کم کاری تیروئید در هفته 5 بارداری

با سلام
هفته پنجم بارداری هستم و هیچ وقت سابقه کم کاری تیروئید نداشتم
الان کم کاری دارم با تیتر 8/6
خیلی نگرانم کرده
کمک کنید راهنمایی کنید
دکتر بهم قرص لووتیروکسین داده روزی یه دونه

عزيزم نگران نباش
دكتر كه بهتون دارو داده جاى نگراني نداره ديگه

2 Likes

سلام عزیزم
نگران نباشید قرصی رو که دکتر دادن به موقع مصرف کنید انشالا مشکلی پیش نمیاد

سلام
منم دقیقا مثل شما هفته پنجم هستم ازمایش دادم
کم کاری تیروئید داشتم
منم خیلی نگرانم .
میگن رو هوش بچه تاثیر میذاره

از کند ذهنی می ترسم

عزیزم تاثیر کم کاری تیروئید درمان نشده خیلی بیشتر از عوارض قرص لووتیروکسین هست. مطمئن باشید پزشک منافع شما و جنین رو در نظر میگیره

مشکلات ناشی از کم کاری تیروئید در بارداری:

• سقط جنین
  • زایمان زودرس
  • مسمومیت بارداری
  • فشار خون ناشی از بارداری
  • اختلالات رشد در کودک
  • عوارضی مانند کاهش آهن بدن و افزایش فشار خون
  • آسیب های مغزی در کودک مانند معلولیت های شناختی
    متخصص غدد علاوه بر تجویز دارو، به فرد باردار توصیه می کند که هر شش هفته یک بار آزمایش تیروئید بدهد تا میزان هورمون تیروئید در خون مشخص شود

همین که قرص میخوری عالیه
نگران نباش
تازه باعث باهوشی بچه هم میشه

درمان کم‌کاری تیروئید در بارداری
کم‌کاری تیروئید با هورمون مصنوعی تیروئید به نام تیروکسین درمان می‌شود، دارویی که مشابه هورمون T4 است. زنانی که از قبل مبتلا به کم‌کاری تیروئید هستند، باید دوز پیش از بارداری خود را افزایش دهند تا عملکرد طبیعی غده تیروئید آن‌ها حفظ گردد. عملکرد تیروئید در دوران بارداری باید هر 6 تا 8 هفته بررسی شود. اگر مادر دچار کم‌کاری تیروئید باشد، مصرف تیروکسین مصنوعی بی ضرر و برای سلامتی جنین ضروری می‌باشد.

در ضمن من الان تقریبا آخرای هفته پنجمه باردری ام هستم
ولی اصلا حالت تهوع و اینا ندارم
ازمایش خون دادم مثبت زده بود
ولی اصلا علائم بارداری رو بنظرم ندارم
شک دارم نکنه باردار نباشم
البته تاریخ پریودیم ۲۳ مرداد بود و این ماه پریود نشدم

عزيزم اگه قرصا رو نخورى ضرر داره نه اينكه بخورى بازم نگران باشى هنوز اول راه باردارى هستى

میشه جواب سوال منو بدید

هنوز زوده واسه حالت تهوعت توام مثل منی منم یک روز اومدم گفت چرا حالت تهوع ندارم دلم میخاد داشته باشم بعدش مبتلا شدم وپیشمون
ازهفته ۶یا۷ به بعد معمولا کم کم شروع میشه
شایدم ازاون دسته باشی که حالت تهوع نمیگیرن پس نگران نباش چیز عادیه لکه بینی اگه نداری پس الکی استرس به خودت نده

عزیزم آزمایش خون دقیق ترین راه برای تشخیص بارداری هست. علائم بارداری در همه یکسان نیست و بعضی ها اصلا هیچ علائمی ندارند. نگران نباشید و به پزشک مراجعه کنید تا بررسی های لازم برای کم کاری تیروئیدتون انجام بشه

یک دنیا ممنون از پاسختون

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

سلام ، نگران نباش منم باردارم و برای کم کاری تیروئیدم روزی یک قرص مصرف میکنم ، خوشبختانه امروزه به کمک علم همه چی درمان داره و درست پیش میره

1 Likes

تیتر آزمایشت چند بود

سلام بچه ها
تیتر آزمایش کم کاریم شده 1.7
کلی کم شده
:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

سلام من هم ناخواسته باردار شدم و تو هفته ششم بارداری متوجه کم کاری تیروئیدم شدم . خیلی بابت کند ذهن شدن بچه نگرااانم . البته الان دارم قرص میخورم ولی بابت روزهایی که گذشته و قرص نخوردم خیلی میترسم . لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.