کم خونی و اضافه وزن در هفته 30

س خانم حکیمی خسته نباشید ببخشید خواستم بدونم اگه کم خونی داشته باشم رو بچم اثر ک نمیذاره؟من وزنموگرفتم وزنم خوبه. الان توهفته ۳۰ ام هستم

سلام عزیزم
داروهایی که دکتر براتون تجویز کردن رو استفاده می کنید؟
از عوارض و مشکلات کم خونی در مادران باردار عوارض جنینی می باشد که از جمله آنها به موارد زیر میتوان اشاره کرد:
•افزایش احتمال تولد نوزاد با وزن کمتر از نرمال (کمتر از وزن طبیعی)
•افزایش احتمال زایمان زودرس
• افزایش احتمال تولد نوزاد با درجه آپگار (علائم حیاتی) پایین تر.
هر کدام از این موارد می تواند احتمال ایجاد عوارض و مخاطرات جسمی و حتمی مرگ را برای نوزاد افزایش دهد
استفاده به موقع و مناسب از مکمل ها و تامین ذخایر املاح و ویتامین ها، بویژه آهن، ویتامین های B12، اسیدفولیک و ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به این علایم میتواند موثر باشد، اسید فولیک و ویتامین C همگی در فرآیند خونسازی در مغز استخوان و جبران کم خونی کمک کننده هستند

س خانم حکیمی داروهایی ک کارشناس برام تجویزکرده بوداستفاده میکنم.نولای ویتامین باآهن هم همینطور.همانطور ک ب شماعرض کرده بودم وزنم خوبه. سونویی ک دادم هم دکترگفت وزن بچم هم خوبه.قراره فردا آزمایشات ماه هفتم روبدم چون نداده بودم.ببینم آیا کم خونی دارم یا ن. چون ب کارشناس گفته بودم بعضی وقتاکف پاهام دردمیگیره گفتش ازکم خونیه.بخاطرهمین گفتم آزمایش بدم چون بهداشت ازم آزمایش ماه هفتم خواست ک باید انجام بدم

نگران نباشید چون دارید دارو مصرف می کنید حتما رفع میشه به زودی و مشکلی پیش نمیاد. اگر کم خونی شدید باشه و درمان نشه باعث بروز مشکل میشه. خیلی خوبه که پیگیری می کنید و حواستون به همه چیز هست
انشالا بارداری خوبی داشته باشید

ممنونم خانم حکیمی عزیز.ولی بنظرتون چیزی ک کارشناس گفته همونه؟دردکف پا ازکم خونی میتونه باشه؟

خانم حکیمی من هفته آخر ماه هفتم هستم. ب نظرتون اشکالی نداره اگه فردا برم آزمایش ماه هفتم رو بدم؟چون میبایست همون اول میدادم ک نشد.تقصیر ازمن نبود ازخود بهداشت ک مدام ماماها نمیومدن برا انجام وظیفشون.

دیروز ک رفتم گفتن فردا باید آزمایش بدی.بعدش دفترچم اعتبارش تموم شده بود امروز ک باز رفتم ک دکتر برام آزمایش بنویسه ن خبری ازدکتر بود ن از ماما.

خواهش می کنم
بله می تونه به خاطر کم خونی باشه

به نظر من بهداشت نرید، چون خیلی کارشون رو خوب انجام نمیدن

بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید عزیزم

توشهرمون متخصص زنان نداریم.پرونده بارداریم توبهداشته.برامراقبت و اینا میرم. اگه سرموعدنرم هی گیرمیدن ک چرا نیومدی و ازاین حرفا. فقط خودشون ب میل خودشون میان و هروقت دوست داشتن نمیان.مجبورم برم پیششون

1 Likes

ای بابا چه قدر بد :roll_eyes:

قراره فردا برم آزمایش ازشرشون راحت بشم. اصرار کردن ک حتما باید آزمایش بدم

1 Likes

انشالا که همه چیز خوب پیش بره

اره. اون دفه رفتم اهواز پیش کارشناس مامایی… ماهویزه میشینیم.نمیدونم اسم شهرمونو شنیدین یا ن

1 Likes

ب امیدخدا

1 Likes

بله عزیزم اسم هویزه رو زیاد شنیدم اما متاسفانه هنوز از نزدیک ندیدمش. من خیلی جنوب کشورو دوست دارم
اهواز و بندرعباس اومدم اما جاهای دیگه نه.

هویزه شهر بود شهرستان شد. اما متاسفانه دکتراش ب دردنمیخورن

1 Likes

هروقت اومدین قدمتون روی چشم

1 Likes

ممنونم عزیزم
انشالا فرصتی پیش بیاد حتما مزاحم میشیم :smiley::rose::pray::pray:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.