کیک تو قابلمه

نیگاه کن کیک گذاشتیم توقابلمه بعد نصف لیوان اب بریزیم؟ بعد میشه خودمون کاغذ روغنی درست کنیم؟

2 Likes

قبل از اینکه مواد کیکت رو بریزی روغن بریز کف قابلمه مثل وقتی که ته دیگ میندازی کف قابلمه بزار خوب داغ که شد موادت رو بریز طوری که مواد رو ریختی یه مقدار روغن بالا لبه هاش وامیسته بعد دم کن زیرش هم خوب کم کن که دیگه اگه کمتر کنی خاموش میشه بعد از 45 دقیقه نگاه کن با چاقو فرو کن اگه نچسبید برش گردون اون طرفش هم بپزه زیرش رو بیشتر کن پنج دقیقه روش برشته شده .من همیشه اینجوری درست میکنم عالی میشه هر چقدر هم زیرش کمتر باشه و زمان بیشتری پختن طول بکشه بهتر پف میکنه

2 Likes

من خیلی کیکم سفت میشه بخاطر اینه که آرد زیاد میزنم؟

1 Likes

مگه چقدر آرد استفاده میکنی

تقریبا دویاس لیوان بلند

2 Likes

دوتا لیوان فرانسوی کافیه
اگه با این اندازه درست کنی عالی میشه
سه تا تخم مرغ / یک قاشق مرباخوری وانیل / یک لیوان فرانسوی شکر
این سه تا رو بریز تو مخلوط کن یه دیقه هم بخوره بعد یه تا قسمت دسته لیوان شیر و نصف لیوان فرانسوی روغن رو اضافه کن به موادت تو مخلوط کن دوباره بزن تا خوب مخلوط بشه همه رو خالی کن تو یه ظرف / دولیوان آرد و یه قاشق چای خوری بکینگ پودر رو اضافه کن با قاشق خوب هم بزن . قابلمه تفلون رو روغن بریز دیواره هاشم یه مقدار دوربده چرب بشه داغ که شد موادت روبریز زیرش رو خوب کم کن دم کنی بزار هرچقدر دیرتر بپزه حالت خمیری پیدا نمیکنه و سنگین نمیشه .بعد چهل و پنج دقیقه میتونی درش رو باز کنی با چاقو بزن داخلش اگه نچسبید برش گردن زیرش رو زیادتر کن یه پنج دقیقه باشه تا اون طرفش برشته بشه
اگه با همین روش درست کنی عالی میشه خیلی راحت هم هست من با آرد نانوایی درست میکم الک هم نمیکنم خوبم پف میکنه و داخلش پوک و حباب حباب میشه

1 Likes

ظرف کیک رو بزار تو یه قابلمه اب در حال جوش و دمکنی هم بزار عرقش رو بگیره خیلی خدب میشه تهشم نمیسوزه

1 Likes

دوتا لیوان فرانسوی کافیه

1 Likes

مرسی گلم

1 Likes

مرسی گلمم

1 Likes

خب باید چدن باشه دیگه وگرنه میچسبه

1 Likes

اره عزیزم تو قابلمه یه کوچولو اب بریز و بعد ظرف کیک رو بزار توش و دمکنی بزار ، نه کاغذ روغنی رو نمیشه درست کرد

1 Likes

مرسی

1 Likes

اوکی

1 Likes

اهان

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.