تصمیم برای خاستگاری

سلام خسته نباشید

سوالی دارم درموردیکی ازآشنایانم خیلی تصمیم گیری براش سخته من جریان روکامل میگم شمالطفا راهنمایی کنید

یکی ازدوستانم بایک پسراشناشدپسرحتی شماره دختررونخواست وگفت که اول به خانوادت بگوواسه خواستگاری بعدشمارتوبده مدت اشنایی یک ماه وخوردی طول کشیدکه دخترببینه واقعاپسرواسه ازدواج میخوادیاسواستفاده توی این مدت چندبارمادرپسرصدافرستاده واسه دخترکه(عزیزم دخترگلم به خانوادت بگوتکلیفتون معلوم شه پسرم خیلی چشم انتظاره ومن گفتم یوقت اذیتت نکنه) تااینکه دختربه خانوادش میگه وشماره پدرومادرودخترمیده به پسره میگه اگه خواستین زنگ بزنین یکبارمادرزنگ میزنه ویک هفته ای پدرش هرروزباپدردخترتماس میگیره واخرشم میگه من فهمیدم خیلی خانواده خوبی هستیدوازلحاظ طرزتربیت دخترتون خیالم راحت شدوخیلی خوشحالم باهاتون اشناشدم دیگه جواب اخرکه کی برسیم خدمتتون واسه خواستگاری حظوری باشما

چندروزبعدش مادردخترزنگ میزنه واسه احوالپرسی به مادرپسرکه مادرپسرنفهمیده وجواب نداده زنگ میزنن به پسرکه مادرتون جواب نداده وواقعاپدردخترراضی نیست فقط واسه اینکه خوده دوستم پسره رودوس داره راضی شدن پسرهم زنگ زده به مادرش عصبانی ودادوبیدادکه چرانفهمیدی جواب ندادی مادرپسرزنگ زده به مادردخترکلی عذرخواهی میکنه ولی میگه بی زحمت همه چیوبه پسرم نگیدعصبانی میشه ویه وقت قولی میده که نمیتونه ازپسش بربیادوازرواحساسات تصمیم میگیره

بنظرتون مادرپسرکه انقداصرارداشت واسه مطرح موضوع پیش خانواده دختردلیل حرفش چی بوده؟ آیابخاطرعصبانیتش ازرفتارپسرش بوده؟ یاچیزدیگه؟ لطفاکمک کنید

چقدر عجیب! اصلا به نظر من رفتارش از اول عجیب و عجولانه است.
می شه بپرسم کجا و چجوری آشنا شدن؟

حتما باید دوره آشناییشون زیاد باشه که شناختشون نسبت با هم زیاد بشه
و قبل از هر اقدامی مشاور خانواده برن چون واسه ازدواج خیلی لازمه

1 Like

توی اینستاآشناشدن ومثل اینکه دوباره دوروزپیش پدرپسرتماس گرفته باهاشون وگفته که به پسرم بگیددل به کاربده ومن هرچقدرسرمایه بخوادبهش میدم پدردوستم که به پسره گفته چرانمیری کنارپدرت کارکنی گفته این روزاذهنم خیلی مشغوله بخاطرهمین جریان خواستگاری واین موضوع ها

پسری که توی اینستا با دختر آشنا می شه و انقدر برای ازدواج عجله داره به نظر من که مشکوکه :sunglasses:

1 Like

مشاوره که میرن من فقط نمیخوام یه وقت بااحساسات دوستم بازی بشه ومیخوام بدونم که مادرش ایابخاطرعصبانیت این حرفوزده یاقصدش چیزدیگه بوده؟

مشکوک ازچه نظر؟

آخه بدون هیچ شناختی چی می شه که یهو تصمیم می گیره می خواد با این دختر که نمی شناسه ازدواج کنه احتمالا یه کاسه ای زیر نیم کاسه است

یک ماه وخوردی باهم چت کردن وپسره گفته اول به خانوادت بگوبعدشمارتوبده حتی شماره دختررونخواسته وپسرازیه راه هایی امتحان کرده دوستموکه دوستم گفت بعدش فهمیدم امتحانم کرده

سلام عزیزم با چت کردن نمیشه آدم هارو شناخت. شما باید به اون پسر شک کنید. پشت تلفن هم نمیشه از تربیت یه آدم مطمئن شد. واقعا عجیبه رفتاراشون

نمیدونم والابه دوستم گفتم ولی گفت حتی یکبارکه میخواسته ترکش کنه پسره قرص میخوره حالاپدرش اجازه داده بعدکنکورپسره بره خواستگاری باخانواده وبعدش تحقیق واگرخوب بودن شیرینی بخورن

از همین قرص خوردن میشه فهمید که به درد ازدواج نمی خوره.

2 Likes

نفس جان من شناختی نسبت به دختر و پسری که می فرمایید ندارم اما آدمی که با ادای خودکشی بخواد به خواسته هاش برسه یعنی هنوز به شدت بچه است و اصلا مسئولیت پذیر نیست، این آدم کسی نیست که بشه برای یک عمر زندگی بهش اعتماد کرد و یا بهش تکیه کرد

1 Like

ممنون ازراهنماییتون من حتماحرفاتونوبهش میگم

1 Like

ممنون مرسی ازراهنماییتون حتمابهش میگم

خواهش می کنم عزیزم امیدوارم تصمیم درستی بگیرن و خوش بخت بشن. :rose:

1 Like

عزيزم اينكه آشناييشون از طريق اينستا بوده ، من خودم اصلا اين روش را دوست ندارم ولي دوستي داشتم كه از همين طريق با همسرش اشنا شد و الانم خدا را شكر زندگي خوبي دارند و پسره كارمند دادگستريه و الانم دانشجوي دكتري هست يعني ميخوام بگم فقط ادماي پليد تو فضاي مجازي دنبال طعمه نيستند. هرچند باز هم ميگم من كلا مخالف اينجور آشنايي هستم.
اما اينكه گفتيد مادر پسره گفته پسرم عصبيه، از تجربه خودم ميگم واست : من و همسرم 1 ماه بود تو محيط كار همديگه را ديده بوديم و همسرم از خانواده اش خواسته بود بياند خواستگاري بنده . خواهرشم همون روز خواستگاري به شوهرم گفته بود من ب دختره ميگم تو عصبي هستي كه فردا طلبكار ما نشه. چون خاطراتي كه الان از شوهرم تعريف ميكنند 1 بچه مستقل بوده و زير بارشون نميرفته و كلا با خانواده اش خيلي نشست و برخاستي نداشته و من فكر ميكنم بخاطر اختلاف سنيه زياده بينشون بوده. نميگم خواهر شوهرم ميخواست ازدواج ما را خراب كنه اما ميخواست من فردا طلب كارش نشم.
كه الان كه ازدواج كرديم ميبينم هركس ديگه هم جاي همسرم بود باهاشون اينجوري برخورد ميكرد از بس كه رفتاراشون ناراحت كننده هست و من تا امروز خدا را شكر نه رفتار بدي ديدم و نه عصبيتي . كلهم فاميلمم همسرم را دوست دارند از بسكه با محبته و هركاري از دستش واسه هركي بر بياد دريغ نميكنه.

1 Like

عزیزم قبل ازهرکاری جفتشون بایدبرن مشاوره این رفتارخودکشی هم ک گفتن اصلادرست نیس اگه ادم واسه کسی که یه ماه میشناسش خودشوبخوادبکشه سرتصمیمای مهم زندگی چیکارمیخوادکنه به نظرمن ک کیس نرمالی نیست

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.