وابستگی زیاد دختر بچه دو سال و نیمه

(louisa) #1

سلام.ی دختر دو سال و نیمه دارم که اگه حتی تا سرویس بهداشتی هم برم پیش کسی نمیمونه و مدام گریه میکنه و ناخن هاش رو میخوره برای ناخن جویدن پیش روانپزشک بردمش کمی بهتر شده ولی وابستگی زیاد ش کم نشده و خیلی اذیت کننده ست

(حنا خجسته) #2

علت این موضوع رو بررسی کردید؟ اینکه چه عواملی باعث این موضوع شده؟

(louisa) #3

بله …دکتر گفته استرس داره ولی هر کاری میکنم بهتر نمیشه خسته شدم دیگه

(حنا خجسته) #4

دلیل استرسش رو نمی دونید؟ چیزی اذیتش می کنه؟ از چیزی می ترسه؟

(louisa) #5

دکتر میگه ارثیه

(❤️گلی❤️گلی❤️) #6

به نظرم باید روی آرامش خودتون کار کنین

(louisa) #7

راستش دختر خواهرمه…و البته ایشون هم استرس داره

(Azadeh_D) #8

بچه برادر منم این جوری بود بیچاره زن داداشم دستشویی نمی تونست با خیال راحت بره :sweat_smile: ولی خداروشکر بزرگتر شد بهتر شد

(کتی) #9

دختر اول منم همینطور بود, به نظر من هر رفتاری یه دوره ای داره باید صبور باشیم و با تدبیر اونو مدیریت کنیم… خیلی حساس نباشیم… حساسیت بیش از اندازه کنترل و از, دستمون میگیره… به هر رفتاری طوری نگاه کنیم که انگار فصلی از یک کتاب و میخونیم فصل تموم بشه میریم فصل بعدی… تجربه و اندوخته هامون جمع آوری کنیم برای فرزندان بعدی:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:

(سحر) #10

سلام عزیزم.
منم یه دخترعمو دارم که یه مدت اینطوری شده بود. البته درمورد اون ارثی نبود، یه بار خونه عموم بنایی داشت و مجبور شدن بچه رو برای 2-3 روز بفرستن خونه مادربزرگش، همین قضیه باعث شد بچه از اون به بعد بترسه همش فکر میکرد ممکنه دوباره مجبور بشه از مادرش جدا بشه. شاید به نظر ما این یه ترس ساده باشه و خیلی زود از بین بره، اما الان 2 سال از اون قضیه میگذره و هنوزم این ترس باقی مونده، البته کمتر شده اما از بین نرفته، ولی کاملا مشخصه هرچقدر که بزرگتر میشه سرعت خوب شدنش بیشتر میشه. شما هم نگران نباشید خواهرتون باید به بچه اطمینان بده که همیشه کنارشه، ممکنه بهتون گفته بشه که مادرش باید کم کم ازش فاصله بگیره تا وابستگیش کم بشه این حرف درستی نیست، به اینجور توصیه ها عمل نکنید. خیال بچه رو راحت کنید و بهش آرامش و زمان بدین، خوب میشه، نگران نباشید.