شکم کوچک در هفته 29 نشونه کوچک بودن جنینه؟

با سلام
من در هفته ۲۹ بارداری هستم.شکم کوچکی دارم.این ب معنی کوچک بودن جنین است؟

چکار کنم تا نوزادم زردی نگیره؟

البته تا الان. ۱۰ کیلو اضافه کردم.ولی باز تا حدودی لاغرم

اگر زیر نظر پزشک تون وزن اضافه می کنید مشکلی نداره، جنین تو ماه های آخر وزن میگیره نگران نباشید.

سلام عزیزم
اصلی ترین راهکار به منظور پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری ، تصفیه خون و پاک سازی کبد مادر باردار از مواد فاسد و زائد می باشد. تصفیه و پاک سازی خون و کبد یک مادر حامله نه تنها باعث جلوگیری از زردی نوزاد می شود بلکه تاثیر زیادی هم بر زیبایی جنین دارد.
از مصرف عرق کاسنی در دوران بارداری غافل نشوید: کاسنی و عرق کاسنی یکی از روش های مهم و موثر در جلوگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری می باشد. عرق کاسنی نه تنها می تواند جلوی زردی جنین را بگیرد بلکه به علت تصفیه خون و پاک سازی کبد از مواد زائد و فاسد، نقش بسیار موثری در زیبایی فرزند دارد.
از خوردن غذاهای داغ خودداری نمایید: مصرف غذا به صورت داغ (به طور معمول گرم باشد اشکالی ندارد ولی داغ نباشد) می تواند موجب ایجاد زردی در نوزاد بشود. غذای یک مادر باردار نه باید داغ باشد و نه سرد بلکه در حد معمول ، گرم باشد بهتر است. شیر را با خرما مصرف نمایید: سعی کنید شیر را به همراه خرما بخورید. روزانه ۳ عدد خرما برای یک زن باردار خوب است و سعی شود این سه عدد خرما به همراه شیر مصرف شود.

1 Like

براي پاكسازي كبد براي جلوگيري از زردي جنين چه مقدار كاسني در طول روز مصرف كنيم؟؟؟

مصرف هر چیزی در بارداری باید متعادل باشه نه زیاد نه کم. نیازی نیست هر روز مصرف کنید.

خواهر من همه این موارد رو رعایت کرده و بازم دخترش زردی گرفته. از نظر علم پزشکی تایید نشده و فقط در حد یه پیشنهاده در طب سنتی.

کوچیک بودن شکم هیچ ارتباطی به وزن گیر نبودن جنین نداره، بلکه گاهی وقتی نحوه قرار گیری جنین در بدن مادر با توجه به اناتومی شکم و یا پهلوی مادر به صورتی قرار میگیره که کوچیک به نظر میاد، که البته با انجام دادن سونو های مربوطه وزن تقریبی جنین نشون داده میشه که اگر کم باشه خودِ دکتر قطعا پیگیر میشه، خوده من تا آخرین روز زایمانم خیلی ها فکر میکردن که ماهه هفتمه در صورتی که پسرم با وزن ۳۶۵۰ بدنیا اومد.

سلام ،من توهفته٢٦ هستم ،يكم ورم ميكنم بعضي از روزها،(پاهام و بيني و انگشتان دستم)مي خواستم بدونم طبيعي؟؟خيلي سعي ميكنم نمك مصرف نكنم كه ورم نكنم،
اصلا بارداري بدون ورم كردن امكان پذير هست؟

من تو هفته ۲۹ هستم از اولم نمک خوردم مخصوصا ۳ماه اول ک خیلی حالت تهوع داشتم رو لیمو ترش نمک میزدم میخوردم ولی خدارو شکر تا الان ورم نکردم

1 Like

پس به نمك خوردن ربطي نداره.

چرا ربط داره ولی بستگی ب ادمش داره.ی وقتایی ورم صورت و دست تو اول صبح نشونه ی مسمومیت حاملگیه.با دکترت در میون بزار

بله عزیزم درست می فرمایید هیچ چیز برای همه یکسان نیست. ممنون از یادآوری تون :blush:

1 Like

ورم در بارداری باید حتما پیگیری بشه تا یوقت پره اکلامپسی نباشه، هر چیز غیر طبیعی رو حتما با پزشک زنان خودتون درمیون بزارید و هیچ چیز رو سر سری نگیرید.

سلام من ازمايش ادرار ٢٤ ساعته رو انجام دادم به خاطر اينكه كمي ورم داشتم ،دفع پروتئين نرمال بود فقط حجم ادرار زياد بود كه ١٨٠٠ مي خواستم ببينيم كه طبيعي يا خير ؟البته ٨ تا ليوان اب رو خورده بودم اون روز.
ممنونم

چرا كسي جواب من و نمي ده

احتمالا طبیعی باید باشه چون تو بارداری کلا حجم ادرار زیاد میشه. اگر موردی بود حتما پزشک تون می گفتن عزیزم. نگران نباشید.

ممنونم مرسي كه پاسخ دادين.

1 Like

خواهش می کنم عزیزم :rose:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.