کیا افسردگی پس از زایمان داشتن؟ برای درمانش چه کار کردید؟

وقتی یه قند عسلی به دنیا میاد همه توجه ها به سمتش می ره، همه کسایی که توی دوران بارداری آرزوشون بود دستشون رو روی شکم شما بذارن، حالا همش دور و بر نوزاد کوچولو هستن و دارن اونو تماشا می کنن، شما زایمان انجام دادید و تغییرات هورمونی زیادی داشتید، احتیاج به استراحت دارید ولی باید به نوزاد برسید، حواستون به مهمونا باشه، هوای همسرتون رو داشته باشید، پس خودتون چی؟؟؟!!
اصلا مراقب خودتون هستید؟ اصلا حواستون به حال روحی تون هست؟
خانم هایی که افسردگی پس از زایمان رو تجربه کردید از روزهای بعد از زایمان تون برامون بگید، چه حالی داشتید؟ برای درمان چکار کردید؟ اصلا دچار این مشکل شدید؟
مامانای باردار یا حتی خانم هایی که قراره به زودی باردار بشید، این پست رو برای خودتون ذخیره کنید چون این تجربیات در آینده نه چندان دور براتون مفیده.
مامانای عزیز مرسی که تجربیات تون رو با ما به اشتراک می ذارید، شما خیلی خوبید.

راستی احتمالا دیگه با نوزاد سخت باشه بخواین برای هر سوالی برید دکتر پس هر وقت خواستید می تونید با تلفن ثابت به شماره 70701050 - 021 زنگ بزنید با ماما صحبت کنید.

2 Likes

من ؟؟؟؟ اونقدرم شدید بود که هنوزم تاثیراتش روم مونده

2 Likes

عزیزم چه کارهایی برای بهبودش انجام دادید؟

آدم وقتی خودش تو یه بحرانه دقیق متوجه تغییراتش نمیشه و با خودش میگه هیج کس منو درک نمیکنه.
منم تا حدودی دچار افسردگی پس از زایمان هستم.
زود رنجی، توقع از همسر، پرخاش، گاهی شک میکنم که مادر خوبی باشم و مدام دارم تو اینترنت میچرخم و میخونم که چه کارهایی باید برای پسرم انجام بدم که بلد نیستم و انجام نمیدم و نگرانم.
احساس ضعف روحی.
با مشاور صحبت کردم و ارجاع داد به روانپزشک و گفت باید قرص فلوکسیتین مصرف کنم که هنوز قرص رو شروع نکردم.
دارم رو خودم کار میکنم که تکنیکهای کنترل عصبانیت رو بتونم اجرا کنم.
خوشحال میشم مادرای دیگه تجربیاتشونو بگن چون خیلی کمک میشه به مادرایی که تازه زایمان کردن و دچار افسردگی پس از زایمان هستن.

1 Likes

انشالا بتونید با موفقیت و بدون استفاده از دارو از پسش بربیایید :rose::muscle:

1 Likes

من شنیدم اگر درمان نشه مدام بدتر و بدتر میشه و درمانش هم سختتر.
درسته؟

باورتون میشه هنوزم افسرده و ناارومم.بخاطر پسرم به روم نمیارم. بیشتر،تو لاک خودمم حوصله هیچکی ندارم و بیشتر اوقات تنهای تنهام.تنها موقعی پام از خونه میذارم بیرون که میخوام برم شهدای گمنام برای دعای کمیل. اینجا هم خیلی رو نمیکنم چون میدونم مردم اونقدر مشکلات دارن که کسی حوصله شنیدن درد دل منو نداره

3 Likes

متاسفانه روانشناسهای ما هم گاهی برای راحتی خودشون فقط بلدن ارجاع بدن و اوناهم دارو تجویز کنن…
قرص اعصاب بدن که فقط آرام بخشه و خواب روزانه و شبانه ی شما رو زیاد تر میکنه
من پزشک نیستم ولی بنظرم این مشکلاتتون حتمااا با مشاوره ی روانشناس خوووب درمان میشه

امیدوارم بدون دارو براحتی از پسش بربیاید
به این فکر نکنین که بیماری شدید میشه و درمان نمیشه و …
به خودتون افکار مثبت بدین
هیچ بیماری عصبی که مربوط به ذهنه غیرقابل درمان نیست و فقط و فقط با ذهن ناخودآگاه خودتون قابل درمانه به امیدخدا :tulip::tulip:

3 Likes

منم افسردگی بعد از زایمان گرفته بودم ولی بعد از یه مدتی به خودم اومدم با خودم صحبت کردم تا مشکلمو خودم حل کنم اول از همه تصمیم گرفتم لاغر کنم و یکم به خودم برسم انقدر افسرده بودم که نه به سرو وضعم میرسیدم نه رنگ مویی نه تیپ درست حسابی نه هیکل خوب، یکم خودمو لاغر کردم به سرووضعم رسیدم یکم رابطمو با شوهرم بهتر کردم در حالیکه تا قبلش همش دعوا داشتیم همش شک داشتم بهش، بعد از یکسال و نیم هم به شغلم برگشتم که در واقع انگار نه انگار من اون ادم افسرده بودم

4 Likes

خداروشکر چه خوووب :muscle::rose::clap:

:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 Likes

چه عالی عاطی جون
خیلی خوبه
منم همین مشکلو دارم کلافم
توی رژیمم بی اراده ام متاسفانه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.