سزارين يا طبيعى

ماماناى عزيز تجربه هاى سزارين و طبيعى رو اگه داشتين بگين، كه من بتونم درست ترين انتخاب رو داشته باشم.

منم همين رو ميخوام بدونم،خيلي استرس داره😖

1 Like

سلام من خودم طبیعی زایمان کردم و یکی ازاقوام که 20روززودترازمن زایمان کرده بود سزارین…بستگی به خودتون داره اگه توانایی تحمل درد دارین وشاغل هستین من طبیعی روپیشنهاد میکنم درد زایمان طبیعی تاموقع تولدنوزادتون ونهایت تا زمانیه که بخیه هاتون خوب بشه امادرد سزارین موقع زایمان نیست…بلکه بعد اززایمان شروع میشه بخیه های سزارین بدتره ودیرترترمیم میشه وازتجربه بقیه من خیلی شنیدم که به شدت بعد اززایمان سزارین کمردرد شایع است وبرخی تا چن ماه به حالت اول برنمیگردند.

2 Likes

من طبیعی زایمان کردم راضیم ولی بعضی از دوستام میگن سزارین بهتره درد نکشیدن مشکل خاصی هم نداشتن. هم بستگی به خودتون داره و هم بستگی به دکترتون…

من هم همین دغدغه رو داشتم. بعد از کلی تحقیق و پرسجو ، درطول بارداریم کلاس های آموزشی “زایمان فیزیولیک” رو شرکت کردم ؛ که عااالی بود. خیلی کمکم کرد. این کلاس شامل همه آیتم های مربوط به دوران بارداری و زایمان و بعد از زایمان هست. از تغزیه و روانشناسی تا ورزش بارداری و تمام هرآنچه که نیازه خانم باردار و مادر بداند.
با این تفاسیر انتخاب و تصمیم من زایمان طبیعی شد.
زایمان و دردهاش سخت بود ولی برای تمام مزیتهاش تحمل کردم؛ و خدا رو شکر من الان راضی ام. :blush:
به بقیه هم زایمان طبیعی و کلاسهاشو پیشنهاد میدم.
در آینده برای زایمان بعدی😉 بازم انتخابم طبیعی خواهد بود.

5 Likes

منم از اول رفتم تموم كلاس هارو ولى فعلا بريچ بچه ام

من چون سه قلو داشتم حتما باید سزارین میشدم ولی راضی بودم درد زیادی نکشیدم.

2 Likes

پیاده روی خیلی موثر ه برای سفالیک بودن. (پایین بودن سر بچه)

1 Like

من زایمانم طبیعی بوده ولی خیلی مشکل برام پیش اومد چون بچه ام وزنش زیاد بود و در اثر اشتباه ماما یکی از رگام باز موند و بعد چند ساعت از وضع حمل رفتم اتاق عمل برا معاینه زیر بیهوشی
ولی با همه اینا زود برگشتم به زندگی عادیم و بازم زایمان طبیعی رو پیشنهاد میکنم
درکل تو زایمان طبیعی هرمشکلی هم پیش بیاد خطراتش کمتر

بستگی به خودت داره ولی اگر احیانا حین بارداری یا قبل از اون خانم عفونت ناحیه واژن داشته باشه مثل ترشحات یا زخم یا سابقه ابتلا به هرپس و هر نوع بیماری تناسلی ترجیح اینکه از زایمان طبیعی خودداری بشه و سزارین کنند

سلام خانمی. به نظر منم طبیعی خیلی بهتره. کلاساشم از 20 هفتگی به بعد میتونین برین که خیلی کمک میکنه. درسته خیلی درد داره ولی بعد به دنیا اومدن بچه راحت میشی و مراقبت خاصی نمی خواد. من خیلی راضی بودم

2 Likes

من خودم طبیعی بودم خیلی درد کشیدم و خیلی سخت بود این همه به دکتر وبعد به خودت بستگی من سزارین را ترجیح‌میدم

زایمان طبیعی اگر در یک بیمارستان خوب و زیر نظر یک ماما خوب و باتجربه و کاربلد که قبلش تمام کلاسهای آمادگیِ زایمان طبیعی رو گذرونده باشید خیلی هم خوب و مناسبه و هم ضررش کمتره. ولی متاسفانه در شهر ما انقدر ضعیف عمل میکنن در زایمان طبیعی خیلی ها ناراضی ان و شرایط بدی رو گذروندن، من خودم سزارین شدم دوره نقاهت و گذروندم روزهای پر دردی بود ولی بعد ۱۰ روز سرپا شدم.حداقل خوبیش این بود که استرس نحوه زایمان طبیعی رو نداشتم🙈

خانومی قطعا تو هر دو زایمان باید درد تحمل کرد. من سزارین بودم. دلیل اصلیمم این بود که سزارین خطر کمتری برای نوزاد داره. مثل اینکه تو کانال زایمان گیر کنه یا کمبود اکسیژن بکشه. البته اینا مشکلات احتمالیه. روز زایمان بعد اینکه اثر بی حسی موضعی ازبین رفت و شبش باید راه میرفتم خیلی اذیت شدم. اما از روز سوم همه کارامو خودم انجام دادم. بخیه هامم برخلاف تصورم خیلی زود جوش خورد و جاش مثل یه خط مونده فقط با وجود اینکه هنوز دوماهم از زایمانم نگذشته. در مورد جمع شدن شکم، من روزای اول شکمم همچنان بزرگ بود
طوری که میگفتن انگار هنوز بارداری و حسابی نگران بودم که همونطور بزرگ بمونه اما بعد از حدود دو هفته کاملا جمع شد درست مثل قبل بارداریم. در مجموع من راضی بودم از سزارین و کمر دردم اصلا ندارم. البته هر دو روش بستگی به کادر درمان بیمارستانی داره که توش زایمان میکنی و همینطور توان بدنی و آستانه تحمل درد خودت.

منم با شما کاملا موافقم :+1::+1:

1 Like

سلام.من سزارین شدم همش کمردردم جاے بخیہ هام انگارے بی حس میسوزه.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.