طبع‌شناسی 😋🤩

چجوری بدونم طبع بدنم چیه؟

1 Like

:thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking:سخت شد که

1 Like

عزیز من علایمی در خودم هست میگم شایدم ربطی نداشته باشه ولی خوب خودم می‌دونم طبع گرم دارم عطاری هم که رفتم بهم گفت طبع گرم داری
وقتی چیزای گرم میخورم حرارت بدنم خیلی میزنه بالا جوری که لثه یا زیر زبونم افت میزنم اول به میشه بعد میشه افت تو زمستون احساس سرما نمیکنم جوری که آستین کوتاه میپوشم و تابستون زیر کولر هم که باشم خیس آب میشم
همسرم طبع گرم داره ولی معده اش سرد هست به محضی سردی میخوره دل‌درد میگیر باید پشتش یچی گرم بخور تا خوب بشه و گرمی شوهرم میزنه به گونه هاش و بازوهایش و قرمز میشه :slightly_frowning_face:

1 Like

ببخشید زیر زبونم له میشه :slightly_smiling_face:

1 Like

راههای تشخیص مزاج

برای تشخیص مزاج چندین راه وجود دارد که با دانستن انها می توانید خودتان مزاجتان را تشخیص دهید.

1 - لمس کردن

بخشی از بدن مانند ساعد فرد را لمس کنید و دقت کنید که با لمس آن چه احساسی را تجربه می کنید. در صورتی که با لمس بدن فرد مثلا لمس ساعد یا بازویش احساس گرما و حرارت کردید او دارای مزاج گرم است. اما اگر هنگام لمس بدن فرد احساس سرما کردید این امر یکی از نشانه های سردمزاجی در آن فرد است.

در صورتی که با لمس بدن فرد گرما احساس کردید و علاوه بر گرما متوجه شدید بافت بدنی او نرم است و با فشار سرانگشتان بافت به راحتی فرو می رود این فرد علاوه بر گرمی مزاج دارای رطوبت نیز هست. بنابراین او ویژگی های مزاج گرم و مرطوب را دارد.

اما در صورتی که با لمس کردن بدن فرد احساس گرما کردید اما خشکی و زبری خفیفی را زیر سرانگشتان دست تان احساس کردید او علاوه بر گرمی، خشکی مزاج نیز دارد. پس او یکی از علائم گرمی و خشکی مزاج که همان حس گرما و خشکی در بافت و پوست بدن است را دارد.

ممکن است با لمس بدن فرد تجربه دیگری داشته باشید. در شرایطی که با لمس بدن فرد احساس سردی کردید اما این سردی با نرمی پوست و بافت گوشت آلود بدن نیز همراه بود او دارای یکی از علائم مزاج سرد و مرطوب است که در میان درمانگران طب سنتی با عنوان مزاج سرد و تر نیز معروف است.

در شرایطی که شما بدن فرد را لمس کردید و از آن سرما دریافت کردید و در عین حال با لمس بافت بدن با سختی و سفتی رو به رو شدید و احساس کردید بافت بدن او خشک است می توانید او را دارای ویژگی های مزاج سرد و خشک بدانید.

2 Likes

تشخیص مزاج پوست

متخصصان طب سنتی برای تشخیص نوع مزاج افراد به رنگ پوست انها بسیار توجه می کنند. از دیدگاه این درمانگران رنگ پوست می تواند نشانه خوبی برای بررسی نوع مزاج و طبع باشد.

سفیدی پوست بدن:نشانه کم خونی و کمی مایل به سردی است.

رنگ زرد کمی مایل به قرمزی:نشانه وجود خون غیرطبیعی در بدن است.

قرمزی پوست بدن:نشان از گرمی و پرخونی دارد.

تیرگی پوست:نشانه خون غیرتمیز است، مستعد غلبه سودا است.

کسانی که پوست بدن شان زرد رنگ یا مایل به زردی است از جمله افرادی هستند که علاوه بر گرمی مزاج با خشکی مزاج نیز رو به رو هستند. این افراد در طول زندگی با مشکلات ناشی از غلبه صفرا در بدن رو به رو می شوند.

زردی بادنجانی:نشانه خشکی و سردی (سودا)

رنگ گچی:سردی و تری (بلغم)

1 Like

من با متخصص طب سنتی صحبت کردم بهم گفت مزاج سردی و تری یا همون بلغم بهت غلبه کرده یکی از علل ناباروری هم همینه چون رحمم سرد میشه و تخمکا تنبل میشن

1 Like

با دارو خوب میشید دیگه

برای سردی رحم چیکار باید کرد کسی میدونه؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.