کی سویق استفاده کرده

بچه ها یعنی کسی نمیدونه سویق چیه یا استفاده نکرده اطلاعات بده به من

من بچه ندارم که بخوام تجربه داشته باشم ولی ی کانال دارم که انواع سویق رو داره برا بچه ها و میگه که چ سویقی برا بچه خوبه

1 Likes

سویق با طعمهای مختلف هست هم خودت میتونی درست کنی هم از عطاری بگیری. پسرمن نخورد .اما بودن کسانی که دادن و راضی بودن

سویق به تفت خورده و اسیاب شده هر چیزی میگن
مثلا من خاهرم چندسال پیش بر اثر سقط خیلی شدید کم خونی گرفت و بهش سویق عدس دادیم خورد الحمدالله خوب شد
واسه بچه ها هم سویق کودک میدن که واسه رشدشون خوبه
و البته خالی نمیخورن بهتره تو سوپ و حلوا غذاهای دیگشون مخلوط کنید

1 Likes

ممنون اسما جونم

1 Likes

ممنون مهسا جون:heart_eyes::heart_eyes:

فدات عزیزم

سویق عدس را چه جوری درست میکنند عزیزم؟ و بعد اینکه چجوری مصرفش میکردند ؟

عدس رو تمیز بشورید و بزارید تو هوای آزاد خشک بشه
بعد یک مقدار کمی آسیاب کنید درحده بلغور و بزرید توی تابه بدون روغن و اب و…تفت دهید با شعله کم درحدی که کمی کرمی رنگ بشه بعد بزار یکم حرارتش کم شه دوباره بریز تو اسیاب و خوب پودرش کن و باز دوباره تفت بده بوش که بلندشد دیگه درسته
مزش خوبه کلا نه خوشمزه است نه بد مزه…اگه طعمش رو دوست نداشتی میتونی یکم نبات هم توش اسیاب کنی
این دستور سویق استادتبریزیانه
معمولا صبح ناشتا میخورن

2 Likes

ممنون عزیزم

من سويق رو اماده ميخرم

1 Likes

عزیزم شما خودت میخوری؟ چطوری؟ آخ روش ندشته با آب و شکر ممنوعه. ولی عطالری به من گفت با آب یا شیر قاطی کنم بدم دخترم.
باید رقیق باشه یا مثل سرلاک غلیظ؟

اره من قبل بارداري ميخوردم
من از مطب اقاي تبريزيان ميخرم روش نوشته يك قاشق بدون اب ولي گفتن ميتونم با شير مخلوط كنم بخورم
منم با شير يكم عسل قاطي ميكنم ميخورم
سويق سنجد هم براي استخون اون طعمش بهتر
من سويق گندم و برنج رو هم داخل سوپ و برنج هم ميريزم اصلا طعمش رو عوض نميكنه

ممنون عزیزم. همیشه سلامت باشی

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.