شروع غذای کمکی نوزاد

من از امروز شروع کردم ب دخترم غذای کمکی بدم.وقتی بهش دادم با زبونش میریزه بیرون.بنظرتون چرا؟دوست نداره یعنی؟ی کوچولو قندم انداختش توش ولی باز پس میده همه را.لطفا تجربه هاتونا در اختیار منم بزارید تا بتونم ب دخترم غذا بدم

چن وقتشه دخترتون؟

خب اولشه دیگه طبیعیه
مزه جدید غیر از شیر داره تجربه می کنه
کم کم خوب میشه
سعی کن گوشه لپش بزیزی که نتونه بده بیرون

پنج ماهشه

بنظرمن خیلی کار خوبی کردین زودتر ازشش ماه شروع کردین خداروشکرمنم زودتر شروع کردم والان خیلی راضیم چون همچی میخوره معمولا بچه ها میونه خوبی بافرنی لعاب برنج ندارن اماخب بازم تلاش کنین دل سرد نشین یه بار بدون شکر یه بارباشکر باکره بدون کره شیوه های مختلف امتحان کنین حتما میخوره امااصلااجبارش نکنین وزوری بهش غذا ندین چون لج میکنن وبدتر میشه اینم یه نکته بود برا بزرگتریش موفق باشی

2 Likes

عزیزم بعد از لعاب برنج و فرنی و حریره و سوپ ساده دیگه چیا بدم
منم از پنج ماه شروع کردم دخترم خیلی اشتیاق خوردن داره لعاب برنج رو با کره و نبات و یه قاشق ارد برنج درست می کنم خیلی دوست داره ولی سوپ که درست کردم زیاد خوشش نیومد

1 Like

سوپ درست کرده بودم یکم برنج و هویج و سیب زمینی کره زده بودم میکس کردم دفعه اول خوب خورد ولی بعد همه رو توف کرد بیرون
یکم که سفت تر باشه نمی خوره شل دوست داره نمیخامم عادت ب غذای شل کنه

خرما رو از چند وقت بعد می تونم بدم ؟

خرما از8ماه معمولامیوه هایی که زیریک سال ممنوع نیس هم میتونین بهش بدین

1 Like

من کته برنج بهش میدادم
که باآب ماهیچه گوسفند بود یا با ران مرغ

1 Like

بچه ای که مشکل نداره از4ماه کم کم شروع کنین بهش بدین اتفاقا دخترمن دندوناشم که تو11ماه درامد تاثیر گذاشت روی اینکه الان غذای سفت رو براحتی میخوره حتی گوشت رو من خیلی از بچه ها رو دیدم تا دوسال نمیتونن خوب گوشت بخورن

1 Like

دخترتون میشینه یانه؟ اگه میشینه میتونین غذای انگشتی روهم امتحان کنین مث سیب زمینی ابپز تخم مرغ ابپز همون کته رو قلقلی کنین

1 Like

با کمک خودم اره میشینه پلی به تنهایی نمی تونه مگه اینکه دورش متکا بزارم

غذای انگشتی چیه ؟

پوره خویج و پوره سیب زمینی دادم بهش
ولی کلا خودم میترسم یکم غذا سفت باشه گلوش گیز کنه باید حتما میکس کنم ک راحت بخوره

یعنی همون کته وسیب زمینی واینا رو دایره دایره کوچولوکنی تاباانگشتش برداره بخوره خودش بخوره

2 Likes

می ترسم اون جوری بدم تو گلوش گیر کنه

خب خوبه دیگه پس میتونین همون غذاانگشتی بهش بدین قبل ازاینکه بهش غذابدی حتما حتما دستاتون رو تمیزبشورینوریلکس باشین اگه خدا نکرده دیدین داره توگلوش گیرمیکنه اروم میتونین دربیارین…من تجربیات خودموگفتم حالابازهرطورخودتون میدونین بهتره

2 Likes

انشالله که موفق باشی عزیزم…بیسکوییت مادرم از9ماه ب بعدتودفترچشون نوشته اما من از7ماه کم کم شروع کردم اماموقه که میخاس چیزی بخوره حتما کنارش بودممم

1 Like

درست میفرمایید من برادرزاده هام همش غذای آبکی دوس داشتن و کمی که غذا سفت میشد نمیخوردن الان که دو ساله هستن غذا خوردنشون خیلی سخت شده چون بدعادت شدن شما خیلی کار خوبی کردین که از بچگی عادتش دادین به خوردن غذای این مدلی

1 Like