درمان وسواس! 😔

بچه ها من خودم یه نیمچه تو خونه وسواس دارم
خیلی دارم اذیت میشم
میخوام بدونم از تجربیاتتون اگه داشتید چجوری درمان کردید اگه دارید بنظرتون برای چیه و چرا ؟؟؟؟
اگه توصیه ای دارید هم بگید شاید این گپ به خیلیا کمک کنه …

1 Like

@hakimi

میگن به اون چیزی که وسواس داری باید در اون شرایط قرار بگیری مثلا اگه به تمیزی وسواس داری باید شرایط و خونه ات طوری باشه که همش کثیف باشه…اینطوری وسواست کمتر میشه

1 Like

مریم جون راستش من وسواس به جاروبرقی داشتم الان شاید دو هفته هم نکشم ولی مدام دستمال و جارو دستی دستمه اصلا هر کاری میکنم نمیتونم باهاش مقابله کنم :pensive:

2 Likes

خب جارو بذار جایی که دستت بهش نرسه باید این موارد از خودت دور کنی…ی مدت دستمال و جارو بذار خونه کسی که به همین راحتی در دسترست نباشه…بعدم خواستی بری سمت اونا با ی چیزی حالا تو نت شده بیرون شده هر چیزی خودت مشغول کن میگن ذهنت گول بزن که نره سمت تمیز کردن

2 Likes

خیلی امتحان کردم ولی مشکل از خودمه نمیتونم تحمل کنم بازم روش کار میکنم ممنون گلم

2 Likes

سعی کن اهمیت ندی پیش ی مشاوره واسه وسواسه برو اون خب راهکار میده…امیدوارم بهتر شی :kissing_heart:

1 Like

قوربونت خواهر رفتم کفت وسواس نداری حساسیت فکری داری گفت دوری کن از خونه ولی خب الانم سر کار میرم تا ۸ شب میام ولی بازم قبل خواب باید تمیز کنم نمیتونم بخوابم تمیز نکنم

1 Like

عزیزم خودت بزن خواب که بخوابی…

1 Like

منم تا حدودی این مشکل رو دارم مخصوصا الان دخترمم اومده وسواس رو شستن سرویس بهداشتی و لباس شستنم خیلی خیلی زیاد شده سرویس بهداشتی که به ازای هر سری برم سرویس حتما میشورمش دوساله این وسواس سرویس بهداشتیم زیاد شده ولی مایا بریز بپاش زیاد داره اونه تو جم کردن اسباب بازی و جارو برقی کم میارم چون روزی دو بار رو جارو برقی دارم ولی باز میریزه من لباس شستن و پتو شستنم همسرمو دیونه کرده

1 Like

شاید باور نکنی هفته ای سه بار پتو مایا رو میشورم رو متکایی ها رو هر هفته میشورم پتو روی خودمون رو هر هفته یا دوهفته یه بار گاهی دیگه انقد عصبی میشه رسول میگه من مواد شوینده نمیگیرم دیگه

اره سارای خوشگلم منم اینجوریم :persevere:

1 Like

من بعد مایا این حالت لباس شستن و پتو شستن و سرویس شستنم انقد شدید شد میگم بجه است یهو میبینی بی هوا بی کفش میره تو سرویس الوده است کثیف میشه خطر داره اونه همش دستم بهشه

من مدام میشورم مدا دیسک کمرم گرفتم صبح تا شب بیرونم ولی شب از ۸ شب تا ۴ صبح مدام میشورم میسابم خشک میکنم جمع میکنم جارو میکشم دستمال میکشم یعنی نابود کردم خودمو

1 Like

ما شانس اوردیم صابخونه امون خیلی حساسه میگه ساعت 10 شب به بعد نباس سر صداتون بیاد اونه از اون تایم به بعد جارو برقی اینا روشن نمیکنم

1 Like

نه من خونه برای خودمه ولی بازم مراعات همسایه خیلی برام مهمه _ جارو برقی هم نکشم سه تا اتاقا و اشپزخونه وسالن رو باید نپتن بکشم :no_mouth::no_mouth::no_mouth::no_mouth::pensive::pensive::pensive:

1 Like

شما خوبه وسواس دارین. من که بچه ها نمیذارن خونه تمیز بمونه که یکم به وسواسم فکر کنم. من. هر روز جارو برقی میکشم. روزی دو بار هم نپتون. ظرفم که نگم. هر ظرفی که استفاده میکنم سریع ابکشی میکنم. به غیر از سه وعده ی اصلی کن همیشه هم پختنیه میان وعده و کیک و خورده ریزه خواری ها ی زیادی هم دارن حیاط و حیاط خلوتم که هروز باید بشورم

دیگع اصلا وقت نمیکنم در و پنجره ها و میزها رو مرتب تمیز کنم
این همه کار میکنم. وقتی کسی میاد همش خود خوری میکنم که چقد خونه کثیفه. لکه هایی که تا حالا اصلا معلوم نبودن یه هو چنان نمایان میشن که نگو. مثلا رد اب روی دسته ی در
یا جای انگست روی سنگ نما

1 Like

از منظر روانپزشكي همه اختلالات ريشه در افسردگي و اضطراب داره
ممكنه توي بچگيت اضطراب كشيده باشي و حالا به شكل وسواس بروز ميكنه
ببين ريشه مشكلت كجاست و سعي كن باهاش كنار بياي و بپذيريش خيلي بهت كمك ميكنه
از نظر طب سنتي هم وسواس ميتونه بخاطر خشكي بيش از حد مغز باشه، بهتره طبعت رو اصلاح كني
تغذيه رو عوض كني بهت كمك ميكنه

2 Likes

والا من میدونم وسواسم بخاطر مایاست انقد این ویروس و مریضی ها زیاد شده که ناخواسته ادم حساس میشه من ادم تمیزیم ولی دست خودم نیست رو شستن لباس و پتو وسواس پیدا کردم و رو شستن سرویس بهداشتی

1 Like

خب حالا لك آب هم مونده باشه و ديده بشه
اين چه بدي داره ؟
تو كه ربات خونه تميز كن نيستي كه وقتي لكي مونده باشه سرزنش بشي وظيفتو انجام ندادي
تو مادر بچه هاتي اگه لكي روي تربيت اونا بود خودتو ناراحت كن.
بقيه رو بيخال :kissing_heart::kissing_heart::heart_eyes:

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.