گوش درد نوزاد

سلام
میخواستم علت گوش درد در نوزادان رو بدونم

فکر کنم تازه داره کامل میشه بخاطر همون درد میکنه اصلا نباید چیزی به گوشش بزنین .

عزیزم شاید حمام بردنی آب داخلش رفته باشه. ببر دکتر معاینه کنه که خدایی نکرده عفونت نکرده باشخ

1 Likes

آخه همه بچه بعد دنیا اومدن گوش درد میگیرن

عزیزم این صحت علمی نداره. پس چرا بچه من نگرفت. علت گوش دردش رو پیداکنیم فدات شم نه اینکه دنبال فرضیات باشیم

نمیدونم آخه همه بچه ها که دیدم همشون همین طوری شدن بعدا خوب شدن

از همگی شما دوستان گلم خیلی خیلی ممنونم
سپاس فراوان :pray::pray::pray:

فک کن احتمالا آب رفته باشه چون هوا گرمه تند تند میبریمش حموم,شاید از همون باشه

1 Likes

عزیزم هر وقت میبریش حمام قبلش با وازلین یا کرم گوشش رو چرب کن اینطور اب تو گوشش نمیره

سلام عزیزم
علایم گوش درد طبیعی در نوزادان با علایم گوش درد التهابی و عفونی متفاوت است. سبز بودن رنگ مدفوع، مهم ترین علامت گوش درد طبیعی در نوزاد است. در واقع از نظر پزشکان وجود چنین دردی طبیعی است و روند خلقت نوزاد را کامل می کند. اگر نوزاد چنین دردی نداشته باشد نشان دهنده این است که نوزاد از لحاظ شنوایی مشکل دارد.

برای درمان گوش درد بهتره گوش رو گرم نگه دارید و زیر سر نوزاد بالش بذارید تا سرش بالا قرار بگیره

به هنگام گوش درد نوزاد، برای بهبود یافتن درد وی، گوشش را گرم کنید. این روش درمانی بسیار موثر بوده و بی ضرر هم می باشد. بدین منظور ابتدا قسمت خارجی گوش نوزاد و دور تا دور آن را با روغن های گیاهی و طبیعی مثل بنفشه، سیاهدانه، گردو، زیتون و یا ترکیبی از آن ها، بمالید.
سپس پنبه ای را کمی به یکی از این روغن ها آغشته کرده و در دهانه گوش (روی سوراخ گوش) قرار دهید. پنبه به اندازه ای باشد که داخل گوش نرود و قدری به روغن آغشته شود که روغنی از آن به داخل گوش جاری نشود. وقتی نوزاد آرام شد پنبه را از گوش خارج کنید. با این روش گوش درد نوزاد تسکین می یابد.

3 Likes

سلام و صبح بخیر
اتفاقا وقتی دیدم مدفوعش سبزه فهمیدم ک از گوش دردشه چون خیلی ام دستشو ب سمت گوشش نمیبره ینی خیلی شدید نیس
ینی با ماساژ دادن نمیشه گوشش رو گرم کنم؟

خداروشکر پس طبیعیه
می تونید گوشش رو آروم بمالید و اگر از این روغن ها داشتید استفاده کنید

بازم خیلی ممنون,تشکر,لطف کردید :pray: :pray::pray:

1 Likes

خواهش میکنم عزیزم :rose:

ببخشید من ی دو سه روز پیش ی سوالی در مورد کمردرد بعد زایمان پرسیدم البته یکی از دوستان لطف کردن و راهنمایی کردن اما میخواستم نظر شما رو هم بدونم اگر امکانش هست,خیلی ممنون

1 Likes

چشم حتما

چشمتون بی بلا,خیییییییییییییییییلی ممنون :pray: :pray::pray::pray:

1 Likes

لطفا اسم گپ رو می فرمایید؟

کمردرد بعد زایمان

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.