یک قطره خون دیدم خطر نداره

عزيزم بهتره تو سه ماه اول بارداري رابطه نداشته باشي

1 Likes

چرا میترسونید بچه رو؟ این که سابقه نازایی و سقط جنین و مشکلات بارداری نداره چرا میگید رابطه نداشته باشه؟
الانم توهم زده که خون دیده

آزاده جون راست میگن
من دو تاسقطم داشتم ولی رابطه هم دارم الان
خداروشکر مشکلی فعلا پیش نیومده

عزيزم منم بارداري اولم سابقه نازايي و سقط و هزار درد و مرض ديگه نداشتم اتفاقا بخاطر اينكه بدوني با اولين اقدامم باردار شدم ولي متخصصم ميگفت بهتره 3 ماهه اول رابطه نداشته باشي

شما متخصصت چیزی دیده که منعت کرده حتما
منم میگم بره دکتر. ببینه دکترش چی میگه

رابطه جنسی برای مادران باردار بی خطر است مگر در مواردی که دکتر دستور داده داشتن رابطه جنسی در تمام طول بارداری بی‌خطر است. اما مهم است که این کار را به آرامی انجام دهید. بارداری با تغییرات هورمونی همراه است و به همین دلیل ممکن است برخی تمایل بیشتری به رابطه داشته باشند و برخی برعکس هیچ میلی نداشته باشند. خشکی و گردن رحم حساس و لکه بینی تمام دلایل ممکن برای انجام این کار به آهستگی است. حالا برخی از مزایای برقراری رابطه جنسی در این دوران را می‌خوانید.

فواید رابطه جنسی در بارداری

خواب بهتر
هر مرحله از بارداری می‌تواند بر خواب مادر اثر بگذارد. تکرر ادرار از سه ماهه اول تا سوم ادامه دارد و میتواند باعث شود، مادر راحت نخوابد. رابطه جنسی می‌تواند راه‌حل خواب ناراحت باشد زیرا بلافاصله بعد از ارگاسم، پرولاکتین ترشح می‌شود که به احساس آرامش و خواب آلودگی مادر کمک می‌کند و باعث می‌شود مادر صبح را با انرژی شروع کند.

درد کمتر
برخی از زنان در طول روز مدام روی تخت دراز می‌کشند زیرا به هیچ عنوان احساس راحتی نمی‌کنند. رشد سریع رحم می‌تواند اثری منحصر به فرد در بدن به جا بگذارد که گاهی اوقات باعث درد می‌شود. با این حال رابطه جنسی می‌تواند مانع بروز درد شود. اکسی‌توسین یا همان هورمون عشق حین ارگاسم ترشح می‌شود و می‌تواند تحمل درد را بیشتر کند.

افزایش قدرت سیستم ایمنی
تحقیقات نشان داده است که افرادی که رابطه جنسی منظم دارند کمتر بیمار می‌شوند. زنان باردار در حال حاضر سیستم ایمنی سرکوب شده دارند. رابطه جنسی آنتی‌بادی‌ها را افزایش می‌دهد و می‌تواند سرماخوردگی را از شما دور کند.

کف لگن قوی‌تر
بسیاری از زنان هستند که با عطسه، خنده یا تعجب ممکن است به طور غیرمنتظر نشت ادرار داشته باشند.کف لگن شما مکانی برای نگه داشتن همه اعضای لگن از جمله مثانه است. یکی از راه‌های تقویت کگل برقراری رابطه جنسی است. کگل عضلات ماهیچه‌های کف لگن است که می‌تواند از جریان ادرار جلوگیری کند. رسیدن به ارگاسم باعث انقباض این عضلات می‌شود که خود تمرینی به حساب می‌آید.

کاهش فشار خون
رژیم غذایی مناسب کمک زیادی به حفظ فشار خون سالم در دوران بارداری می‌کند اما مشخص شده است که رابطه جنسی در کاهش فشار خون سیستولیک بسیار موثر است. نگهداشتن فشار خون در محدوده سالم می‌تواند به معنای بارداری کم خطر و نوزاد سالم است.

بهتر شدن خلق و خو
گاهی اوقات بارداری سخت است. خستگی و عوارض بارداری می‌تواند خلق و خوی مادر را تحت تاثیر قرار دهد اما ارگاسم می‌تواند با آزاد کردن اندورفین به تقویت خلق و خو کمک کند. اکسی توسین آزاد شده باعث رشد دلبستگی و نزدیکی بین پدرو مادر می‌شود و موجبات شادی بیشتر را فراهم می‌کند.

1 Likes

نه عزيزم چيزي نديده بود. همون جلسه اول يه سري توصيه كرد مثلا گفت تا پايان سه ماهه اول رابطه نداشته باش.
از ماهواره و مايكروويو و موبايل استفاده نكن

1 Likes

بعدم ازاده جان من گفتم بهتره نداشته باشي نه اون بنده خدا را ميترسونم و نه سر جنگ با شما دارم.
حالا اون دوست عزيز خودش تصميم ميگيره.

3 Likes

والا دكتر منم بهترين دكتر تو شهرمونه ايشون به منم گفت تا سه ماه نزديكي نداشته باشم دقيقا حرفايي ك دكتر شما زده مگه حتما بايد مشكلي باشه يا قبلا داشته باشه ك منع بشه خيلي از چيز ها و كارها فقط پيشگيري ك واقعا بهتر ادم پيشگيري كنه تا يه مشكلي خدانكرده براش پيش نياد
هميشه احتياط كنيم مگه چى ميشه خداي نكرده يه اتفاقي بيفته دودش توچشم خودمون ميره

1 Likes

تو رو نگفتم نترسون
اونا که میگفتن ارگاسم ضرر داره رو گفتم

من هیچ اصراری ندارم بگم رابطه داشته باشه یا نه
گفتم برو دکترت بهت بگه
تجربه خودمم ثابت کرده بود که رابطه کاملا بی ضرر بوده واسم

حتما منو گفتي خخخ
اخه منم سرجنگ باشمارو كه ندارم
من فقط حرفاي دكتر ك متخصص هست رو ميگم

1 Likes

شايد برا شما مشكلي نباشه ولي برا ده نفر ديگه جواب نده مهم نظر دكتر ك منم به ايشون گفتم بره دكتر
مهم تشخيص دكتره

1 Likes

مگه من سر جنگ‌باهات دارم؟ خخخخخ
من خیلی تو اینترنت گشتم از دکترمم پرسیدم. با چند تا ماما هم مشورت کردم. همه گفتن از اول بارداری تا آخرش بی ضرره
حتی مامی یار ها هم همین حرفو میزنن

هممون داریم یه حرفو میزنیم. آخرش همه میگن باید بره‌از دکترش بپرسه

1 Likes

بهترادم قبل حرف زدن يكم ملايم تر باشه
اينجا همه باردارن مجازيه دليل نميشه هرچي ك براي شما درسته براي بقيه هم باشه

1 Likes

معلومه ك حرف دكتر ملاكه
شايد دكتر براي ايشون كاملا بي ضرر تشخيص بدن

1 Likes

مگه من ناملایمی کردم؟
متاسفانه اینجا چون همه چی رو مینویسیم احساسات منتقل نمیشه
شما اگه حرف منو رو در رو میشنیدین همچین حسی بهتون دست نمیداد

1 Likes

مگه من گفتم شما ناملايمت كردين
اصلا بي خيال حرف شما صحيح
ياعلي

1 Likes

اینجا همه دوستیم. قصد ناراحت کردن شما رو ندارم
اگه رنجیدی معذرت میخوام نازنین جون

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.