شیر دهی بچه

سلام خانم حکیمی خواهرشوهرم یک ماه زایمان کرده از دیروز صب سینه راستش کوچیک شده وشیر کم داره اما چپ بزرگ و سفت پر شیر ،بخاطر چیه

1 Like

از هردو سینه به بچه شیر می‌داده؟

اره ،از اونی کوچیک شده ی خورده کمتر،اما میداده هرروز

1 Like

اونی ک گنده اس توش ی غده سفته و ی رگ برجسته

1 Like

قاعدتا میگن اگه از هردو سینه شیر ندید اینجوری میشه یکی بزرگ و پرشیر چون بچه مک زده و اون یکی کوچیک و شیر زیاد نداره

1 Like

شاید غده های شیریش باشه

1 Like

الان چکار کنه؟؟ک دوتاش یکی بشه خیلی ضایع

سلام عزیزم
مهربانو جان درست فرمودن. برای خیلی ها این اتفاق می افته کاری نمیشه کرد باید صبر کنن تا شیردهی تموم بشه بعدش انشالا هم اندازه میشن

به دلیل شیردهی سینه راستم بزرگتر شده و خیلی مشخصه از کدوم سینه بیشتر شیر بدم تا سایزشون یکی بشه؟ راهش چیه؟

پاسخ متخصص نوزادان:
این مساله چندان غیر طبیعی نیست و در صورتیکه از این به بعد اصول صحیح شیردهی را رعایت کنید با بالا رفتن سن نوزاد به حالت اولیه بر می گردد.

پاسخ متخصص کودکان و نوزادان:
حتما باید نوزاد از دو سینه شیر بخورد، زمانی که سن نوزاد بالا می رود نیاز آنها به شیر بیشتر می شود به همین دلیل باید از دو سینه شیر به نوزاد داد. حواستان باشد که شیر دادن از یک سینه باعث ۲ سایز شدن سایز سینه ها می شود که درمان آن بسیار سخت است بنابراین سعی کنید حتما از هر دو سینه به نوزاد شیر بدهید.

2 Likes

خانم حکیمی الان اون سینش ک پره چکار کنه؟؟بدوشه بریزه دور؟خیلی درد داره وخیلی سفت شده

می تونه بدوشه بذاره تو یخچال یا فریزر ولی مدت طولانی نمیشه نگه داری کرد
اگر فکر می کنید استفاده نمیشه بریزید دور

من این مشکل رو سر پسر اولم پیدا کردم.
بعدها مشخص شد مجرای یکی از غدد توی یکی از سینه هام بسته شده و شیر توش جمع شده و مونده.واسه همین بزرگ شده بود و توش توده سفت با دست قشنگ حس میشد.
برای همین مجبور شدم جراحی کنم.

آخه سینه از چند مجرا که به چندین غده شیردهی منتهی میشن تشکیل شده.
اگر یکیشون بگیره غددی که به اون مجرا متصل هستند نمیتونن شیر رو تخلیه کنن و از طرفی همینجور به تولید و ورم ادامه میدن.

البته درد هم نشونشه.اما خب اولش درد نداره.

فقط ورم داره وی رگ سیا زده بیرون،چندتا غدم حس میکنه تو سینش.

اون درد و ورم بخاطر تجمع شیره عزیزم. میتونه تو ظرفای نگهداری شیر بدوشه بزاره

محض احتیاط به یه متخصص زنان مراجعه کنه.
انشاالله چیز مهمی نیست.

1 Like

الآن برای منم همین مشکل پیش اومده از جفتشون میدن بعضی وقتا زیر سینم خیلی درد میگیره تازه رگه های قرمزه ریز ازش زده بیرون

1 Like

ممنون

مرسی از راهنماییت

ممنون از راهنماییتون

1 Like
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.