آموزش بافتنی شماره یک

**سلام دوستای گلم **
خب قراره آموزش بافتنی رو شروع کنم .
از اول اول اول همه چیزو سعی میکنم بگم . اما چون نمیشه اینجا فیلم فرستاد یه خورده کارم سخته . اما امیدوارم بتونم بهتون یاد بدم تا بتونیم واسه کوچولوهاتون و خودتون چیزای خوشگل ببافین .
خب قلاب و کاموا هاتونو بگیرین دستتون که میخوایم شروع کنیم :wink::wink:
اموزش زنجیره بافی
اول از همه توی قلاب بافی شما باید زنجیره بافتنی رو بلد باشین .
برای شروع بهتون بگم که نخ و قلاب باید شماره هاشون به هم بخوره .برای اینکه بدونین چه نخ و قلابی بهم میخورن باید بگم که روی قلاب ها شماره هاشون نوشته شده و روی کامواها هم شماره قلاب مورد نظر نوشته شده و همینطور میتونین برای راهنمایی از فروشنده سوال کنین تا راهنماییتون کنن. اولش شاید براتون سخت باشه اما کم کم اینا رو حفظ میشین دیگه .
برای اینکه بفهمین نخ و قلابتون به هم میخورن یا نه طبق عکس زیر باید نخ توی قلاب گیر کنه و نسبت به قلاب بزرگتر و یا خیلی نازکتر نباشه (امیدوارم منظورمو رسونده باشم )

2 Likes

اینم عکسش
خب حالا میریم سراغ آموزش زنجیره بافی
با من همراه باشین تا توضیحاتو کامل بزارم براتون

اول بریم سراغ نحوه گرفتن نخ و قلاب :point_down:
توی قلاب بافی باید نخ رو دور انگشت اشاره بپیچید و با انگشتای وسط و شصت بافت و نگه داری و قلاب هم توی دست دیگه تون طبق عکس زیر :point_down:

2 Likes

خب اول باید نخ رو تو قلاب گره بزنیم اما گره معمولی نباید باشه .
بچه ها چون من نمیتونم فیلم بفرستم. عکس گرفتن و بافتن همزمان هم برام یه خورده مشکله یه جاهایی رو از نت کمک میگیرم و به زبان ساده تر براتون توضیح میدم.
خب ادامه میدیم…
اینجوری باید اول کار نخ رو گره بزنین :point_down::point_down:

1 Like

خب تا اینجا سوالی نبود ؟؟؟؟؟؟
بریم ادامه :wink:

1 Like

حالا که گره زدین میریم واسه بافتن زنجیره طبق عکسایی که میزارم .
زنجیره خیلی خیلی راحته
**به عکس زیر خوب دقت کنید **

متوجه شدین ؟؟؟؟
نخ رو با قلاب میگیریم و از اون گره که ساخته بودیم میکشیم بیرون .برای اینکه بهتر متوجه بشین عکس زیرو نگاه کنید :point_down::point_down::point_down::point_down::point_down::point_down:

این حرکت رو اونقدر ادامه بدین که زنجیره تون بافته بشه .
**توجه کنید که برای بافت تمیز و یکدست نباید نخ رو زیاد سفت بکشید و نباید خیلی شل بگیرید **

1 Like

عکس زیر زنجیره بافته شده هست
یعنی شما اگه توضیحات منو متوجه شده باشین باید همچین چیزی بافته باشین
:point_down::point_down::point_down::point_down::point_down:

برای اینکه بازم بهتر متوجه بشین عکس زیرو دقت کنید :point_down::point_down::point_down::point_down:

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9-%DB%B0%DB%B8-%DB%B1%DB%B4-%DB%B0%DB%B2-%DB%B2%DB%B6-%DB%B3%DB%B2-1

خب بچه ها تا اینجا بافت زنجیره توصیحاتش تموم شد
امیدوارم که خوب توضیح داده باشم .از دوستانی که بلدن معذرت میخوام که اینقدر ابتدایی توضیح دادم چون بعضیا گفته بودن هیچی بلند نیستن و از پایه میخوان یاد بگیرن .
بچه ها من سعی کردم زیاد سخت توضیح ندم .به زبان ساده توصیحاتو نوشتم . توضیحاتمو از جایی کپی نکردم.
شما هم اگه کاموا و قلاب تهیه کردین بافت زنجیره رو تمرین کنید و عکس بگیرین و اینجا برام بفرستین تا منم انگیزه بگیرم و تند تند برم سراغ آموزشهای بعدی :wink:
اگه هر سوالی دارین هم بپرسین جوابتونو میدم .
تورو خدا ببافین و عکس بفرستین من منتظرم زنجیره هاتونو ببینم . شاگردای خوبی باشین و تکلیفتونو خوب انجام بدین :wink:
نمره هم میدم :stuck_out_tongue_winking_eye:
پس زود باشین دست بکار بشین .
تا انشالله زودتر بریم سراغ آموزشهای بعدی تا بتونیم کم کم بریم سراغ بافت کلاه و شال و پتو نوزادی و…
دوستتون دارم :heart::kissing_heart:

5 Likes

مرسی مامان مهرسانای نازنین
من فردا میرم بیرون میشه دوباره بگین قلاب و کاموا شماره چند بگیرم?
نازک باشه یا کلفت?

عالی بود آفرین

2 Likes

اموزش کامل و خوبی بود
ممنون
ولی من هنوز کلاف نگرفتم :neutral_face:
امروز میرم ان شاءالله میگیرم

من هیچوقت یاد نمیگیرم ولی خیلی دوس دارم

اگه تمرین کنین و بخواین حتما یاد می گیرین
واقعا بافتنی لذت بخشه

2 Likes

حنا خانوم جان شما از لپتاپ و… سر در میارین؟

عزیزم مامان مهرسام هستم:wink: البته هنوز مهرسام به دنیا نیومده .هنوز تولیدش نکردیم :joy:
قلاب شماره دو نیم یا سه برای شروع خوبه عزیزم. کاموا هم مناسب با همون قلاب بگیر نه کلفت نه نازک

ممنونم

برو بخر دیگه :wink::stuck_out_tongue_winking_eye:

عزیزم قلاببافی خیلی آسونه با آموزشای ما شروع کن یاد میگیری

دوستای گلم من منتظرم که زنجیره هاتونو ببافین و برام بفرستین هرچه زودتر :heart::heart::heart:
زود باشین :wink: میخوام برم سراغ آموزش بعدی

1 Like

سلوم
من گره اولشو نفهمیدم
گره ساده اس باید بزنیم دور قلاب؟

سلام .نه گره ساده نیست .طبق عکس باید گره بزنی عزیزم یا اینکه نخ رو بزار رو قلاب و بپیچ دورش و زنجیره رو شروع کن .اگه بازم نتونستی برای شروع گره معمولی بزن زنجیره رو بباف

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.