مشاوره قبل از بارداری

سلام دوستان عزیز…من با اینکه مادر بودن رو هنوز تجربه نکردم ولی تقریبا یک سالی هست که عضو کانال هستم و مطالبش رو دنبال میکنم…دو سال هست که ازدواج کردم و الان به باردار شدن فکر میکنم.فقط موضوعی که فکرمو مشغول کرده اینکه من یه خانم شاغل هستم و معمولا بیشتر وقتم بیرون از خونه میگذرونم و چون دور از خانواده پدری هستم و نمیتونم روی کمک کسی در نگهداری بچه حساب کنم خیلی مردد هستم که خدای نکرده از عهدش بر نیام…راستش موقعیت کاریم خیلی برام مهمه و از طرف دیگه به شدت عاشق بچه هستم…لطفا دوستانی که شرایطی مثل من دارند و یا اینکه در این مورد تجربیاتی دارند راهنمایی کنند…ممنون

(حنا خجسته) #2

کارتون به نحوی هست که بتونید چند وقتی نرید؟

عزیزم من وکیل دادگستری هستم به خاطر همین ممکنه بعضی اوقات سرم خیلی شلوغ باشه و هم صبح هم عصر درگیر باشم و گاهی اوقات ممکنه چند روز پیاپی خونه باشه…ضمن اینکه نگرانم سنم بالا بره…

(حنا خجسته) #4

به هر حال با بچه دار شدن یه مدت مجبورید سر کار نرید و در خانه باشید به خصوص در اواخر دوران بارداری و چند وقت بعد از زایمان. اگر کارتون جوری باشه که بتونید از خونه اداره اش کنید شاید راحت تر پیش بره همه چیز

از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم…تا چند ماه بعد از زایمان نباید نوزاد رو تنها گذاشت؟

(حنا خجسته) #6

پیشنهاد می کنم مقاله زیر رو مطالعه کنید:

https://farzand.net/article/105112-separation-working-mother-of-a-child

(مامان_سه_قلوها) #7

سلام به نظر من تا دو سالگی اصلا نباید بچه رو تنها گذاشت یا دست پرستار سپرد. اگه فکر می کنید کارتون از بچه مهم تره اصلا بچه دار نشین. ببخشید خیلی صریح گفتما ولی واقعا ظلمه در حق بچه اگه براش وقت نذارین.

مچکرم…خیلی لطف کردین.

1 Like

دوست عزیزم بحث تریج دادن کار بر فرزند و یا برعکس نیست…صرفا با توجه به شرایطی که هست قصد مشورت داشتم تا انشاالله بتونم مدیریت درستی داشته باشم…به هر حال نظر سرکار متین و سنجیده هست

(مامان_سه_قلوها) #10

عذرخواهی می کنم اگه جسارتی کردم آخه من خیلی روی بچه ها حساسم. امیدوارم بتونید راه درستی رو انتخاب کنید و یک مادر موفق باشید :blush::hibiscus:

(louisa) #11

عزیزم به نظرمن هم میشه ی مادر خوب بود و هم کار بیرون از خونه ت رو داشته باشی چون من هر دوش رو با هم دارم ولی کار من اداریه و تا ساعت خاصی سر کارم و بعد از زایمان نه ماه مرخصی میدن ولی شما هم کارتون ی سری مزیت داره و به اختیار خودتون میتونید کمترش کنید و اینکه توی ی مهد خوب بچه رو بزارید و مربی خصوصی براش بگیرید من فکر میکنم مشکلی پیش نیاد مگر اینکه روزایی که بچه حالش خوب نیست که خودت پیشش باید بمونی

نه عزیزم این چه حرفیه…خوشحال میشم تجربیات خودتون رو در اختیار بنده هم قرار بدین…سالم باشید انشاالله

ممنونم عزیزم…خیلی خوشحالم کردین…روحیه گرفتم…انشاالله منم به لطف خدا زودتر مادر بودن رو تجربه کنم…

(آیسان همه زندگی من) #14

گلم مهم اینه که بچه رو خوب تربیت کنی، من خیلی از مادرای شاغل رو دیدم که بچه شون رو خیلی خوب تربیت کردن و بچه هیچ کمبودی نداره
اما خیلی از مادرا رو هم دیدم که با اینکه همش ور دل بچه نشستن آخرش بچه ی لوسی تربیت کردن
مهم اینه که مطالعه ات رو بالا ببری در زمینه تربیت بچه و برای تربیتش تلاش کنی

دقیقا حق با شماست واقعا مطالعه نقش مهمی در تربیت داره…شما منابع خاصی میشناسید بهم معرفی کنید تا انشاالله استفاده کنم؟.مخصوص اطلاعاتی که باید قبل از بارداری بدونم.

(louisa) #16

تازه به نظرم بچه هایی که مادر شاغل دارن البته اگه مادر سعی کنه بچه رو خوب تربیت کنه و خودش مشکل رفتاری نداشته باشه بچه های با اعتماد به نفس بالاتری دارن

انشاالله که همین طور باشه.میشه بپرسم از چند ماهگی میشه بچه رو برای چند ساعت پیش کسی مثل پدر یا مادربزرگ گذاشت؟ بیشتر دغدغه من همینه.

(louisa) #18

بچه های مختلف با هم فرق میکنن بعضی بچه ها رو خیلی راحت نمیشه دست کسی سپرد ولی اگه بچه ی نرمالی باشه برای مدت کوتاه مثلا دو سه ساعت از وقتی چهل روز تموم میشه میشه گذاشت ولی پیش ی مادربزرگ سر حال…البته باید بتونه گاهی وقتا شیر خشک هم بخوره

خوشحالم از اینکه دوستانی مثل شما پیدا کردم

دوستان اگر من بخوام انشاالله 5 ماه دیگه برای بارداری اقدام کنم احتیاج هست که از الان موارد خاصی از طرف من و یا همسرم رعایت و یا انجام بشه؟ لطفا اینکه چه کارایی و از چه زمانی باید انجام بدم رو بهم بگید.ممنون