کم کاری تیروئید و بارداری

سلام خانوما‌خوبید؟ امروز رفتم سونو دکترگفت جنین تشکیل شده اماخیلی کوجولو حتی کمتراز ۵ هفتته اما چیزی ک نارحتم کرداین بود فهمیدم یکم کم کادی تیروئید دارم و برام قرص euthyroxتجویز کردن و گفتن ماه بعد باید بازبرم ازمایش تیروئد.خیلی غصه دارشدم همه‌جانوشنه کم کاری تیرویید بچه رو عقب مانده میکنه بیایدکمک تورخدا

عزیزم نگرانی نداره که
اونی که شما نوشتی مارک قرصه.درواقع شما لووتیروکسین خارجی باید بخوری.
من هنوزم قرص میخورم.همین قرصو

2 Likes

شماهم باردارید؟ یعنی درطول بارداری مصرفش میکردید مشکلی نداشتید

بله عزیزم باردارم.
از اولم مصرف میکنم.قبلشم استفاده میکردم.کم کاری دارم.
جای نگرانی نداره خیلی زود کنترل میشه
فقط قرصاتونو حتما مصرف کنید.
خداروشکر مشکلی پیش نیومد.

2 Likes

الحمدالله برای منم دعاکنید من پدرم دارن فک کنم ارثیه.نگران شدم نکنه بیفتم خونریزی اما ایمانم بخدا بالاست هرچی خودش بخواد میشه بدونم ماه چندمید؟ازاین نارحتم ک دیگه همیشه باید بخوریم من الکی وزنم بالامیرفت پس نگو مال اینه.

1 Likes

اره فکر کنم ارثیه.منم از مامانم گرفتم
هفته 26م

هیچی نمیشه نگران نباش.
اگه قبل بارداری آزمایش میدادی متوجه میشدی

پس توی غربال گری هام مشکلی نبود؟ قبل از حاملگی ازمایش دادم اما دیرحواب ازمایشو بردم پیش دکتر حالابازهمش میگم خدارشکر ک بااین وضع باردارشدم

راستی برام یدوفولیک هم نوشتن کنارش تغذیمم خوبه دیگه پناه برخدا .این مدت ناخوداگاه نمک بیشتری مصرف میکردم میگم شایدهمین کمک کرده باردارشم

نه عزیزم مشکلی نبوده تا الان خداروشکر

1 Likes

برای تیروئید پیش متخصص غدد برید معمولا دکتر زنان اطلاعات کافی ندارند.این تجربه من بود بهتون گفتم.0

سلام عزیزم
مبارک باشه :rose:
نگران نباشید انشالا مشکلی برای جنین پیش نیومده باشه
اگر داروهای تیروئید رو استفاده کنید کنترل میشه به زودی

سلام عزیزم نگران نباشید منم کم کاری تیروعید دارم قبل بارداری ۱سال قرص میخوردم ارانم باردارم میخورم هیچ مشکلی نداره نگران نباش

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.