گرفتگی ناف و اطراف ناف در بارداری

سلام وقت همگی بخیر.
27 هفته باردارم.
کسی علت گرفتگی ناف و اطراف ناف رو در بارداری میدونه چیه ؟؟بی نهایت درد داره …اصلا نمیتونم دراز بکشم.

1 Likes

میگم منم 21بارداری هستم .
هر دفعه میرم سونوگرافی تعداد روزای بارداریم بیشتر میشه شما هم همین طور هستین؟؟؟داخل نافم یکم تیره شده شما چطور؟

سه روزه شبا موقع خواب شکمم مثله نبض میزنه دیشب دستمو گذاشتم رو اونجایی از شکمم که میدونستم یه نبض میزنه.
یهو رو دستم انگار یه چیزی ظربه کوچیک زد به نظرتون لگد داره میزنه کم کم بچه؟

عزیزم به احتمال زیاد بله بچه هستش.

من اطراف نافم یعنی یکی دو سانت با فاصله از نافم درد میکنه…امروز از خواب بیدار شدم اینجوری شدم

یاسکسکه اشه یاتکوناش دیگه

بنظرم چون شکم میخادبزرگ بشه وکش بیاداین قسمتادردمیکنه،بازم به دکترت بگواگه غیرقابل تحمله

خانوما اگه خدای نکرده جفت کنده بشه علائمش چطوری هستش؟؟؟ایا بچه تکون میخوره تو اون شرایط ؟؟

شما میدونید چرا هیچ کدوم از ماما ها نیستن ؟من چند بار اینجا پیغام گذاشتم ولی فقط دوستان جواب دادن ماماها نبودن

آرزو جان شما میدونی ؟

نمیدونم عزیزم

نشانه ‏های کنده شدن جفت بسیار متفاوت می ‏باشند. ممکن است خونریزی شدیدی از راه واژن وجود داشته باشد یا اصلاً هیچ خونریزی رخ ندهد. تصویرنشان دهنده خونریزی پشت جفتی در جدا شدن کامل جفت از دیواره رحم است.

ممکن است سونوگرافی به تشخیص این مشکل کمک کند ولی همیشه روش دقیقی برای تشخیص نیست،به ‏خصوص اگر جفت روی سطح خلفی رحم قرار گرفته باشد که در این حالت به راحتی با سونوگرافی قابل مشاهده نیست.

سایر نشانه‏ ها عبارتنداز: کمر درد، حساسیت رحم یا شکم نسبت به لمس، انقباض یا جمع شدگی رحم. از بین نشانه‏ های مختلف کنده شدن جفت، موارد زیر شایع‏تر هستند:

درحدود ۷۵% همه موارد، خونریزی از راه واژن وجود دارد.

در نزدیک به ۶۰% موارد، رحم نسبت به لمس حساس و دردناک است.

استرس جنینی یا مشکلات قلب جنین در ۶۰% موارد ایجاد می ‏شود.

انقباض یا جمع شدگی رحم در ۳۴% موارد ایجاد می ‏شود.

در ۲۰% موارد، زایمان پیش از موعد رخ می ‏دهد.

باکنده شدن جفت ممکن است برخی مشکلات خطر آفرین، مانند شوک رخ دهند. شوک به‏دلیل از دست رفتن سریع حجم زیادی از خون بدن ایجاد می ‏شود. یکی دیگر از مشکلات، انعقاد داخل عروقی است که در این حالت یک لخته خونی بزرگ به‏ جود می ‏آید. گاه به‏ دلیل مصرف شدن عوامل انعقاد خون،خونریزی رخ می ‏دهد.

1 Likes

منم مثل شمام عزیزم هر وقت میخوام وارد ماه جدید بشم از این دردای دور ناف میاد سراغم که یک شبانه روز طول میکشه .دکتر هم رفتم چک کردم سونو هم رفتم ولی مشکلی نبود .آخر نفهمیدم که چرا درد میگیره ولی دردش زیاده و نمی تونم بخوابم

سلام عزیزم.ایشالله به سلامتی نی نی تو بغل بگیری.منم دقیقا همینجوری هستم ولی من پرسیدم میگن طبیعی هستش و شکم داره بزرگتر میشه.من الان یکم بهترم.

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.