یه فرهنگ غلط نام ببر- بکارت، فضولی

سلام دوستان، به نظر شما یکی از فرهنگ ها و آداب و رسوم های غلط ما ایرانی ها چیه؟

به نظر من تبدیل کردن (پرده بکارت) به غول (عفت) بزرگ ترین فرهنگ اشتباه ما ایرانی هاست، پرده بکارت از لحاظ علمی وجود نداره، طبق تحقیقات انجام شده درصد قابل توجهی از زنان و دخترانی که فعالیت جنسی مداوم دارند، باکره هستند. بکارت هیچ حائل یا مرز خاصی نیست که شکسته بشه، بلکه یک سلاح فرهنگی برای سرکوب زنهاست، پرده بکارت مانع درمان درست بیماری های زنان مثل عفونته، عفونتی که می‌تونه منجر به زخم دهانه رحم و هزار مرض دیگه بشه.

یکی دیگه از فرهنگ های غلط ما، فضولی در امور شخصیه مردمه… مثلا اگر ندونیم یکی کی بچه دار میشه، چرا نمیشه! چند سالشه، کی دانشگاه می‌ره، و کی میخواد ازدواج کنه … می‌میریم!

شمام نام ببرید

5 Likes

رسم مضخرف جهزیه نشون خریدن و دادن و شمردن و اظهار نظر بقیه درمورد اینکه باباش چقدر داد و چرا کم داد و زیاد نداد و این حرفا…
جدیدا سیسمونی هم همین طور شده… از یکی شنیدم میگفت زیر 25 میلیون نمی شه سیسمونی خرید… بابا مگه پول علف خرسه؟ چه خبره؟؟
اونایی که دارن هیچ… حرفی نیس… مشکل اینه که اونایی که ندارن الان داغونترن… باید حتما فلان مارک فلان چیز… تا کی میخایم برای حرف مردم زندگی کنیم نمی دونم…

11 Likes

تازه امضا هم میگیرن از داماد :rofl::rofl::rofl::rofl:

5 Likes

واقعا همینه… یا مثلا خرید عروسی… من هنوز میبینم که یه ایل میرن خرید و انگاری داد و ستده…هرچی عروس ورداشت به همون مبلغم داماد ورداره…وای مغزم سوت می کشه…

3 Likes

چشم و هم چشمی

4 Likes

ی رسمی که اقوام همسرم دارن و متنفرم ازش اینه شب اخر تک تالار یا خونه قبل اینکه شام مهمانان رو بدن شادباش ها رو پشت بلند گو میخونن مثلا عمه عروس دویست هزار یا دوست داماد پنجاه تومن داداش دامادپنج میلیون و … به نظر من مزخرف ترین رسمه که دارن. شاید ی بنده خدا نداشتهدباشه مثل بقیه پول زیاد بده اونوقت باید پشت بلندگو اسمش با مبلغ کم خونده بشه تا ابروش بره. عروسی برادرشوهرم اسم ی بنده خدایی رو خوندن که اتفاقا کنارم نشسته بود از همسایگان همسرم،بود و همچنین دور میزم دخترعمه ها و عروس عمه های همسرم بودن وقتی اسم این بنده خدارو خوندن و مبلغش رو گفتن بیچاره از خجالت سرش رو انداخت پایین اقوام همسرم هم نگاهش میکردن من براش دست زدم وبهش گفتم واااااای عزیزم شما دیگه چرا اینقدر،زحمت کشیدید خجالت زدمون کردید واقع دستتون درد نکنه انشالله عروسی بچه هاتون جبران کنیم . بنده خدا سر،بلند کرد لبخند زد گفت خیلی ناقابله میدونم گفتم اتفاقا خیلی ام قابل بود عزیزم خیلی لطف کردی اونجا بود که اقوام همسرم سرشون پایین بود نه اون بنده خدا. ای،کاش این هدیه دادن ها مثل قدیم بود. هرکی داشت میداد هرکی ام نداشت ی کادو کوچیک میگرفت میبرد خونه عروس داماد. من واقعا به جرات میگم تو تمام عروسی های اقوام و خانواده همسرم زجر میکشم و زیاد تو عروسیاشون شرکت نمیکنم مگر درجه یک مثل برادر شوهر و…اینم بگم بیشترین دلیلی که عروسی،نگرفتم همین رسومات مزخرف بود

10 Likes

به نظر من یه فرهنگ غلط اینه که میگن ماه صفر نحسه
البته من تا قبل ازدواجم به این خرافات اعتقاد نداشتم الانم ندارم ولی وقتی ازدواج کردم انقد خانواده شوهرم گفتن ماه صفر نحسه نحسه اصن یه تلقین شد برام واقعا هرچی اتفاق بده تو ماه صفر برام میوفته الانم ۸ ماهه ام همش استرس اینو دارم که بچم تو ماه صفر بدنیا بیاد و این خونواده تا آخر عمر سرکوفت بزنن به بچم :pensive::pensive::pensive:
آخه بچه جاریم تو ماه صفر بدنیا اومد هنوزم که هنوزه مادر شوهرم میگه قدمش بده این بچه
وای همش استرس دارم این حرفو راجع به بچه من بزنه

7 Likes

عجب مادر شوهری
بگو خودت نحسی.با این اعتقاداتشون :face_with_raised_eyebrow:
بچه طفل معصوم هدیه خداس

4 Likes

خودش که صد در صد نحسه :joy::joy::joy:
ولی چی بگم بهشون با این اعتقادای مسخره شون فقط دعا میکنم ماه صفر بگذره بعد زایمان کنم

2 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy:

منم از اينكه يكى بچش بدنيا مياد بعدش يكي ميميره بدم مياد يعنى چي اخه عمرش ب دنيا نبوده
اون طفل معصوم چه گناهي داره ميگن از پاقدم نحس اون طرف مرده :disappointed:

5 Likes

منم میخواستم جهیزیه رو بگم
چه استرسی به مادرا وارد میشه هر جیز غیر ضروری رو میخرن چون نمیخوان خانواده شوهر بگن فلان چیزو نیاورد
فامیلای شوهرم چند بار گفتن ولی منو مادرشوهرم گفتیم نه

5 Likes

عروسی عمه شوهرم طرف داماد هدیه هارو میخوندن کی چقد داده یعنی یه وضعی بوداا
این سمتیا اعصابشون خورد شده بود چون مردا اومده بودن تو قسمت خانوما همه مجبور شدن 1ساعت با حجاب بشینن

3 Likes

عزیزم نحوست صفر خرافات نیست تو قران هم ازش یاد شده شما میتونی بری اینترنت سرچ کنی تا اطلاعاتت بره بالا.همچنین تفسیر آیه 19 سوره قمر و 16 سوره فصلت رو برو بخون متوجه میشی،خرافات نیست

1 Likes

برو فلسفه صفر رو برای مادرشوهرت سرچ کن تا یکم اطلاعات کسب کنه صفر چه ربطی به بدقدمی پای نوزاد داره

1 Likes

ماه صفر ماه سنگینی هست اما برای نوزاد که نحس نیست :rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage:

4 Likes

خیلی عذر میخوام، مادر شوهرت گ# خورد. قدم خودش نحسه حسود خانومه چاقال

1 Likes

:joy::joy::joy::joy:
عاشقتم ثریا

2 Likes

عاشق این تیکه کلامتم

2 Likes

قربونتون

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.