سقط وو بارداری خارج از رحم و ای وی اف

ادامه دادن بحث از سقط جنین:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::

من تا حالا دو بار بارداری نا موفق داشتم :pensive:
اولین بار هفته نهم سونو گرافی دوم جنین مرده بود وهیچ دلیلی براش نداشتند دکترها
بعد چند ماه جلوگیری وقتی برای بار دوم اقدام کردم چندین ماه موفق نشدم تا اینکه متوجه شدم پرو لاکتینم بالاست و همچنین اقدام به کم کردن وزنم کردم چون بدنم مقاوم به انسولین بود دکتر گفت اگه وزنم پایین نیاد دیابت میگیرم همزمان قرص ها متفورمین رو هم شروع کردم همچنین لاپارسکوپی تشخیصی هم انجام دادم برای باز بودن لوله ها تخمدان و این موارد …
چند ماه بعد باردار شدم اما بارداری خارج از رحم
اولش لکه بینی داشتم چند روز که گذشت بی بی چک استفاده کردم ولی خط دوم ی که نشان دهنده باردای بود بسیار کمرنگ بود ازمایش خون دادم اون هم بسیار پایین بود و همچنان لکه بینی داشتم و دکتر قرص پروژسترون تجویز کرد تا اینکه هفته هشتم جنین رو در لوله تخمدان دید که بلافاصله تحت جراحی قرار گرفتم و خارجش کردن
و دکتر گفت دیگه بایداز طریق ای وی اف باردار بشم فعلا منتظرم ببینم دکتر می خواد چیکار کنم

(حنا خجسته) #2

نگران نباشید، توکلتون به خدا باشه، آی وی اف گزینه مناسبیه با توجه به شرایط شما. چند سال تونه؟

1 Like
(Azadeh_D) #3

سلام منم عین شما یه بار سقط کردم یه بارم خارج از رحم :sob::sob::sob: میفهمم چی کشیدی :disappointed_relieved: ولی خداروشکر یه زایمان موفق داشتم الان دخترم 12 سالشه. نگران نباش ایشالا خدا به شما هم یه کوچولوی خوشگل و سالم میده

2 Likes

خیلی ممنون
۳۶ سال

خیلی ممنون از محبتتون
دفعه سوم به صورت طبیعی باردار شدید؟
ان شالله
خدا دخترتون رو براتون حفظ کنه

(Somi) #6

سلام منم دو بار سقط داشتم بعد ای یو ای هردوتاش تو هفته پنجم بود دکترم گفت مشکل ژنتیکی بوده ولی نفهمیدم چیه

(Azadeh_D) #7

اول سقط کردم بعد طبیعی باردار شدم بعد یه بارداری خارج از رحم داشتم. خیلی ممنون :kissing_heart:

1 Like
(Azadeh_D) #8

سلام عزیزم، ایشالا مشکلتون برطرف شه. من که دوست نداشتم بچه بیارم شوهرمو دخترم اصرار می کردن که اونم نشد. تا پای مرگ رفتم. شوهرم دیگه بی خیال شد :sweat_smile:

1 Like
(Somi) #9

دوستان به نظر شما ای یو ای کنم بهتره یا ای وی اف?دکترم میگه لی یو ای موفقیتش بیشتره میدونین چرا?

من شنیدم معمولا اول ای یو ای انجام میدم بعد نتیجه نگیره ای وی اف انجام میشه
ای یو ای اسپرم های شسته شده رو مستقیم در زمان تخمک گذاری وارد رحم میکنن
ای وی اف دردسرش زیاده گذشته از هزینه زیاد باید امپول و دارو مصرف کنید