امکان باردار شدن بعد از فریز کردن زخم دهانه رحم

پاسخ کارشناس مامایی :point_down:
https://farzand.net/expert-answer/1310767948-possibility-of-pregnancy-after-freezing-of-the-wound-of-the

2 Likes

ممنون خانم حکیمی جان خیر ببینید.

1 Like

سلام دوستان ،میشه بپرسم فریز دهانه ی رحم ب چ صورته؟؟چون من حدود یکماه پیش رفتم دکتر و ازم بصورت واژینال نمونه گرفت ومثل اینکه گفت فریز هست نمونه رو ب آزمایشگاه دادم و شبیه تست پاپ اسمیر بودنمیدونم دقیقاً تست پاپ اسمیر بود یا فریز کردن بود؟؟میشه راهنمایی کنین ؟؟فریز کردن دقیقاً ب چ صورته؟؟و چ فرقی با تست پاپ اسمیر داره؟؟

فریز کردن روشی است که در آن بوسیله گاز سردی با نام نیتروژن مایع، سلول های پیش سرطانی را منجمد می کنند و از بین می برند.
در این فرآیند ممکن است بخشی از بافت سالم نیز تخریب شود. گاز نیتروژن مایع بسیار سرد را از طریق یک دستگاه کوچک به سلول ها رسانده و آنها را منجمد می کنند. این روند 2 تا 3 دقیقه به زمان نیاز دارد، سپس چند دقیقه توقف صورت می گیرد تا فریزها آب شوند و سپس دوباره 2 تا 3 دقیقه فرآیند فریز کردن ادامه دارد، گاهی نیز تنها در 5 دقیقه تمام فرآیند فریز بدون توقف انجام می شود.

پاپ اسمیر یا تست پاپ، فرآیندی است که در طی آن سرطان دهانه رحم در بانوان، بررسی می شود.پاپ اسمیر از طریق جمع آوری سلول های گردن رحم، که قسمت پایین و انتهای باریک رحم و در بالای واژن قرار دارد، انجام می شود.
در این روش فرد بر روی میز معاینه دراز می‌کشد و زانوها را خم می‌کند. پاشنه پا بر روی چیزی بر روی رکاب قرار می‌گیرد.

پزشک به‌آرامی وسیله‌ای به نام اسپکلوم وارد واژن می‌کند. اسپکلوم دیواره واژن را باز نگه می‌دارد در نتیجه پزشک می‌تواند به‌آسانی دهانه رحم را مشاهده کند. وارد کردن اسپکلوم ممکن است همراه با احساس فشار در ناحیه لگن باشد.

سپس پزشک نمونه‌هایی از سلول‌های دهانه رحم به‌وسیله شانه‌ای نرم و وسیله‌ای خراش دادن صافی به نام کاردک جمع آوری می‌کند. این کار معمولاً دردناک نیست.

خیلی ممنونم از راهنمایی مفیدت خانم حکیمی عزیز ، خدا اجر نیک ات بده

1 Like

:clap::clap::clap:
با تشکر عالی بود توضیحاتتون و بسیار مفیدددد

1 Like

سلام من انجام دادم خیلی درد داشت.رو تخت معاینه دراز کشیدم بعد دهانه رحم رو با یه دستگاه پلاستیکی که برای معاینه استفاده میشه رو باز کرد بعدش یه گاز وارد بدنم شد خیلی درد داشت.۵دقیقه طول کشید بعد دکترم گفت فعلا دراز بکش بلند نشو.یک ماه بعد از فریز باردار شدم.

سلام فدات ،والله منم مثل شما درد داشت دیگه نمی‌دونم فریز بود یا پاپ اسمیر ،ولی از بس درد داشتم دقیق متوجه حرف دکتر نشدم ولی اسم از فریز برد دیگه نمی‌دونم همون بود که انجام داد یا نه ،شکر خدا که باردار شدی خدا بهت ببخشه عزیزم

باردار شدم.ولی خارج رحم بود بچه تو لوله هام پوکید یکی از لوله هامو از دست دادم.با این اوضاع الان ۴ ماهه پیش دکترم نرفتم.

1 Like

آی عزیزم ، انشالله خدا عوضشو بهمین زودی بسلامتی بهت میده ،توکل بخداا ،حتمآ حکمتی توش بوده،شما بعد از فریز بهت نگفتن تا ۲۰ روز نزدیکی نکن ؟؟آخه ب من گفت و تا ۱۵ روز بعدش خونریزی و لکه بینی داشتم

سلام منم ۷ ماه پیش فریز کردم اصا درد نداشت فریز.بعد از اون هم ۵ بار کنترل رفتم خوشبختانه رفع شد کلا.

سلام من زخم دارم دکتر بهم دارو داد گفت اگر خوب نشدی باید فریز کنی زخمم بزرگ بود داروها تموم شد کرونا اومد ترسیدم برم دوباره دکتر معاینه کنه

سلام من عفونت داشتم تبدیل شده بود به زخم اول رفتم عفونتمو شست بعد فریز کرد اصلا اصلا درد نداشت حدودا سه ماه شد استراحت داد بهم الانم خوب خوب شدم

نه من دو سه شب بعدش رابطه داشتیم.

یه بارم بیشتر نرفتم واسه فریز رحم یا یخ گزاری رحم.

نباید رابطه داشته باشی بعدش.والا دکتر به من‌گف تا یه ماه اصلاااااا رابطه نداشته باش.

من دکترم دارو داد گفت بعد چند روز اشکال نداره.یک ماه بعدش باردار شدم.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.