لگن درد بعد از سقط

سلام بچها من اون هفته سقط 6 هفته داشتم حالا لگنم این قسمت بیکینیم استخونش خیلی درد میکنه افتضاحه اصن نمیتونم راه برم فلجم کرده کسی هس تجربشو داشته باشه بعد از سقط اینجور شده باشه ؟ نمیدونید درمانش چیه؟

3 Likes

سلام عزیزم
این پاسخ کارشناس به سوالی مشابه سوال شماست
اما شما باید حتما به پزشک خودتون مراجعه کنید

درد پایین کمر و لگنتان می تواند به علت هورمون هایی باشد که در زمان بارداری ترشح می شود و حتی بعد از سقط و زایمان نیز تا مدتی در بدن باقی می ماند، این هورمون ها لیگامان ها و مفاصل شل و ضعیف می شوند و می تواند علت درد هایتان همین باشد، شب ها اگر طاقباز می خوابید زیر زانوهایتان را با بالش بالا بیاورید،
اگر پهلو میخوابید بین دو زانو بالش بگذارید،
اجسام سنگین بلند نکنید.
شما باید حرکات اصلاحی خاصی را شروع کنید.
به ارتوپد مراجعه کنید، و برای درمانتان کمک بخواهید، ممکن است فیزیوتراپی بخواهد.
درد های یک طرفه در لگن می تواند به علت بد نشستن یا بد خوابیدن یا قرار گرفتن طولانی مدت در هر حالتی باشد.

2 Likes

سلام ممنونم خانم حکیمی :kissing_heart:

عزيزم منم كه سقط كردم همينحورى بودم دكترم گفت سقط مثل زايمان طبيعيه اين درد لگن طبيعيه يكم رعايت كن چيز سنگين بلند نكن خوب ميشه من احساس ميكردم استخون لگنم داره باز ميشه دركت ميكنم فقط خيلى مراقب خودت باش تا يه مدت و اصلا نگران نباش

1 Like

خانم حكيمى خيلى كامل توضيح داديد :pray:t2:

2 Likes

عه اره منم همین حسو دارم هی نگرانم میگم رحمم پایین نکشه از این دردا

1 Like

الهی عزیزم خیلی ناراحت شدم بخدا😢

1 Like

نه عزيزم نگران نباش استراحت كن سنگين اصلا بلند نكن اگر بتونى روغن محلى يا روغن زرد با شيره خرما بخورى عاليه روغنو داغ كن شيره بريز توش بخور من اصلا دوست نداشتم ولى دماغمو ميگرفتم ميخوردم خيلى تاثير داشت

1 Like

ببخشید ناراحتتون کردم

چشم ممنون

1 Like

این چه حرفیه عزیزم توهم خواهر ما مشکل تو ناراحتی تو مشکل ناراحتی ما هستش ولی اصلا ناراحت نباش بازم باردار میشی بسلامتی

1 Like

فداتشم مهربون.ان شاالله.برام دعا کن

1 Like

الهی به حق علی اصغرش به زودی دامنت سبز شه الهی آمین

1 Like

ممنونم عزیزدلم الهی توم هر حاجتی داری خدا حاجت روات کنه :kissing_heart:

1 Like

:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::pray::pray:

1 Like

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.