یه سوال مردانه از پزشکان محترم

با سلام
بنده و همسرم تصمیم گرفتیم اگه خدا بخواد صاحب بچه بشیم و داریم برای دو‌سه ماه اینده برنامه ریزی میکنیم تا با امادگی کامل جسمی و روحی صاحب فرزند بشیم
لذا مطالبی رو‌در اینترنت خوندم که توصیه به خوردن غذا ها و مکمل های مختلف و همچنین کارهایی کرده بودن که توی تقویت اسپرم مردان مفیده ، خواستم سوال بپرسم این غذاها و باید ها و نباید ها فقط روی‌بچه دار شدن تاثیر دارن یا روی سلامت بچه ای که که میخواد در اینده به دنیا بیاد هم تاثیر دارن؟
به عنوان مثال خوردن غذاهای توصیه شده میتونه روی سلامت بچه ، زیباییش ، روحیات و یااخلاق و رفتارش هم اثر بزاره ؟ یا فقط این توصیه ها و سفارش ها برای اینه که لقاح موفقیت امیزی رو داشته باشیم و مابغیش فقط به ژنتیک مربوطه. نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه

بیشتر منظورم ازین سوال در مورد بعد مردانه ی قضیه هست

1 Likes

سلام و عرض ادب
بعضی از مواردی که توصیه می کنن برای تعیین جنسیت جنین هست. بعضی موارد برای تقویت اسپرم و بچه دار شدن هست و بعضی برای سلامت جنین مثل اسید فولیک
مطمئنا هیچ غذایی نمی تونه روی زیبایی تاثیر بذاره چون زیبایی ارثیه ولی مثلا بعضی مواد غذایی می تونه روی کیفیت مو یا ناخن و پوست تاثیر بذاره
تغذیه آقایون روی حرکت، جهش و کیفیت اسپرم تاثیر داره و این مورد می تونه به یک بارداری موفق منجر بشه

2 Likes

ممنونم از توضیحات کاملتون
من خودم چون خیلی حساسم روی این قضیه خواستم فقط بدونم با چه میزان وسواس و دقتی باید این دستورات رو عمل کنم
پس در واقع میفرمایید اگه کسی تو رابطش برای بچه دار شدن موفق باشه نیازی به این همه وسواس نیست ، مگر اینکه موفقیت امیز نباشه که در این صورت میتونه با تغذیه و سبک زندگی مناسب درصد خطا رو کم کنه و اون موقع بهتره تا وسواس به خرج بده
کلا منظورم اینه که اگه یه مرد سبک زندگی کاملا ایده الی داشته باشه و خانم هم در دوران بارداریش همه چیو رعایت کنه این نمیتونه مانع ازین باشه که خدای نکرده یه بچه ناقص به دنیا بیاد یا مشکلی داشته باشه درسته؟

یا به عبارت ساده تر نقص در جنین
مشکلات قلبی یا کلیوی
بیماری های مادرزادی و … به سبک زندگی ربطی ندارن؟ منظورم از سبک زندگی دوری از اعتیاد به دود و مشروبات الکلی و نوع تغذیه و … هست
البته که مواردی همچون امواج موبایل و … میتونه خطر افرین باشه

1 Likes

خواهش می کنم
سبک زندگی تاثیر خیلی زیادی روی سلامت جنین و کودک شما داره. بعضی نواقص جنین به علت مشروب یا سیگار و … به وجود میاد. اصلا نیازی نیست دچار وسواس بشین شما و همسرتون اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشین و از همه گروه های غذایی استفاده کنین و روزانه ورزش منظم داشته باشید و استرس رو از خودتون دور کنید هم بارداری موفقی خواهید داشت هم کودک سالمی. ضمنا باید در دوران بارداری همه آزمایش های لازم رو انجام بدید تا اگر خدایی نکرده مشکلی وجود داشت درمان سریع و به موقع انجام بشه

2 Likes

تعذیه تاثیر داره رو کیفیت اسپرم اگر اسپرم صعیف باشه و کیفیت مناسبی نداشته باشه باعث سقط میشه یا بارداری شیمیایی

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.