کم حرکتی اسپرم

(minaj) #1

سلام من نزدیک ب ۱ساله ک اقدام ب بارداری میکنم ولی نمیشه،آزمایش خون و پاپ اسمیر و سونوگرافی خودم سالم بود، آزمایش اسپرم شوهرم نشون داد ک اسپرمش کم حرکته
ما چون شبها رابطه داریم منم تو آزمایشش زدم ٤روز درحالی ک ٤شب و ۵روز بود،نمیدونم اشتباه کردم یا نه؟
ولی یه شربت هرشب بهش میدم ک توش زعفرون آسیاب شده،زنجبیل،دارچین با نبات یا عسل تو آب گرم درست میکنم و میدم،،،ولی نمیدونم چرا بچه دار نمیشیم

(حنا خجسته) #2

به اورولوژیست مراجعه کردید؟

(minaj) #3

نه نمیدونستم,البته بیضه های شوهرم یه درد کمی دارن،میتونه اون علتش باشه؟

گلم همسرت حتما به ارولوژیست مراجعه کنند تا در صورت لزوم آزمایش یا سونو اگر لازم بود انجام بدن

پزشک ارولوژی همسرت معاینه فیزیکی می‌کنه اگر مشکلی مثل واریکوسل باشه حتما با معاینه متوجه میشن صرفا درد داشتن نمیشه علتی باشه برای تحرک کم اسپرم.ضمنا همسرتون اگر دخانیات مصرف کنند تاثیر می‌زاره در حرکت اسپرم یا مثلاً کارشون طوری باشه خیلی سر پا هستن میتونی حرکت اسپرم کم کنه

اگر بتونی عکسی از آخرین آزمایش اسپرم بزاری خیلی خوب میشه

(minaj) #7

دخانیات مصرف نمیکنه ولی کارش کلا ایستاده است و سنگین

(minaj) #8

(minaj) #9

(حنا خجسته) #10

می تونید عکس رو در تلگرام برای اکانت @DHAdmin بفرستید تا کارشناسان براتون تفسیر کنن

(minaj) #11

فرستادم ولی میدونم ک کم حرکته

خانومی آزمایشی که شما فرستادید توسط دستگاه آنالیز شده اگر بتونی آزمایشگاهی نمونه بدید که چشمی زیر میکروسکوپ میبینن و گزارش میکنن بهتره ولی در حالت کلی با توجه به عکسی که فرستادید اگر درست آزمایش شده باشه تحرک آنچنان ضعیفی نداره (مجموع حرکت A و B; 71 درصد گزارش شده )یعنی شما در حالت طبیعی هم بار دار می‌شید و جایی نگرانی نیست.

با توجه به این آزمایش چه کسی به شما گفته همسرتون خیلی ضعیفه!!!

فقط یه موضوع هست تو آزمایش که می‌تونه تاثیر داشته باشه در رسیدن اسپرم به تخمک اونم کادر اول رو نگاه کنید نوشته viscosity:less than normal

این به این معنی که مایع اسپرم اینطور که باید به شکل مایع و سیال نیست و سفت.چون مایع ویسکوزیته نرمال نداره و به شکل نسبتا سفتی میتونه توی حرکت و رسیدن اسپرم به تخمک تاثیر بزاره و سرعت حرکت کند کنه

(minaj) #16

دکتر زنان خودم ک فوق تخصص بود گفت حرکت اسپرماش ضعیفه،،،حالا میگید من باید چکار کنم؟

(minaj) #17

من همیشه ک اقدام میکنم حدود نیم ساعت یا پامو بالا میگیرم یا طوری می مونم ک اسپرم بیرون نریزه،ولی نمیدونم چرا باردار نمیشم،،،ناراحتم

(حانیه خوشدل) #18

سلام نگران نباش.باز هم تحت نظر پزشک متخصص زنان خودت باش و اگر اسپرم بی حرکته اون رو حل کن.از پزشکت راهنمایی بگیر حتما راهی وجود داره به خدا توکل کن برای‌منم دعا کن زودتر مامان بشم

(minaj) #19

باشه حتما ممنون، ایشاالله عزیزم شماهم زودتر ب آرزوت برسی
خیلی بچه دارشدن حس خوبیه،دوستم تازه باردارشده وقتی از سونوگرافیش میگفت دلم ضعف میکرد

(حانیه خوشدل) #20

الهی برات بمیرم درکت میکنم .منم دل تو دلم نیست