یبوست در هفته ۱۲ بارداری

سلام خانم حکیمی تو هفته ۱۲ بارداری برای یبوست شدید چ دارویی خوبه؟شربت منیزیم هیدروکساید ۸ درصد خوبه؟

سلام عزیزم
برای خوردن دارو حتما حتما با پزشک خودتون مشورت کنید اصلا بدون تجویز چیزی نخورید

توصیه های عملی برای رفع یبوست طی دوران بارداری چیست؟

خوراکی های سرشار از فیبر بخورید، مانند: غلات کامل، میوه ها و سبزیجات خام و پخته. مسلماً زنان حامله برای اجتناب از برخی عفونت های خطرناک طی دوران بارداری، باید نسبت به مصرف مواد خام محتاط باشند. اما اگر این خوراکی ها به خوبی و با دقت شسته شوند، دیگر دلیلی برای محروم کردن خود از آنها وجود ندارد!

به میزان کافی آب بنوشید. مایعات به همراه فیبرها، به گوارشی سالم و دفعی مناسب کمک می‌کند.

فعال باشید. پیاده روی یا مدت کوتاهی شنا می‌تواند برای مبارزه با یبوست های خفیف کفایت کند.

در زمان بارداری کدام ملین ها را می‌توان انتخاب کرد؟

در مدت بارداری نمی‌توان از تمام انواع ملین ها استفاده کرد.

مطالعات علمی در این مورد بسیار نادرند، اما به طور کلی توصیه می‌شود از ملین های محرک اجتناب کنید. در واقع، این ملین ها خطر آزاد شدن انقباض رحمی را افزایش می‌دهند. حواستان باشد، اغلب گیاهان ملین بخشی از این گروه دارویی هستند!

ملین هایی که چرب کننده نامیده می‌شوند، بر پایۀ پارافین قرار دارند، این نوع ملین ها نیز توصیه نمی‌شوند زیرا آنها جذب برخی ویتامین ها را کاهش می‌دهند. و این در حالی است که تغذیه ای سرشار از ویتامین طی دوران بارداری بسیار مهم است … چه زن باردار دچار یبوست باشد، چه نباشد!

قاعدتاً ملین های اُسمزی که حجم مایعات موجود در مدفوع را افزایش می‌دهند تا دفع را آسان سازند، برای زنان باردار بی خطر هستند. همچین می‌توان لاکتولوز یا سُربیتول را توصیه کرد. فقط ماکروگول توصیه نمی‌شود زیرا حاوی نمک بسیار زیادی است.

در آخر، باید از ملین هایی که لِست (ماسه ای) نامیده شوند یاد کرد، این ملین ها فقط فیبرهای برای افزایش حجم مدفوع هستند، هم زنان باردار و هم افراد مبتلا به یبوست با خیال راحت می‌توانند از آنها استفاده کنند. اگر در دروان بارداری تان مبتلا به یبوست هستید، نظر پزشک تان را در این باره جویا شوید!

1 Likes

ممنونم ازتون

با اجازه خانم حکیمی. عزیزم انجیر خشک خیس شده با گلاب و اب ناشتا، ی لیوان اب ولرم ناشتا، روغن زیتون با کاهو و بروکلی، زیتون شربت خاکشیر شربت تخم شربتی کره بادوم زمینی خود کره تو وعده صبحونه هم روده هارو فعال میکنه اینا قاتله یبوسته من اینارو میخورم هر وقت تا 2.3 روز پشت هم روزی ی موز میخورم اینقد تاثیر داره

2 Likes

مرسی یاسی جون ممنونم

1 Likes

عزیزم اختیار دارین اجازه ما هم دست شماست :rose:

1 Likes

خواهش میکنم لطف دارید مهربون🌹

1 Likes

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.