کیست شکلاتی

سلام خسته نباشید .
یه سوال داشتم من ۲۶ سالم هست و چهار سال ازدواج کردم شش ماه اقدام کردم برای بارداری ولی جواب نگرفتم من برج ۹ سال ۹۵ حالم بد شد رفتم سونو دادم گفتن کیست شکلاتی داری و بعد از دو دوره قرص LD تاثیری نداشت و رو آوردم به دارو عطاری روز چهارده پریودی که میرفتم سونو دکتر میگفت کیست نداری و دارو میدادن برای تقویت تخمک تا جایی که اندازه تخمک من به ۲۸-۲۹ رسید و گفتن احتمال پوچ بودن هست اقدام نکن و دوباره قرصLD دادن ده عدد که خوردم افتادم رو خونریزی ومن ادامه دارو ندادم بعد سونو که دادم گفتن کیست شکلاتی دارید و اندازه اش همونی بود که سری اول بهم گفتن دوتا هست کنار هم یکی ۲و۳سانت حالا دکتر میگه طبیعی باردار نمیشی باید IVF انجام بدی چکار کنم می‌خوام اول طبیعی تلاشم بکنم راهنمایی بکنید خواهش میکنم.

بعد هرکاری میکنم مامی گپ رو گوشیم نمیاد چکار باید بکنم ؟

مامی گپ اپلیکیشن نیست، یک وبسایته در حال حاضر از طریق کروم می تونید باز کنید اما همکارانم در حال نوشتن برنامه موبایلش هستن

سلام یعنی درمان نمیشه کرد کیستو؟ اگه درمان بشه یا کوچیکتر بشه فکر کنم بتونید طبیعی باردار بشید.

عزیزم من با کیست شکلاتی ۵ سانتی طبیعی باردار شدم.دکترا سر در نمیارن از این کیست

سلام عزیز خدارو شکر انشاالله که همیشه سالم و سلامت باشید هم خودت هم نی نیتون.
چه داروهای مصرف کردید برای بارداری ؟ آخه من قرص تقویت تخمک مصرف کردم چند دوره تاجایی که سایز فولیکول شد۲۹_۲۸ دکترم بهم قرص جلوگیری داد که اینا دفع بشه چون گفت امکان پوچ بودن دارن منم دکترم عوض کردم اون یکی کلا گفت طبیعی جواب نمی‌گیری برو اقدام کن واسه ivf

سلام
کسی هست که کیست آندومتریوز داشته و با دارو گیاهی موفق شده باشه از بین ببرتش و یا کوچیک تر شده باشه و طبیعی هم باردار شده باشه؟

عزیزم فقط قرص ویزان بخور.یه سر پیش دکتر یونسی برو حتما

عزیز قرص ویزان برای چی هست برای کیست یا برای بارداری ؟
من شیراز هستم دکتری که معرفی کردین کجاست؟

من کیست تخمدان چپ و راست و آندومتریوز حدود 42 میلیمتری داشتم که با دارو رفع نشد و حدود چهار ماه پیش عمل کردم. دکترم به من گفتند که چون کیست من شکلاتی هست باید هرچه زودتر باردار شوم اما ما الان شرایط بچه دار شدن را نداریم. لطفا به من بگویید چطور جلوگیری کنم؟ و آیا بعدا مشکلی برای بارداری من پیش می آید؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، جراح و متخصص زنان و زایمان:
در کیست های آندومتریوز به خصوص آندومتریوز دو طرفه، خطر نازایی برای خانم خیلی زیاد است. احتمالا پزشک شما در هنگام عمل جراحی چسبندگی مشاهده کرده و به همین علت توصیه کرده زودتر بچه دار بشوید. من با پزشک شما موافق هستم. اگر شرایطتان اجازه می دهد اقدام به بارداری بکنید و هر چه زودتر بچه دار شوید. در غیر این صورت احتمال ناباروری یا اینکه به سختی بتوانید باردار بشوید، برایتان وجود دارد و بعدا باید با این مسائل کنار بیایید. کیست های شکلاتی حاوی یک مایع قهوه ای رنگ هستند و معمولا منجر به چسبندگی و نازایی می شوند. هرچقدر بارداری را به تعویق بیندازید خطر نازایی تان افزایش پیدا می کند.

ممنون مریم جان من کیستم یک طرف هست سمت راست دوتا کنار همه دوسانت و سه سانت چون درد ندارم دکترم گفت نیازی به عمل نیست و اینکه ۲۲ ماه گذشته عکس رنگی دادم شکر خدا جفت لوله ها باز بود چسبندگی نداشتم چنتا دکتر رفتم گفتن اقدام کن چون تخمدان سمت چپ مشکل ندارم سایز فولیکولت هم خوبه همسرم یکم کم تحرکی و جهش اسپرم داره این ماه باید بره آزمایش ببینم بهتر شده یا نه

عزيزمي
انشااالله كه شوهرت خوب شده و به زودي زود نتيجه بگيري و دلت شاد بشه خانوم گل :kissing_heart:

ممنون مریم جون انشاالله که خدا اولاد سالم و صالح قسمت شماهم بکنه و به زودی خبر خوش بارداریتون و خدا حفظش کنه انشاالله فدات شم عزیز

1 Likes

انشاالله از دعاي خير شما دوست عزيز

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.