باگردو و کشمش انگور سبزی فکرکنم ویارم بود

بعد خرما و این چیزا که گرمی هست باعث نمیشه بچه زردی بگیره ؟؟؟

خدا راشکر دختر من زردی نداشت
من بعد‌بدنیا اومدنش خیلی لیموشیرین خوردم که نگیره
دوهفته قبلشم کاسنی خورده بودم

1 Like

اره دختر من طی چهارماه همرو باهم دراورد اتفاقا اول اسیاب دراورد دیردندون دراورد ولی همرو باهم سیزده ماهگی تا الان که هفده ماهس

1 Like

منم خیلی خرما میخوردم
دو هفته آخر گرمی نخور زردی نمیگیره بچه منم خداروشکر نداشت

فائزه جان بیقراری و درد داشت قبل از اون چهار ماه ؟ توی اون چهار ماه چی چه حالت هایی داشت ؟
بچه من ۵۰ درصد مواقع موهاشو میکشه طفلی

الان هم بچم خوابیده نگاه کردم دیدم آسیاب آخریش یه دونه شون زیر لثه خیلی کم معلوم و سفت بود ، مطمئن شدم اون هم میخواد در بیاد

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.