مراقبت های بعد از زایمان نوزاد

(Elena) #1

میشه کمی از بعد تولد نوزاد تجربیاتتون رو بزارید.بعد از ب دنیا اومدن چ‌کار هایی رو باید کرد و چ کار هایی رو نباید کردو چ چیز هایی رو نباید خورد.نوزاد رو ب چ سمتی باید خوابوند و…

(samira 67) #2

عزیزم بهتره مواد غذایی نفاخ مثل انواع کلم و حبوبات نخوری که بچه ت اذیت نشه. اگر شیرت کمه تو روزای اول از قرصای شیرافزا وشیردوش استفاده کن که شیرت زیاد شه. من متاسفانه همزمان به نی نی شیر خشک دادم و بعد دوهفته دیگه سینه خودمو نگرفت. اگر به پهلو بخوابونی بهتره چون اگر توی خواب بالا بیاره خطرش کمتره و تو گلوش پرت نمیشه. سعی کن بعد هر بار شیردهیم حتما اروغشو بگیری که هم نفخ نکنه هم شیرو بالا نیاره. اینا تجربه یه مامان با سابقه 55 روز بچه داریه😉 امیدوارم به دردت بخوره

1 Like
(ارغوان) #3

سلام در دوران بعد ازتولد علاوه برنکاتی که گفتن اینکه هرشب به یک پهلوباشه رو اضافه میکنم در چند ماه اول سر نوزاد محکم وسفت نیساگه فقط به یک طرف بخوابه سرش همون طور شکل میگیره…وازطرفی نگاه کردن ازبالای سر ویاخیره شدن نوزاد به یک شی بالابین شدن رو در پی داره

(Elena) #4

خب چ طور باید بخوابونم.میشه دقیق بگین

(ارغوان) #5

هرشب باید به یک پهلوبخابه…بعنوان مثال اگه یه شب به پهلو راست خوابوندینش شب بعد جاشوتغییر بدین به پهلوچپ بخوابه

(نیلوفر حکیمی) #6

سلام عزیزم من در جایی خوندم که دکتر ناصر کلانتر متخصص اطفال فرمودن:
برای اکثر مادران، این تصور ایجاد شده است که برای شکل‌گیری مناسب و گرد شدن سر نوزادان باید در زمان خواب، سر آنها را در جهات مختلف قرار داد؛ در حالی که این امر هیچگونه تاثیری در شکل‌گیری نهایی سر نوزادان ندارد. شکل سر نوزاد ژنتیکی است و در بسیاری از موارد شکل و شمایل قومی دارد از این‌رو مادران نباید سر نوزاد خود را در موقع خواب مدام به جهات مختلف حرکت دهند چرا که این اقدام می‌تواند برای نوزاد عارضه ایجاد کند. چرخاندن سر نوزادان به جهات مختلف نه تنها تاثیری بر شکل سر آنها ندارد بلکه موجب بروز عوارض مختلف می‌شود زیرا بیش از 90 درصد شکل جمجمه نوزادان به طور ارثی به پدر و مادر شبیه می‌شود و ارتباطی با خواباندن وی در دوران نوزادی ندارد. برای اکثر مادران و خانواده‌های اطفال، این تصور ایجاد شده است که برای شکل‌گیری مناسب و گرد شدن سر نوزادان باید در زمان خواب، سر آنها را در جهات مختلف قرار داد؛ در حالی که این امر هیچگونه تاثیری در شکل‌گیری نهایی سر نوزادان ندارد.

نمی دونم چه قدر این مطلب درسته.

(ارغوان) #7

چرخاندن سر نوزاد در موقع خواب نیست بلکه قبل از اینکه بخوابه باید جا بجا بشه…من طبق تجربه بیش از 10نمونه از نوزادان که همزمان در خانواده های یکسان ویامتفاوت بودن کاملااین که چطورخواباندن نوزاد تاثیر داشته در نحوه شکل گیری سر…ازطرفی اگه خرف این متخصص درست باشه بهتره مدام نوزاد روی یک پهلونباشه چون بدن نوزاد خیلی خیلی ضعیفه ونمیتونهکل وزنشو مدام روی یک طرف تحمل کنه وبنظرمن بهش فشار میادوازطرفی میتونه مانع رشد سلول های بدن در اون قسمت باشه وخسته میشن طفلکیاا

(مامان_سه_قلوها) #8

به نظر من هم باید به خاطر این که بدنش خسته نشه و هوا بخوره پوستش به جهات مختلف بخوابونیدش ولی نمیدونم تاثیری داره روی شکل گیری سر یا نه.